Jump to content
Dogomania

Zmiany skórne niewiadomego pochodzenia


Aga_1977

Recommended Posts

Witam, mam bez mała dwunastoletniego bichona frise, wabi się Atos. Przez cały czas mam z nim rożne problemy zdrowotne, czasem było naprawdę ciężko. Problemy z więzadłami, z sercem ,dziwny kaszel, nawracające biegunki i nadmierne wylizywanie. Z więzadłami już się uporaliśmy ,porostu ma usunięte z obu tylnych łap,nie można było ich zrekonstruować bo ma uczulenie na wszystkie materiały,które do tego mogłyby posłużyć. Nauczył się chodzić bez nich. Z sercem okazało się, że to nie wielka arytmia,której nie trzeba leczyć. Dziwny kaszel występuje sezonowo i zupełnie nie wiadomo co jest jego powodem. To samo jest z tym wylizywaniem, z niewiadomego powodu pies wylizuje sobie do krwi ogon i tylną lub przednią łapę. Była badana zeskrobina,robiony wymaz i nic. Leki na alergię nie pomagają,dostaje zastrzyki przeciwświądowe i trzeba go pilnować lub zakładać mu kołnierz. Często też dostaje sterydy i antybiotyki. Próbowaliśmy apoquel, bez większych skutków. W sumie to nie wiem co pomaga, czasem to czasem co innego, czy to może tylko przypadek? Weterynarz ostatnio zaproponował leki psychotropowe, twierdzi, że tona tle psychicznym, z nudów. nie wiem co robić, pomóżcie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...