Jump to content
Dogomania

Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !


Recommended Posts

9 godzin temu, bakusiowa napisał:

Kto jest skarbnikiem?

Skarbnikiem jest Murka, bo ona jeździ do lekarza i reguluje wszystkie rachunki suni. Nr konta mogę przesłać Ci na priv. Na FB pomaga koleżanka Ali.

Ja pomagam ogarnąć wątek na dogo,  bo Ala przy tylu zwierzakach, które ma pod opieką po prostu nie ma czasu, żeby być wszędzie.

 

Link to comment
Share on other sites

Wizyta wypadła pomyslnie. Pani jest spokojną , miłą osobą znającą rasę. Mieszkanie jest nieduże ale sympatyczne. Najlepszą rekomendację stanowił psiak domownik. Piękny, zadbany, spokojny, ułożony pies. Przywitał nas z zabawką, zapytałam czy można go pogłaskać Pani odpowiedziała ,że jeśli podejdzie to tak. Poszedł do pokoju i rozwalił się na łożku.  W kuchni stał worek karmy Brit Care.Niedaleko jest skwer, przed domem , po drugiej stronie ulicy trawniki odpowiednie na szybkie sioo i koo.

Państwo jeżdżą za Katowice autem  żeby dotlenić siebie i psiaka. Uprzedziłam, że Czesia nie zachowuje czystości , Pani powiedziała ,że sobie z tym poradzi.Rozmawiałyśmy o rehabilitacji suni. Będzie ją woziła, jest w stanie wesprzeć trochę finansowo ale liczy na pomoc ze zbiórek bo zabiegi nie są tanie.

Niestety nie było Pana chociaż umawiając się mówiłam o obecności wszystkich domowników.

Jednak zachowanie i wygląd psiaka  to wg mnie dowód na naprawdę dobrą opiekę.

Mieszkanie jest spółdzielcze , nie jest wynajęte.Kamienica nie powala ale jak pisałam mieszkanie jest sympatyczne, nowoczesne. Z izolacją byłby problem bo mieszkanie jest małe więc Czesia zdecydowanie powinna być wysterylizowana zanim pojedzie do Katowic.

Pani miała psiaka od Murki, to był czteromiesięczny owczarek uwiązany do jakiegoś słupa. Niestety zachorował na nowotwór i przegrał walkę z chorobą.

Ustalajcie szczegóły, decydujcie:) 

 

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z doktorem Handwerkerem z lubelskiej kliniki . Oprócz zabiegów laserowych Czesia ma wykonywany masaż ręczny łapki. Są już pierwsze efekty, bo sunia staje na chorą łapkę normalnie, wcześniej podwijała jej się z powodu przykurczu. W związku z tym dr zaproponował wydłużenie pobytu do piątku, a ja wyraziłam na to zgodę. Dodatkowy koszt to 150zł. Sterylizację wet odradza  w tej chwili.

Dt z Wrocławia oferuje młoda kobieta, która pracuje w klinice rehabilitacyjnej. Mieszkanie w bloku, cztery własne psy, małe dziecko. Dziewczyna bardzo konkretna i świadoma wszystkiego co wiąże się z opieka nad takim psem jak Czesia. Mąż również pracuje z psami.

Link to comment
Share on other sites

No to będzie trudna decyzja - czy wydać Czesię do któregoś DT przed sterylką. Ale szansa na uratowanie  łapy coraz większa.

Pięć psów w bloku (razem z Czesią) to mocno ryzykowne choćby z uwagi na sąsiadów,  a w Katowicach niepokoi brak pana przy rozmowie.

Będę w ten weekend w Warszawie na kongresie Etovetu. Spróbuję dodatkowo rozpuścić wici.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minuty temu, Sowa napisał:

No to będzie trudna decyzja - czy wydać Czesię do któregoś DT przed sterylką. Ale szansa na uratowanie  łapy coraz większa.

Pięć psów w bloku (razem z Czesią) to mocno ryzykowne choćby z uwagi na sąsiadów,  a w Katowicach niepokoi brak pana przy rozmowie.

Będę w ten weekend w Warszawie na kongresie Etovetu. Spróbuję dodatkowo rozpuścić wici.

 

 

Wydaje mi się, że DT w Katowicach jest bardziej obiecujące. Ale my znamy tylko opisy z dogo, a Ala rozmawiała bezpośrednio, chociaż przez telefon i na pewno podejmie właściwą decyzję.

Z kongresem to bardzo doby pomysł, bo będą tam ludzie z branży.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.12.2018 o 20:38, ewu napisał:

Wizyta wypadła pomyslnie. Pani jest spokojną , miłą osobą znającą rasę. Mieszkanie jest nieduże ale sympatyczne. Najlepszą rekomendację stanowił psiak domownik. Piękny, zadbany, spokojny, ułożony pies. Przywitał nas z zabawką, zapytałam czy można go pogłaskać Pani odpowiedziała ,że jeśli podejdzie to tak. Poszedł do pokoju i rozwalił się na łożku. 

 

 

Poza tym - " jego stan nie pozwalał na to.do tej pory." (Ala123)

Co w takim razie teraz stanowi przeszkodę w szybkiej kastracji przed przyjęciem suni??Czesia jeszcze kilka dni w lecznicy... ?

Link to comment
Share on other sites

A nie da się porozmawiać z panem chociaż przez telefon? W jaki sposób sunia miałaby byc przekazana do Katowic? Przyjadą po nią czy ma być odwieziona. Wtedy jest jeszcze szansa na poznanie pana zdania .

We Wrocławiu 4 psy w bloku i małe dziecko ? Kiepsko to widzę.

Link to comment
Share on other sites

Najważniejsze, że są efekty rehabilitacji. Czyli klinika, w której Czesia przebywa,  wie co robi. Dt. powinien zapewnić dalszą rehabilitację, tak aby sunia odzyskała sprawność w łapce, to podstawa. I to powinno być też brane pod uwagę.Sprawny pies będzie miał o wiele większe szanse na znalezienie domu stałego. Pytanie tylko - jakby układały się te sprawy damsko męskie w grupie psów, skoro Czesia nie jest wysterylizowana. 

Link to comment
Share on other sites

Właśnie te sprawy damsko-męskie. Czy nieobecność pana domu w Katowicach nie oznacza aby niechęci do kastracji psa? to nie tak rzadkie u panów.

Czesia, wprawdzie już po cieczce, ale jeśli nadal ma mieć ograniczony ruch, jeśli kości nadal się nie zrosły,  nie może być w jednym pokoju z większym od siebie  żywiołowym samcem. Jeden tylko zabawowy naskok na sukę może skończyć się fatalnie. Nie wierzę też  za bardzo w niczyje obietnice dotyczące sterylizacji/kastracji. Belgi są płodne - miot 10-11 szczeniąt nie jest wyjątkiem, raczej regułą. Oby po przekazaniu płodnej suki pod opiekę do domu z płodnym samcem nie trzeba było za 8 miesięcy szukać domów dla 10 bezpapierowych szczeniaków malinois.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...