Jump to content
Dogomania

Przestraszony, śpi na polu - jak mu pomoc?!


M.o.n.i.k.a

Recommended Posts

W mojej miejscowości od 2-3 tygodni błąka się piesek. Niestety boi się wszystkich i wszystkiego i za każdym razem ucieka. Śpi na polu pod lasem. Na noc wystawiam mu miskę z jedzeniem i wodą, zawsze zjada ale przychodzi w nocy, kiedy nikt go nie widzi. Mam przynajmniej taka nadzieje ze to on. Zbliżają się zimne noce i martwię się o niego. Nie wiem jak mu pomoc bo nie da się do niego zbliżyć... co można zrobić w takiej sytuacji? Oswajanie może zająć długie miesiące a tu trzeba sprawnie zadziałać zanim przyjdą mrozy. Ktoś miał kiedyś taki przypadek? 

Link to comment
Share on other sites

Postaram się zrobić mu zdjęcie ale nie wiem czy mi się uda. Nie jestem wstanie samodzielnie utrzymywać pieska bo sama mam psa na drogich lekach (koszty to ok. 400 zł. miesięcznie już do końca życia). Jestem w stanie dołożyć się do jego utrzymania do czasu znalezienia mu DS. I oczywiście pomoc w szukaniu domu. 

Link to comment
Share on other sites

Zrobiłam mu przed sekunda zdjęcie ale z tak daleka ze ledwo go widać. Nie wiem czemu mi się nie chce wgrać tutaj. Zaangażowałam koleżankę może razem uda mam się go sfotografować. On krąży po lesie w okolicy. Reaguje na moje „cmokanie” bo ikojarzy to z jedzeniem....niestety to za mało żeby zaufał i dał do siebie podejść :(

Link to comment
Share on other sites

Trzeba go będzie pewnie w klatkę złapać. Radzę na FB skontaktować się z TROP lub TROP Mazowsze. Oni się specjalizują w łapaniu psów. Tylko trzeba wiedzieć co z nim później zrobić. Wiem, że złapane przez nich psy z Warszawy trafiają zwykle na Paluch. 

Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, M.o.n.i.k.a napisał:

TROP mi odpisał ze złapać mogą ale jeśli nie mam co z nim zrobić to zabiorą go do schroniska w Wągrodnie - chyba gdzieś w okolicy. Sama nie wiem co robić....nie mogę wziąć go do siebie a nie mam funduszy na hotel dla niego bo sama mam chorego starszego psiaka na drogich lekach :(

a jest jakis hotelik w poblizu?

bedzie coraz zimniej..

Link to comment
Share on other sites

Moniko, no to nie ma rady, trzeba zacząć zbierać deklaracje od ludzi - tutaj na dogo, na fb, na portalach zbiórkowych i gdzie tylko możesz - na utrzymanie psiaka w hotelu. Ja znam dobry hotel całkiem niedaleko, ale jest dość drogi, dlatego na razie go nie proponowałam. To Jamor w Warce. Dodatkowo prowadzony jest przez bardzo doświadczonego człowieka, może dobrze by było, żeby wycofany psiak tam trafił. Jamor również zajmuje się łapaniem psów, ale koszt również spory, ale gdyby psiak miał do niego trafić może inaczej by policzył? 

Fajnie, że napisałaś tutaj i chcesz psu pomóc, to dla niego wielka szansa :)

Jeśli będziesz wiedziała jakie koszty miesięcznie za hotelik będą - daj znać, będzie łatwiej coś deklarować :) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...