Jump to content
Dogomania

Kelp dla psa


Daniel1017

Recommended Posts

16 minut temu, Daniel1017 napisał:

 

Mój pies ma nie doczynnosc tarczycy  T4 : 13,5. Podawałem mu euthyrox 200 jedna tabletka dwa razy dziennie, niestety nie pomogło, czytalem że można spróbować z jodem, dlatego jestem ciekaw jak dawkowac kelp 

Idź do weta, może coś jeszcze trzeba sprawdzić.Kelp'em wyników nie zmienisz.Trzeba znaleźć przyczynę.

Czy zaprzestałeś podawać  euthyrox bez konsultacji z weterynarzem?

Link to comment
Share on other sites

55 minut temu, Daniel1017 napisał:

Chciałem tylko dodać że pies jest pełny energii i nie jest mu zimno wręcz przeciwnie. Jedyny problem ze pojedyncze włoski z sierści mu wypadają 

Zeby stwierdzic niedoczynność trzeba zrobic TSH, ft3,ft4 oraz oznaczyć czynnik K. Podając kelp mozesz zamazać obraz .B.dobrze byłoby zrobić usg tarczycy.

Masz dostęp do dobrego weta?Mieszkasz w Polsce?Jak długo pies dostawał Eutyrox do czasu badania kontrolnego?Ile lat ma pies?

Link to comment
Share on other sites

Pies ma dwa lata, wydaje mi się że mam dostęp do dobrego weta,tak mieszkam w Polsce, podawałem mu euthyrox 200 przez dwa miesiące, na drugim badaniu wyszedł mu taki sam wynik. 

Poprostu przeczytałem że jod może poprawić działanie tarczycy a dużo do normy mu nie brakuje. 

Link to comment
Share on other sites

Przestałeś dawać hormon? Dawki dobiera się czasem przez kilka tygodni,jeśli nadal miał niedoczynność,może należałoby podnieśc dawkę.Nieleczona niedoczynność ma zgubne skutki jeśli chodzi o zdrowie - i psa i człowieka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...