Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

Hej, mam problem z pieskiem mojej babci. Pies został wzięty ze schroniska w 2007 roku (11 lat temu), nie wiem ile wtedy miał lat, ale nie był na pewno szczeniakiem. Od jakichś paru tygodni widać, że jest z nim co raz gorzej. Stracił słuch, zawsze jak tylko słyszał samochód to już czekał pod bramą, a teraz nie wyjdzie nawet z budy. Wychodzi z budy tylko jeśli się podejdzie blisko i jeśli kogoś zauważy wzrokiem. Na mój widok, tak jak wcześniej, nadal ma siły pomerdać ogonem. Ostatnio  nawet zaszczekał na kogoś na ulicy, chociaż bardzo słabo. To tak ogólnie, a teraz do problemu: od jakichś 4 tygodni bardzo schudł, nie chce jeść nawet świeżego pasztetu ani kiełbasy, co jeszcze niedawno uwielbiał. Czuć wszystkie żebra kiedy się go dotyka. Dużo pije i dużo sika. Najbardziej martwi mnie to że jest bardzo słaby i nie umie się utrzymać na łapach, jak chodzi to jakby wygina grzbiet w górę a tylne łapy stają się sztywne i się przewraca. Dodam, że pies niedawno został odrobaczony i zawsze nosi opaskę przeciw pchłom i kleszczom.

Czy ktoś wie co może być przyczyną? Starość czy jakaś choroba? Nie chcę go usypiać, ale obawiam się że weterynarz będzie proponował taką opcję.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...