Jump to content
Dogomania

Nutka- cudna pekineczka potrzebuje naszej pomocy.Nutka/Joy-11.10.18 w DS w Holandii u polskiej rodziny.


Anula

Recommended Posts

Wciąż nie bardzo rozumiem zamieszania, jakie powstało na tym wątku, związanego z opieką nad Nutką i jej adopcją.

Jestem od dawna na dogo i dla mnie zasady zawsze były jasne – DT lub hotelik opiekuje się psem, natomiast osoba, która jest odpowiedzialna za psa szuka domu, dokonuje weryfikacji i decyduje, gdzie pies zamieszka.  Wszelkie  konsultacje osób związanych z psem są jak najbardziej wskazane.

Oczywiście może być sytuacja, kiedy ktoś sam wybiera sobie psa do DT, utrzymuje go; jest wtedy i Dt i osobą decyzyjną, ale i tak dalej przebiega wszystko wg tych samych zasad, wszystkie je tutaj stosujemy.

Skąd więc takie oburzenie i zdziwienie na propozycję Anuli i Bogusik?

Dlaczego zamiana hoteliku szafirki na Dt Kasi (nie mam wątpliwości, że doświadczonego) ma łączyć się z przeniesieniem prawa do decydowania o przyszłym domu?

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Dla Nutki szukałam miejsca w hoteliku w naszych stronach, ale nie znalazłam, stąd prośba do Anuli i Bogusik o zabranie jej do szafirki. Jestem dziewczynom bardzo wdzięczna za pomoc.

Ucieszyła mnie też propozycja Dt u Kasi, bo to zawsze jednak mniejsze koszty, a wiadomo, jak są ważne, gdy jest tyle potrzebujących zwierząt. Ponieważ jednak już na samym początku pojawiły się takie różnice zdań w rozumieniu co kto może robić, a czego nie powinien, doszłyśmy do wniosku,  że najlepszym rozwiązaniem będzie przyjazd Nutki  do szafirki, zostanie wysterylizowana i dopiero wtedy zaczniemy szukać domu.

Chciałam jeszcze dodać, że nim zapadła decyzja o wyjedzie Nutki ja tutaj zobowiązałam się, że będę informowała obecną opiekunkę Nutki o losach suni i o wyborze DS - bez tego nie miałabym  zgody na wyjazd suni, a ona nie miałaby szans na sterylizację i dobry nowy dom;  chcę tego zobowiązania dotrzymać, a widzę, że będzie mi łatwiej to zrobić w takiej sytuacji.

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Anula napisał:

Dziękuj Tola za informacje.Czy wiadomo już o kosztach transportu?Jeżeli szafirek by miał zajechać jutro z Nutką i Vanilką do mnie to przekażę bezpośrednio pieniążki za transport szafirkowi.Tak będzie wygodniej.Skontaktuję się z Hanią zaraz.

Czekam jeszcze na wiadomość od Hani.Na razie nie dała znać.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Nesiowata napisał:

Szczęśliwej drogi maleństwo,  teraz już jesteś bezpieczna i masz przed sobą wspaniałe psie życie.

Tak,aby tylko teraz szczęśliwie Nutka dotarła do hoteliku to już pójdzie z górki.Trzymam kciuki i jestem myślami z Nutką.

Link to comment
Share on other sites

32 minuty temu, Anula napisał:

Dziś kupiłam Nuteczce wyposażenie obróżkę,szeleczki i smycz jedne większe,drugie mniejsze.Nie wiem w co jest wyposażona Nutka dlatego zabezpieczyłam ją.Przekażę szafirkowi.

Przepraszam, ja chyba teraz przy wyjezdzie Nutki zaniedbałam  wpisy na wątku i stąd ten brak informacji.

Ostatnie dni były miałam naprawdę ciężkie, wczoraj mieliśmy 2 wyjazdy po koty, wyjazd  po Nutkę, wyjazd związany z chorym Guciem, a na koniec wyjazd po dzieci na lotnisko no wpadła mi z głowy informacja o wpisie o wyposażeniu Nutki.

Sunia dostała na drogę niebieski zestaw, mam nadzieję, że niczego więcej nie zapomnieliśmy.

 

Link to comment
Share on other sites

40 minut temu, Havanka napisał:

Ja też jestem bardzo ciekawa, jak Nutka znosi podróż czy jest zestresowana? Anula cyknij kilka fotek, ok?

Szafirek wyjechał ode mnie o godz.19.Nutka jeszcze ma do hoteliku około 40min.drogi.Jest cudna,filigranowa,malutka.Trzeba będzie podtuczyć troszeczkę Nuteczkę.Głównie była zainteresowana moim pekinkiem Mikim.Smaczki nie wzięła.Chciała koniecznie wydostać się z kontenerka,ma dość podróżowania zapewne.Domagała się jej zabrania szczekaniem.Jej głosik jest cichy nie taki jak mojego urwisa.Poprosiłam szafirka o przyokrąglenie łapek(podcięcie) bo ma długą sierść na łapkach.Wydaje się czysta,ma krótszą sierść od Mikunia ale to może wynikać z obcięcia dredów.Na szczęście ma zdrowe oczka,nie uszkodzone przez krzaki.

Ogólnie jak każdy pekineczek jest odważna(nie jest zestresowana), lgnie do człowieka.Jednym słowem cudowna maleńka pekineczka.

A ząbek raz go widać raz nie,nie tak bardzo wystaje.

 

IMG_1153.JPG

IMG_1154.JPG

IMG_1158.JPG

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Tola,podziękuj Państwu bardzo za bezpieczne dowiezienie Nutki i za bezpłatny transport.Dla nas to jest ogromna pomoc z ich strony.

Przekazałam szafirkowi transporterek plastykowy.Być może nadarzy się sposobność aby go przekazać Wam.Nutka jechała w Waszym transporterku a więc są dwa do przekazania.

Też należy się ogromne podziękowanie szafirkowi,który nigdy jeszcze nie odmówił pomocy w transporcie i zawsze możemy na niego liczyć.Dziękuję.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nutusia już u nas, na spacerze zrobiła siusiu chyba z 3 razy, chętnie zapoznała się z psiakami, teraz zjadła kolację, napiła się i obserwuje z legowiska. Nutka bardzo interesuje się kotami, poszczekuje na nie, na dworze właśnie przyuważyła naszą Irę.

Jutro (mimo niedzieli) jedziemy z psiakiem do weta i pomyślałam, że możemy wziąć Nutkę i od razu ją zaszczepić.

n1_450x600.jpeg

n2_553x600.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tak chyba można zaszczepić Nutkę.Jest odrobaczona.Nie wiem jakie są wpisy w książeczce.Przy okazji niech wet ją oglądnie i powie coś o cieczce bo prawdopodobnie miała.

Mój Miki nie toleruje kotków,na ogrodzie goni je i niemiłosiernie szczeka,dlatego nie mamy kotka.Kotki dokarmiam ale tylko na noc daję im jedzonko.Być może Nutka też nie będzie tolerowała kotków.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Anula napisał:

Tola,podziękuj Państwu bardzo za bezpieczne dowiezienie Nutki i za bezpłatny transport.Dla nas to jest ogromna pomoc z ich strony.

Przekazałam szafirkowi transporterek plastykowy.Być może nadarzy się sposobność aby go przekazać Wam.Nutka jechała w Waszym transporterku a więc są dwa do przekazania.

Też należy się ogromne podziękowanie szafirkowi,który nigdy jeszcze nie odmówił pomocy w transporcie i zawsze możemy na niego liczyć.Dziękuję.

Podziękowanie przekazane.

Ja też dziękuję wszystkim, którzy stanęli na drodze maleństwu, teraz będzie już tylko dobrze.

Rozmawiałam z Hanią -  ma sprawdzić, jak zamojszczaki stoją z karmą; Vanilka zapas na razie ma, jak trzeba będzie dokupić Nutce, to Hania ma zamówić na fundację.

 Czekamy na info o kosztach  szczepień i sterylki - na pewno się dołożymy.

Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, Tola napisał:

Podziękowanie przekazane.

Ja też dziękuję wszystkim, którzy stanęli na drodze maleństwu, teraz będzie już tylko dobrze.

Rozmawiałam z Hanią -  ma sprawdzić, jak zamojszczaki stoją z karmą; Vanilka zapas na razie ma, jak trzeba będzie dokupić Nutce, to Hania ma zamówić na fundację.

 Czekamy na info o kosztach  szczepień i sterylki - na pewno się dołożymy.

Tola serdecznie dziękuję za pomoc ze strony Fundacji.Damy radę.

Hania ma 10 puszek Animondy po Majlo i chyba zostało kilka po Dżoi.Nie wiem natomiast jak z suchą karmą po zamojskim Rafiku.

My nie korzystamy z tych karm zakupionych przez Fundację w przypadku pomocy innym np.z Radys psiakom jak to było ostatnio.Natomiast mokra karma zakupiona przez nas przechodzi automatycznie na zamojskie psiaki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...