Jump to content
Dogomania

2 letni pies i kopiowanie


Samis

Recommended Posts

Witam!moja sąsiadka ma 2 letnia suczkę cane-corso i tu pytanie .Czy może jej jeszcze dociąć uszy?jest w stanie nawet wyjechać do innego kraju gdzie jest to legalne gdyż wie ze w Polsce istnieje zakaz takiego zabiegu.Martwie się ze psina wpadnie w nieodpowiedzalnego weta 

wiec chciałabym jej przed tym pokazać wasze wypowiedzi na ten temat !PRZYPOMNIAM ZE TO NIE MOJA PSINA !z góry dziękuje za odpowiedzi 

  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

kopiowanie uszu jak wiadomo, sprawia psom ból. To, że wyraźnie nie okazują bólu, nie oznacza, że go nie czują. Opisywano przypadki czworonogów z problemami behawioralnymi. Badania wykazały, że kopiowane kilka lat wcześniej psy cierpiały z powodu bólu promieniującego z kikutów. Nie bez powodu mówi się o większości psów, że są nerwowe lub zachowują się nieprzewidywalnie. Być może niektóre z nich latami cierpią chroniczny ból, którego nic nie uśmierzy.  Poza tym, każdy zabieg może prowadzić do zakażenia, nadmiernego krwawienia i szeregu różnych komplikacji. I może clou mojego wpisu - Uszy są również potrzebne do komunikacji. Uszami pies również wyraża swoje emocje.  Częst można również zaobserwować kopiowane psy, które są atakowane przez inne czworonogi, choć tego ataku  nie sprowokowały. Ale ich mowa ciała jest jednoznaczna. Zanim pies zastosuje silniejszy sygnał, na przykład ustawi się bokiem, to inne zwierzęta mogą już go zaatakować, bo nie będą widziały żadnej wcześniejszej reakcji na własne sygnały. A tymczasem ten biedny psiak nie będzie nic z tego rozumiał. Być może wysyłał bardzo wyraźne sygnały – kładł uszy, opuszczał ogon między tylne łapy, tyle że… brak tych części ciała spowodował, że pobratymcy tego nie dostrzegli. 

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...