Jump to content
Dogomania

POMOCY-RADYSY!! nie udało się....maluszki Bąbelek i Kajunia biegają już za TM...


kiyoshi

Recommended Posts

43 minuty temu, kasiainat napisał:

No niestety nie mają najgorszego za sobą:-( piesek jest w stanie bardzo ciężkim- przelewa się przez ręcę. Wieczorem bardzo długi z nimi siedziałam a on patrzył tak smutno swoimi wielkimi oczami. W nocy wstawałam kilka razy sprzątać wymioty bo niestety się nasiliły. Ale rano łazienka i tak wyglądała jak pole bitwy. 

Chłopczyk jest bardzo słaby, był taki moment po 6 gdzie myślałam  że już odchodzi:-( zryczana modliłam się nad nim.

Sunia widać, że lepiej się czuje. Macha ogonkiem i cos tam drepta. 

Za chwilę zbieramy się do lecznicy.

Kasiu pamietasz jak wczoraj rozmawialysmy? To wlasnie jest kryzys- od jutra bedzie szlo z gorki

Wiem co czujesz, wiem jak wyglada ta choroba. Dzis musi byc pod kroplowka 

Trzymaj sie Kasiu, nie placz prosze, bedzie dobrze

Link to comment
Share on other sites

50 minut temu, Bębenek napisał:

Można jakoś pomóc szczeniorkow?

Nie wiem czy dobrze kombinuję, ale może koc elektryczny pod legowisko? Żeby organizm mniej siły tracił na ogrzewanie się, to więcej mu sił zostanie na walkę z wirusem? Ma to szansę tak zadziałać? 

Kochana bardzo Ci dziekuje za chec pomocy

Mysle ze taki koc nie bedzie potrzebny. Najwazniejsze zeby maluch byl pod kroplowka i sie nie odwodnil kocykiem mozna go nakryc zwyklym

 

Co do pozostalych szczeniakow z Radys- ludzie ktorzy biora maluchy za posrednictwem wolontariuszy sa zawsze informowani o tym z jakimi chorobami piesek moze wyjechac i rowniez dostaja wskazowki odnosnie leczenie

Jesli natomiast ktos bierze szczeniaka bezposrednio ze schroniska to juz nie wiem

 

Link to comment
Share on other sites

Od jakiegos czasu w kraju wystepuje inny typ parwo, który nie reaguje na surowice i chorowały szczepione psy. Na grupach hodowców na fb były informacje. Ratuje podanie krwi ozdrowieńca. Oby to nie był ten typ. 

Choremu maluchowi warto byłoby zrobić transfuzję krwi. Pierwszy raz można obojętnie jaka, nie trzeba oznaczac grupy. No i kilka razy dziennie cyklonaminę przeciwkrwotocznie. Bardzo często stan przy parwo pogarszają pierwotniaki: lamblie czy kokcydie, warto zrobić test i badanie w ich kierunku. Wszystko to mozna zrobić w klinice w Mikołowie, gdzie mają bank krwi.

Sunia może nie zachorowac, skoro dostała surowicę, zanim wystapiły objawy. Trzymam kciuki za maluchy.

Link to comment
Share on other sites

Napisze, bo chyba Kasia nie da rady dziś zajrzeć na watek

Malutki piesek od rana jest pod kroplówka, dostał wszystkie możliwe, dostępne leki, nie zrobimy na razie testów na obecność pasozytów bo i tak nic na odrobaczenie w swoim stanie nie dostanie:(

Jego stan jest bardzo cięzki...

jest juz w domu, Kasia cały czas przy nim czuwa, ma podłączoną kroplówkę.

 

Stan suni jest zły, ale lepszy niż pieska.

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, kiyoshi napisał:

dzięki kochane, to będzie Antoś vel Bąbel....już ma imie, nawet podwójne, na pewno doda mu to siły, jakoś w to wierze

Biedna Kasia pewnie teraz przy nim siedzi, a ja tak daleko i tylko myśleć moge :( :( tak mi smutno....

Bąbelek jest w stanie krytycznym:-( nie reaguje na nic:-((( kroplówka jeszcze kapie, przekładam mu co chwilę termofor żeby się nie wyziębił. Jak przeżyje to będzie ogromny CUD .

Mała sunia dostala w lecznicy imię Kaja. Cały czas ma okropną biegunkę ale na szczęście nie  wymiotuje. Podaję jej energy drink royala 3-4 cm co 2 godziny. Mała denerwuje się, że siedzi zamknięta w kenelku i wkurza ją wenflon- pogryzła mnie troszkę kiełkami przy podpinaniu kroplówki. Patrzy już na mnie z wyrzutem za te wszystkie zabiegi:-/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...