Jump to content
Dogomania

Ogon cocker spaniela


Kiarusia

Recommended Posts

Witam !

Jestem nowa i nie do końca wiem czy ten post powinien znajdować się właśnie tutaj,ale skoro już jest mam pytanie.

Niedawno kupiłam cocker spanielkę. Jest jeszcze mała i ma "ogon" ;) tzn. jest długi ...
Oglądając zdjęcia, oraz od znajomych mających spaniele dowiedziałam się, że spanielom obcina się ogony :-o

No właśnie nie wiem czy to do końca humanitarne no i .... czy weterynarz w ogóle zajmuje się takimi rzeczami ....

Link to comment
Share on other sites

[B]Kiarusia[/B] spaniel może mieć ogon kopiowany (czyli krótki) i długi (nie kopiowany) moja spanielka też ma długi ogon:razz: .. nie wszystkim spanielom obcina się ogony według wzorca mogą one mieć ogony krótkie(kopiowane) oraz długie(nie kopiowane):cool3:
[B]POZDRAWIAM[/B] :loveu::loveu:;)
[B][COLOR="Navy"]zapraszamy do naszej galerii !!![/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

To dobrze, że nie trzeba ... bo kogo z właścicieli spanielów znam, każda psinka ma krótki ogonek myślałam, że to konieczne ;)

Aż mi ulżyło bo jak sobie pomyślałam, że mojej malutkiej trzeba bedzie zrobić krzywdę to mnie ciarki przeszły ....


Pozdrawiamy Kasia&Kiara

Link to comment
Share on other sites

Obcinanie psom ogonów jest zabronione, ale jeszcze czasem niektórzy to robią, nie tylko weci, czasem sami właściciele psiaków. Szczeniaczkom obcina się ogonki bez znieczulenia w pierwszych dniach życia np. nożyczkami lub cążkami do paznokci!!! To okropne!!! :placz: :angryy: :mad:

Na szczęście coraz rzadziej spotyka się spanielki z kopiowanymi ogonami (ok. 4-5 lat temu praktycznie wszystkie miały obcinane ogonki). Z tego okresu pochodzi moja Gingerka, która ma już ponad 5,5 roku i ogonek niestety kopiowany. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Szczęśliwie nie musisz jej kopiować ogona, zresztą w tym wieku byłoby już na to za późno.
Jeden z moich psów (nie spaniel) ma ogon kopiowany, miewa jakieś nerwobóle i w ogóle uważam, że ogon jest psu potrzebny i więcej psa z uciętym nie kupię. Howgh!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Koreksonowa']W moim miasteczku widuje ze dwa spaniele z takim ogonem "3/4" ni to kopiowany ni to w całości. Nie wyobrazam sobie mojego psa pozbawionego mozliwości okazywania uczuć ogonem..[/quote]
Zapewniam Cię jednak, że spaniel z kopiowanym ogonem nie jest psem pozbawionym możliwości okazywania uczuć. Brak końcówki ogona nadrabia cała latająca dupka. :loveu:

Ale z drugiej strony niektórzy sądzą, że psy z kopiowanymi ogonami mogą mieć problemy w komunikacji z innymi psami, ponieważ ich język ciała (a konkretnie ogona) nie jest tak widoczny.

[quote name='Koreksonowa']Skąd się bierze taka "tradycja", że niektórym rasom kopiuje się ogony?[/quote]
Ta tradycja wzięła się stąd, że podobno psy myśliwskie, które brały udział w polowaniach były bardzo często narażone na obrażenia ogona, gdy biegały po lesie między drzewami i na obrażenia zadawane przez zwierzynę łowną.

Potem takie wzorce ras przyjeły się na tyle, że nawet u psiaków, które nie brały udziału w polowaniach obcinano ogonki.

Na szczęście już się od tego odchodzi. :multi:

[quote name='Rauni']Szczęśliwie nie musisz jej kopiować ogona, zresztą w tym wieku byłoby już na to za późno.
Jeden z moich psów (nie spaniel) ma ogon kopiowany, miewa jakieś nerwobóle i w ogóle uważam, że ogon jest psu potrzebny i więcej psa z uciętym nie kupię. Howgh![/quote]
Dokładnie, ostatnio gdzieś czytałam, że psiaki z kopiowanymi ogonakmi moga mieć problemy z kręgosłupem itp., ponieważ ruch kikuta jest nienaturalny. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...