Jump to content
Dogomania
michal1978

Jaki pies dla mnie ?

Recommended Posts

Witam, jak łatwo się domyśleć zastanawiam się nad wyborem czworonoga, przedstawię krótko sytuację. Mieszkamy z żoną w centrum miasta w dość dużym 100metrowym mieszkaniu (poza nami nie ma innych domowników), oboje jesteśmy czterdziestolatkami. Charakter naszych zajęć sprawia że zwykle przynajmniej jedno z nas jest w domu. Wcześniej miałem dwa psy, w dzieciństwie jamnika, później amstaffa (który odszedł 4 lata temu) Obydwa psy żyły długo, jamnik 14 lat, amstaff aż 17. Pierwszy był psem wprost idealnym, bardzo ułożonym, posłusznym i spokojnym, istny psi gentleman. Drugi trudnym, ekstremalnie żywiołowym. Dał trochę w kość przez te 17 lat. Teraz myślę o psie niewielkim, raczej spokojnym i względnie łatwym w wychowaniu, chociaż wiem że jest to cecha również osobnicza , niezależna tylko od rasy. Może być typem kanapowca. Priorytetowy jest spokojny temperament. Raczej nie pies o wielkim zapotrzebowaniu na ruch (oczywiście nie twierdze że będę go wyprowadzał tylko na "szybkie siku" niemniej trudno było by mi zapewnić mu tyle ruchu ile np. potrzebował mój amstaff). Myślę że raczej krótki włos. Będę wdzięczny za Wasze rady. Podoba mi się (z wyglądu oraz wielkości) Jack Russel ale z tego co czytam chyba jest to pies dość temperamentny. Żaden z moich psów nie był wykastrowany , czy kastracja psa jest dobrym pomysłem ?  Czy będzie wtedy spokojniejszy ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jack russell terrier to bardzo żywiołowy pies.

Mały, spokojny krótkowłosy... Może mops buldog francuski albo boston terrier ;) ?

Co do kastracji to się nie wypowiem, bo też nie kastrowałam żadnego z moich psów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Warto rozważyć adopcję psa - daje to możliwość podjęcia decyzji kierując się zarówno wyglądem, jak i charakterem psa. Znalezienie zrównoważonego psa o spokojnym usposobieniu nie jest problemem, na pewno miła będzie też świadomość odmiany życia adoptowanego psa na lepsze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polecam moje psie miłości: bichon frise. Wszystko się zgadza, no, może oprócz włosa, chyba, że krótko się go ostrzyże: kanapowiec do entej potęgi, łatwy w ułożeniu, spokojny, nie potrzebuje dużo ruchu, .łatwo się przystosowuje do życia w bloku. W dodatku to naprawdę piękny pies: rasa nieobciążona genetycznie i długowieczna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Announcements

×