Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
Ewela Wilk

Czym karmić 3 różne psy?

Recommended Posts

POMOCY! Mam trzy suczki w różnym wieku, różnej wagi, z czego jedna po sterylizacji (jest grubaskiem) Jaką karmę kupować by nie wydać milionów a jednoczesnie uzupełnić wszystkie niezbędne składniki odżywcze, no i żeby chętnie ją jadły. Ostatnio najmłodsza a jednocześnie najwieksza (22 kg) zaczęła jeść bardzo dużo trawy, robi to cały czas i do tego skubie trawę nawet jak wychodzimy na spacer do lasu. Podpowiedzcie proszę co kupować moim dziewczynom :(

jeśli sunia je trawę, kup chlorellę w proszku (jest np w Rossmanie). Wsyp do miseczki z wodą (zrób taką ciapkę) i podaj suni.Powinna ją zjeść. Jeśli nie będzie chciała podaj do karmy np łyżeczkę dziennie.

Uwaga! chlorella na początku może wywołać biegunkę - nie zrażaj się tym to normalne.

Co do karm się nie wypowiem, bo karmię normalnie.

Ja też mam trzy psy w różnym wieku, raczej już stare bo 8,10 i ponad 13 lat, wszystkie sterylizowane, karmię normalnie czyli mięsem z dodatkami i ani nie tyją ani nie chorują, oczywiście ilościowo daję odpowiednio do wielkości psów, nie wiem co to alergie i inne dolegliwości. I jakoś chyba udaje mi się bilansowac jedzenie bo nic im nie brakuje. Suchej karmy nie uznaję i moje psy też.

Ja mam 3 suczki starsze, ale karmię i gotowaną, i suchą karmą, plus puszki. Po prostu dają różne ilości jedzeni do miseczek: ratlerek i malizna a owczarek niemiecki to różnica :) A trawę wszystkie chyba psy podskubują, dla zdrowia i dla trawienia potrzebna.