Jump to content
Dogomania

Niespodziewany lokator


Turdus

Recommended Posts

Witam, mam sprawę dość nietypową, a mianowicie zgarnęłam dzisiaj z pobocza drogi pośrodku niczego szczenię, które mało nie zginęło pod kołami aut. Najprawdopodobniej ktoś się pozbył problemu... Nikt nic nie wie, Facebook milczy. Szczenię z obroża, domowe, nauczone czystości i z grubsza smyczy. Nie mam serca oddać do schroniska, więc raczej zostanie u mnie. Nie wiem tylko jak ułożyć relacje między nim a kotem. Kot już kiedyś z psem mieszkał i jest pewny swego, zdążył już dać szczeniakowi po nosie. Szczenię nie kuma o co chodzi więc kładzie się przed kotem, szczęka i gryzie dywan. Szczekanie jeszcze bardziej denerwuje kota. Jakieś pomysły jak je razem pogodzić? Mam niestety małe doświadczenie z psami... 

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim napisz kilka ogłoszeń,że znalazłas psie dziecko i idz do weta,zeby sprawdził,czy nie ma czipa.Możliwe,ze ktoś malca szuka.Skopro to było dzisiaj,to na fb moze byc za wcześnie,a co znaczy "nikt nic nie wie"?Co zrobiłas,żeby się ewentualnie dowiedział?Byc moze szczeniak zwiał z auta na postoju i pobiegł "w długą".

Sprawdziłaś wewnętrzną stronę obrozy?Może tam jest umieszczony nr.telefonu.

Możliwe jest i to,że - jak mówisz - mały został poprzucony,ale musisz sie upewnić na tyle,na ile jest to mozliwe.

Relacje kociopieskie powoli sie ułożą,szczeniak zostanie pacnięty łapką raz i drugi i znajdzie swoje miejsce (mam nadzieję).Ale to wszystko musi potrwac,nie zalatwisz tego w jeden dzień:)

Link to comment
Share on other sites

Schroniska w okolicy powiadomione, wysłałam zdjęcia. Wrzuciłam też na Facebook na grupy o zwierzętach zaginionych. Czipa brak, adresowki też. Cóż, gdyby to mój pies zaginął to już dawno wszystkie schroniska w promieniu 100 km by wiedziały... Byłam też pytać w domach przy miejscu znalezienia,  nie znają go. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...