Jump to content
Dogomania

Żabka , czarna sunia u nas w BDT, w DS szytym na miarę.


Poker

Recommended Posts

Witaj Nadziejko.

Żabka jest bardzo miłą sunią. Jednak boi się iść na spacer z pańciem i naszymi psami. Ze mną idzie chętnie. Dziś w końcu była koo w parku  , bo do tej pory  tylko na ogródku.

Bardzo się wystraszyła odkurzacza. Do koty i Dolarka na razie nie startuje.

Będę umawiać sterylkę na przy szły tydzień. Myślę ,że można ja ogłaszać. Lęki jakie ma , może pokonywać w DS, bo nie są one bardzo uciążliwe. Szkoda,żeby wiązała się za mocno z  nami.

Żabka poddaje się

26944694_aba(1).JPG.421d70b3cb37831d89ad515a46801426.JPG

a tu sępi

1595344104_aba(2).JPG.c988698159830de6dbb019e1c6de3a31.JPG

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Witam kolejne cioteczki.

Żabcia zaczęła pokazywać lęki. Wczoraj i dziś zaatakowała zębami nogi pań, które wykonały nimi dość gwałtowne ruchy przy zakładaniu butów. Jedną złapała za nogawkę i szarpała, nic nie zrobiła na szczęście , bo zareagowała na mój głos. Teraz na spacerze też odskoczyła ode mnie z krzykiem, bo postawiłam obok niej nogę. Nie zawsze tak ma.

Albo była kopana, co jest najbardziej prawdopodobne, albo ktoś się z nią droczył.

Za to do  dzieci zdała egzamin na 5. Dziś był 9.letni wnuk i raczkująca wnusia. Była do nich bardzo przyjazna i pełzaczek podłogowy nie denerwował jej.

Będę musiała " odczulać" ją na ruchy nogami .

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, NikaEla napisał:

Chętnie się dowiem jak to zrobić. Moja mimo 9 lat u nas rzuca się na odkurzacz(szczeka, gryzie) i ludzi z miotłą

Smakami.Jak jest tylko sekundę ,że zamknie jadaczkę, to wciskaj jej do mordki smaczek  mówiąc przy tym spokój czy cisza , co uznasz.

chodzę na spotkania z panią Barbarą Borzymowską i trochę się uczę.

Będę musiała Żabkę odczulić też na duże psy. Dziś na spacerze rzuciła się ze szczekiem na labradorkę. Z małymi psami nie ma problemu , jest spokojna.

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Poker napisał:

Smakami.Jak jest tylko sekundę ,że zamknie jadaczkę, to wciskaj jej do mordki smaczek  mówiąc przy tym spokój czy cisza , co uznasz.

chodzę na spotkania z panią Barbarą Borzymowską i trochę się uczę.

Będę musiała Żabkę odczulić też na duże psy. Dziś na spacerze rzuciła się ze szczekiem na labradorkę. Z małymi psami nie ma problemu , jest spokojna.

Szczek, cisza, smaczek, szczek i patrzy mi głęboko w oczy czy będzie następny smaczek.

Nika to cwaniara. Jak był sylwester i próbowałam ją smaczkami wyciszać to leciała do balkonu z wrzaskiem, ja ją odwoływałam i jak przybiegała do mnie to dostawał smaczek. Po 2 - 3 razach: rzut do balkonu (zasłoniętego) z wrzaskiem, w tył zwrot i siad przede mną w oczekiwaniu na nagrodę 

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, NikaEla napisał:

Szczek, cisza, smaczek, szczek i patrzy mi głęboko w oczy czy będzie następny smaczek.

Nika to cwaniara. Jak był sylwester i próbowałam ją smaczkami wyciszać to leciała do balkonu z wrzaskiem, ja ją odwoływałam i jak przybiegała do mnie to dostawał smaczek. Po 2 - 3 razach: rzut do balkonu (zasłoniętego) z wrzaskiem, w tył zwrot i siad przede mną w oczekiwaniu na nagrodę 

:D

 

Link to comment
Share on other sites

W tamtym tygodniu przypadkowo natrafiłam w Faktach na informację,że we Wrocławiu będą przeprowadzane bezpłatne zabiegi sterylizacji i kastracji ze względu na dużą bezdomność zwierząt.Szerszych informacji nie było.

Poker może zasięgniesz informacji i uda się Żabkę wysterylizować bez zbędnych kosztów.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, uxmal napisał:

ohh, to mnie interesuje bardzo. Jak to będziesz robić?

Adoptować dużego psa ;). Mała  Lerka jak wychodzi ze mną sama, bez ONki Bliss, boi się dużych psów. Staje w miejscu jak wmurowana i ani kroku nie zrobi, a ja razem z nią, no bo łączy nas smycz. Jak wychodzimy we trzy, to na widok dużego psa, wybiega jazgocząc do przodu, bo przecież ma bodyguarda, z którym nikogo się nie boi. 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Poker napisał:

poszperam , może natrafię na informację. Ale szczerze powiem ,że wolę zapłacić i powierzyć przeprowadzenie operacji zaufanemu wetowi, niż komuś przypadkowemu.

A może zabieg będzie możliwy we wszystkich Lecznicach i np.w określonym czasie.Warto zasięgnąć informacji.

Link to comment
Share on other sites

Bezpłatne sterylki są tylko dla osób pobierających świadczenia z MOPSu.

Dziś minął tydzień od przyjazdu Żabci. Już nie rzuca się na odkurzacz ,ani mop. Specjalnie przy niej podnoszę nogi i na razie spokój.

Suńka bezszelestnie wślizguje się do łóżka  i czołga się za moimi plecami na poduszkę.

Je całkiem nieźle,  i co ważne zachowuje czystość. Na spacery chodzi chętnie ,ale widać po niej ,że nie czuje się jeszcze pewnie , bo ogonek nie zawsze w górze.

Ogólnie jest bardzo miła. Na mój widok szaleje z radości. Wczoraj wychodziliśmy z domu i słychać było jej płacz. Jak wracaliśmy po 1,5 godzinie to była cisza. mam nadzieję ,że nie będzie miała lęku separacyjnego. Na szczęście nie ma skłonności do niszczenia.

Link to comment
Share on other sites

Wykonujesz wspaniałą robotę, Poker :), nie tylko  dając dom i leżąc psiaki, ale też je socjalizując. To bardzo ważne. Też mam nadzieję, że Żabka nie będzie miała lęku separacyjnego, bo to duży problem, z kórym boryka się teraz moja Córka i jej adopciak. Co prawda, Żabcia jest teraz w psio - kocim towarzystwie, a to co innego, niż bycie jedynaczką. Trzymam kciuki za całokształt :). Trochę żałuję, że nie mogę być dt, ale cóż, taki los. Nie zawsze mamy to, co chcemy. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...