Jump to content
Dogomania

Nadmierne wypadanie sierści u psa


Saphira89

Recommended Posts

Witam, 
Jeżeli piszę w złym miejscu, albo powieliłam temat z góry przepraszam.

Moja sunia w maju przeszła operację ropomacicza, po operacji szybko doszła do siebie, zachowanie normalne, bawi się,  dokazuje jak zawsze. Problem polega na tym, że zaczęła strasznie gubić sierść, zdaję sobie sprawę, że idzie jesień, pies linieje (zawsze liniała obficie) jednak w tym momencie to już przesada. Pojawiają się delikatne łyse prześwity. Oczywiście pójdziemy do weterynarza, jednak chciałabym zasięgnąć waszej opinii. Czy nadmierne gubienie sierści może być wynikiem operacji ? Zaburzenia hormonalne? problem z tarczycą? 

Sunia jest karmiona dość dobrze, gotowane jedzonko (ryż, mięsko) marchewka, jabłka, jajko, czasem twaróg, z suchych karm ostatnio był lukullus, teraz hipoalergiczny brit care, daję jej też 1 czasem 2 tabletki drożdży piwnych. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tak,to może być efekt zaburzeń hormonalnych,jak najbardziej wskazane byłoby zrobienie panelu tarczycowego.Przyczyny moga być oczywiście różne,ale do tarczycy - jest tu najbliżej.;)

Daj znać po badaniach,ok?

4 godziny temu, Saphira89 napisał:

Czy nadmierne gubienie sierści może być wynikiem operacji ? Zaburzenia hormonalne? problem z tarczycą? 

Sunia jest karmiona dość dobrze, gotowane jedzonko (ryż, mięsko) marchewka, jabłka, jajko, czasem twaróg, z suchych karm ostatnio był lukullus, teraz hipoalergiczny brit care, daję jej też 1 czasem 2 tabletki drożdży piwnych. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Zuanna, dziękuję za odpowiedź, póki co Pani weterynarz nie przejęła się zbytnio, to niby normalne... pies linieje, zmienia naskórek na zimę (stąd np. łupież..) ale to nie wąż :P żeby całą skórę zmieniała, po za tym to już dawno przestało wyglądać jak zwykłe linienie....
No nic, dostałam takie żółte coś (zapomniałam nazwy, ale śmierdzi okropnie... kojarzy ktoś?) do rozrobienia w wodzie i smarowania. Sierść wypada coraz mniej, zobaczymy... 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Saphira89 napisał:

Zuanna, dziękuję za odpowiedź, póki co Pani weterynarz nie przejęła się zbytnio, to niby normalne... pies linieje, zmienia naskórek na zimę (stąd np. łupież..) ale to nie wąż :P żeby całą skórę zmieniała, po za tym to już dawno przestało wyglądać jak zwykłe linienie....
No nic, dostałam takie żółte coś (zapomniałam nazwy, ale śmierdzi okropnie... kojarzy ktoś?) do rozrobienia w wodzie i smarowania. Sierść wypada coraz mniej, zobaczymy... 

a co z badaniem hormonów tarczycowych?zrezygnowałaś?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...