Jump to content
Dogomania

Nutka- cudna pekineczka potrzebuje naszej pomocy.Nutka/Joy-11.10.18 w DS w Holandii u polskiej rodziny.


Anula

Recommended Posts

Zakładam wątek malutkiej pekineczce.O pomoc dla niej poprosiła Tola.

Tak pisze Tola:

Suczka została znaleziona na leśnej drodze, ale miała to szczęście, że trafiła na ludzi z sercem, którzy nie zostawili jej na tej drodze.

Zabrali do weterynarza, nakarmili, powyczesywali kołtuny.

Suczka była w bardzo zły stanie – brudna, z mnóstwem pcheł - chodziły nawet po nosie, jest wychudzona i prawdopodobnie z końcówka cieczki.

Ludzie podjechali tez do najbliżśzej wsi i próbowali wypytać mieszkańców, ale nikt suni nie zna.

Przy okazji okazało się, ze po tej leśnej drodze błąkała się około tygodnia.

Rodzina nie może zostawić maleńkiej u siebie.

Cóż było robić,trzeba maliźnie pomóc.Po to jesteśmy.

A oto Nutka:

V__5C38.jpg

V__7407.jpg

Tola zarezerwowała miejsce w Hoteliku u szafirki a także szuka transportu łączonego z Zamościa do Nowej Soli.Z szafirkiem jest uzgodnione,że szafirek odbierze sunię na trasie.

Koszt pobytu w hoteliku 250,00zł+karma+wet.

Jak zwykle prosimy o nawet najmniejsze wpłaty w postaci deklaracji stałych,jednorazowych i inną pomoc,ponieważ sunię czeka sterylizacja.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Post rozliczeniowy:

Deklaracje stałe:

1.Bogusik - 20,00zł

2.Anula - 20,00zł

Ogólnie deklaracje stałe: 40,00zł

Wpłacone deklaracje stałe: 0,00zł

Deklaracje jednorazowe i inna pomoc:

1.Nesiowata - 20,00zł;wpł.-10.09.18-20.00zł

2.Sonia71 - bazarek - wpł.27.09.18 - 50,00zł(w tym nadpłata)

http://www.dogomania.com/forum/topic/347307-korki-piłkarskiebuty-wizytowe-dla-chłopaka-dla-nutki-i-grażki-do-1709do-godz2000/

3.Karma mokra-Animonda Junior-10x400g po Semiku/Mailo

4.Anula- opłata transport - 15.09.18- 150,00zł

5.Po Joy i Semiku przekazana kwota - 390,32zł - 17.09.18

http://www.dogomania.com/forum/topic/346625-psia-rodzinka-sunia-joynela-i-jej-synek-semmailo-już-w-ds/

6.Karma mokra-Animonda - 10x800g po Joy/Nela

Ogólnie deklaracje jednorazowe: 610,32zł

Wydatki:

1.opłata za transport - 150,00zł

2.opłata za hotelik - IX -16 dni(15.09.18-30.09.18) - 133,28zł-wpł.-17.09.18

3.OLX - 22.09.18 - 17,81zł

4.25.09.18-szczepienie i USG - 75,00zł

Ogólnie wydatki: - 376,09zł

Ogólne rozliczenie:

Deklaracje stałe: + 0,00zł + deklaracje jednorazowe: + 610,32zł - wydatki: - 376,09zł = 01.10.19: + 234,23zł

Po cudnej pekineczce Nutce przekazuję 234,23zł dla pekinka Tofika.Stan konta Nutki = 0,00zł - 03.04.19

Link to comment
Share on other sites

Post informacyjny:

Tola napisała na wątku zamojskim i wstawiła zdjęcia Nutki.

Dzisiaj tj.07.09.18 byliśmy z TZ u malutkiej - cudna istotka, bezkonfliktowa (w domu jest rezydentka sunia i piesek), p. Zosia woła na nią Nutka.

Zabraliśmy małą jeszcze raz do miejscowego weta, żeby obejrzał uszy i wystawił książeczkę; wcześniej dostała tabletki na robale i pchły. Sunia ma . 1,5 roku.

Nutka 15.09.18 zakwaterowana już w hoteliku.

Tak pisze Hania:

Nutka wczoraj tj.16.09.18 została zaszczepiona na choroby zakaźne i wściekliznę. Miała też zrobione USG, które wykazało ciążę. Udało nam się złapać termin sterylizacji na najbliższy czwartek, czyli 20.09.

Nutka jest bardzo mądrą, domową sunią. Bez problemu wchodzi do domu i wychodzi, chodzi po schodach, utrzymuje bezwzględną czystość. Zna smycz i nie sprawia jej problemu. Koty w domu są OK, czasami szczeknie na któregoś, ale nie goni i nie jest to uporczywe szczekanie. Sunia reaguje na wszystko co się do niej mówi. Lubi dzieci.

Faktura za wszystko co dotyczy Nutki zostanie wystawiona po sterylizacji.

Ogłoszenia Nutki/Nusi

OLX na Wrocław - Havanka - 20.09.18

https://www.olx.pl/oferta/czekam-na-dobra-pania-nutka-CID103-IDvIrRO.html

OLX na Poznań - Anula - 21.09.18 - wyróżnione do 21.10.18

https://www.olx.pl/oferta/nusia-cudna-pekinka-czeka-na-dom-w-hoteliku-CID103-IDvJrjq.html

Nutka wyruszyła w długą podróż 10.10.18 do swojego domku do Holandii.

  •  
Link to comment
Share on other sites

Tola napisała na wątku zamojskim i wstawiła zdjęcia Nutki.

Dzisiaj tj.07.09.18 byliśmy z TZ u malutkiej - cudna istotka, bezkonfliktowa (w domu jest rezydentka sunia i piesek), p. Zosia woła na nią Nutka.

Zabraliśmy małą jeszcze raz do miejscowego weta, żeby obejrzał uszy i wystawił książeczkę; wczesniej dostała tabletki na robale i pchły. Sunia ma . 1,5 roku.

Oto sunia dzisiaj:

IMGP5022.JPG

IMGP5024.JPG

IMGP5025.JPG

IMGP5028.JPG

IMGP5029.JPG

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Nesiowata napisał:

Poproszę nr konta - wpłacę jednorazowo 20 zł. 

Cudne biedactwo.

 

Nesiowata,bardzo,bardzo dziękujemy za pomoc.Podeślę dane do przelewu.

Wiem,że zawsze pomagasz,gdzie autentycznie jest ta pomoc potrzebna.

A wszystkie pekinki są cudne i co najważniejsze mają fajne charaktery.

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Isiak napisał:

Boziu, taki skarbuś słodki i jakaś parszywa gnida wywalia w lesie?!

Tak masz rację to jest trafne określenie "gnida".Te psiaki są bardzo delikatne ogólnie,gdyby pozostała dłużej w lesie nie dała by sobie rady.Cale szczęście,że napotkała na swojej drodze ludzi o wspaniałym sercu i nie przeszli obok niej obojętnie.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Tola napisała:

Mała teraz wygląda bardzo ładnie; parę dni temu miała straszne kołtuny, była brudna no i te pchły...

P. Zosia wyczesała skołtuniona sierść, część wycięła, bo nie dało się inaczej. Suczka ma duzy apetyt, powinna szybko nadrobić stratę wagi.

IMGP5045.JPG

IMGP5046.JPG

IMGP5047.JPG

IMGP5048.JPG

IMGP5049.JPG

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Isiak napisał:

Czy sunia akceptuje koty i czy zachowuje czystość?

Tola napisała,że sunia nie zachowuje czystości w domu,potrafi tam narobić(wynika z tego,że przebywała u buraka na dworze) ale przesypia całą noc.Są takie pierwsze spostrzeżenia.O kotkach nic nie napisała.Zapewne jak wejdzie na wątek to może coś więcej napisze.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Anula napisał:

Tola napisała,że sunia nie zachowuje czystości w domu,potrafi tam narobić(wynika z tego,że przebywała u buraka na dworze) ale przesypia całą noc.Są takie pierwsze spostrzeżenia.

Dziękuję. Pekinek na dworze... nic mnie już nie zdziwi. Kiedyś nawet widziałam na zdjęciach pekinka na łańcuchu przy budzie.

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Isiak napisał:

Dziękuję. Pekinek na dworze... nic mnie już nie zdziwi. Kiedyś nawet widziałam na zdjęciach pekinka na łańcuchu przy budzie.

Ja też kiedyś widziałam zdjęcia dwóch pekineczków czarnych na łańcuchu przy budzie gdzieś w rejonach Zakopanego.Nie wiem czy im ktoś pomógł.Była zima.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Anula napisał:

Ja też kiedyś widziałam zdjęcia dwóch pekineczków czarnych na łańcuchu przy budzie gdzieś w rejonach Zakopanego.Nie wiem czy im ktoś pomógł.Była zima.

Ja widziałam rudego. To były zdjęcia z interwencji jakiejś organizacji.

1 godzinę temu, Poker napisał:

Śliczna mała. Ma już ogłoszenia?

Widziałam, że na FB Przychodnia Weterynaryjna Zwierzvet ją pokazała,  znalazłam ją na Pekińczykach w Potrzebie 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Isiak napisał:

Czy sunia akceptuje koty i czy zachowuje czystość?

 

1 godzinę temu, Anula napisał:

Tola napisała,że sunia nie zachowuje czystości w domu,potrafi tam narobić(wynika z tego,że przebywała u buraka na dworze) ale przesypia całą noc.Są takie pierwsze spostrzeżenia.O kotkach nic nie napisała.Zapewne jak wejdzie na wątek to może coś więcej napisze.

P. Zosia mówiła, ze mała załatwia się tez w domu, ale wczoraj wieczorem i dzisiaj  rano było czysto, wszystko w ogródku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...