Jump to content
Dogomania

Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !


Recommended Posts

Rany, ale ten świat mały... ciekawe jaki to psiak był:)

Też trzymam kciuki za wizyte pa. Doświadczenie z psiakami z adopcji dobrze wróży:)

 

Dzisiaj przyszły kołnierze, które kupiłam w necie (w piątek wzięłam też od weta, Czesia teraz go używa, ale jeszcze nie mam rachunku). Wyglądają na solidne, są z elastycznego mlecznego plastiku - nie powinny pękać przy ocieraniu o ścianę czy kraty. Koszt 46 zł (za oba kołnierze):

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/a0fd682094509769

 

Tak jak przypuszczałam, Czesia potrafi sięgnąć do buta mimo kołnierza... tyle, że ma to utrudnione i nie zawsze się jej to udaje. Było już tak, że rano jest w kołnierzu, a łapa bez buta... rzepy rozplątane, więc but się sam nie zsunął.

Wyjazd do Lublina planujemy na czwartek/piątek.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Poker napisał:

Brzmi bardzo obiecująco.Byle tylko dzieci nie było z tego związku.

I to mnie najbardziej przeraża...albo jedno,albo drugie powinno być wysterylizowane przed zamieszkaniem razem,to powinien być PODSTAWOWY warunek tej adopcji...nawet kosztem czasu.j

Jeśli pan maliniak był słaby,to teraz jest zapewne w dobrej kondycji,skoro pani ma zamiar wziąć drugiego psa - specjalnej troski,zresztą.Kastracja psa - jak wiemy- to prosty zabieg i psy błyskawicznie dochodzą do stanu sprzed zabiegu.

Ale przecież piszę o sprawach tak oczywistych,że aż mi głupio...

Link to comment
Share on other sites

Jak brałam sunię, a miałam pana psa, to czekałam aż sunia zostanie wysterylizowana. To był warunek DT, w którym sunia przebywała.

Ten układ bardzo mi pasował, bo raczej nie planowałam psiego przedszkola. No i czekałam. I się doczekalam. Tworzą teraz super zgrany duet.

Tę kwestię też trzeba byłoby domówić, to ważne.

Link to comment
Share on other sites

I kiedy będzie wizyta? Jest juz umówiona?
Ciekawe kto pani pomaga w razie jakiś koniecznosci zostawienia psów, typu wazny wyjazd czy szpital, bo tak jakos sie czyta jakby pani sama mieszkala, ale to może tylko takie zludzenie..

Bo dwa psy po przejściach na jedną aktywną osobę, czyli wyjezdzajaca, to  jest duzo roboty -tym bardziej jak mieszka w mieszkaniu, a nie w domku, a z czesia moze na początku i co 3 godziny by trzeba wyjsc i pilnowac tej nogi.

Tak sobie myślę, ze umawiajac sie na pa warto sie od razu umówić, zeby byla tez ta osoba, ktora pomaga w razie konieczności, typu wyjazd bez psa czy szpital.

Bo skoro pani ma psa, to i ma juz kogoś kto w razie potrzeby pomoże.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Tak samo jak z jednej strony fajnie, ze pani jest aktywna i często jeździ za miasto.

Ale z drugiej strony to raczej nie siedzi tam na kocu chyba koło samochodu, tylko gdzieś chodzi, biega czy jeździ na rowerze, czy na nartach,a więc czesia raczej chyba na razie nie bardzo będzie jej mogla towarzyszyć, bo z tego co wyczytalam na wątku  to czesia raczej ma nie obciążać nogi na razie, czyli zadnej większej aktywności fizycznej, ale raczej aktywność psychiczna

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Patmol napisał:

I kiedy będzie wizyta? Jest juz umówiona?
Ciekawe kto pani pomaga w razie jakiś koniecznosci zostawienia psów, typu wazny wyjazd czy szpital, bo tak jakos sie czyta jakby pani sama mieszkala, ale to może tylko takie zludzenie..

Bo dwa psy po przejściach na jedną aktywną osobę, czyli wyjezdzajaca, to  jest duzo roboty -tym bardziej jak mieszka w mieszkaniu, a nie w domku, a z czesia moze na początku i co 3 godziny by trzeba wyjsc i pilnowac tej nogi.

Tak sobie myślę, ze umawiajac sie na pa warto sie od razu umówić, zeby byla tez ta osoba, ktora pomaga w razie konieczności, typu wyjazd bez psa czy szpital.

Bo skoro pani ma psa, to i ma juz kogoś kto w razie potrzeby pomoże.

 

Patmol -podpisuję sie pod kazdym twoim słowem- respect,bardzo mądre i dojrzałe spostrzeżenia.Mam nadzieję,że nie umkną opiekunkom,bo one mają takie same.

Link to comment
Share on other sites

A co z tą kontrolą u weta?Przymierzaliście się w tym tygodniu,tak? Napisz ,Murko,czy byliście no i oczywiscie ja,kie wieści.

A kiedy ewu jedzie na te wizytę p/a?

Dobrego dnia Wam :)

Dnia 27.11.2018 o 21:52, Murka napisał:

 

Wyjazd do Lublina planujemy na czwartek/piątek.

 

Link to comment
Share on other sites

UWAGA, ważne!!!

W Krakowie znalazła się Pani rehabilitantka, skłonna zapewnić Czesi nieodpłatne zabiegi; teraz szuka wśród znajomych DT dla Czesi w Krakowie.

Bardzo proszę Alę 123  o podanie mi kontaktu telefonicznego na priv - przekażę do rehabilitantki.

  • Like 2
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Czesia dzisiaj została zawieziona do kliniki w Lublinie na badania kontrolne. Lekarz zaproponował podanie osocza i laseroterapię. Pytał mnie o zgodę, bo chodzi oczywiście o koszty... Podjęłam decyzję na tak.  Czesia zostanie do środy, dwa razy dziennie będzie miała zabiegi laserem,. Koszt całosci, łącznie z pobytem w szpitalu 1500zł. Nie wiem, czy powinnam sama decydować, ale nie miałam możliwości skonsultowania się z kimś. Doktor twierdzi,że jest poprawa,jeżeli chodzi o sprawność łapki, dlatego widzi sens tych zabiegów.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Sowa napisał:

W takim razie ewentualny wyjazd do Krakowa na rehabilitację lub do Katowic mógłby być potem. Zrzutka na Czesię była chyba nie tylko na Dogo ? Starczy na te zabiegi?

 

 

Na FB też ktoś wpłacił 350zł, niestety to wszystko mało, resztę trzeba będzie dozbierać. Zmojego bazarku, który dzisiaj się kończy, powinno być ok.300zł . Doktor zaczeka z płatnością, jakoś musi być.

Ewu umówiła się na wizytę w dt na niedzielę.

Link to comment
Share on other sites

22 minuty temu, ala123 napisał:

Na FB też ktoś wpłacił 350zł, niestety to wszystko mało, resztę trzeba będzie dozbierać. Zmojego bazarku, który dzisiaj się kończy, powinno być ok.300zł . Doktor zaczeka z płatnością, jakoś musi być.

Ewu umówiła się na wizytę w dt na niedzielę.

No ale co z tą rehabilitaCJą w Krakowie?Byłby to cud dla Czesi,Alu123, uważasz,że to wykonalne,zgadzasz się?Dobrze byłoby wiedzieć,skoro rehabilitantka szuka na czas zabiegów DT.Wow...są jednak ludzie o wielkich sercach.

Sowa - dzięki!

Link to comment
Share on other sites

Tak jak ala123 napisała dr powiedział, że jest nadzieja dla łapki, jest lepiej, Czesia się nią już podpiera, tyle tylko, że się ona nadal podwija. 

Kosztów za dzisiejszą wizytę nie ma, tzn. wszystko będzie podliczone potem, przy odbiorze suni.

 

Tutaj jeszcze rachunek za kołnierz, który wzięłam od weta tydzień temu, koszt 19 zł (wczoraj niestety już wylądował w koszu, bo Czesia go pękła):

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/ccbac694eefc3ae4

 

I rozliczenie za listopad:

Stan konta na 31 październik wynosił -510,60 zł

+60 zł sharka

+240 zł Monika S.

+160 zł danka1 i forum Oaza

+100 zł Sowa

+500 zł Kitkat

+50 zł Monika S.

-360 zł hotelowanie 1-30.11

-10 zł odrobaczenie

-8 zł Fiprex

-36,80 zł kołnierz zakupiony w necie

-64 zł but z Admirała

-50 zł chip

-25 zł szczepienie p. wściekliźnie

-28 zł szczepienie p. wirusówkom

-3,50 zł dojazd weta (częściowe koszty)

-46 zł kołnierz x 2 szt. zakupione w necie

-19 zł kołnierz od weta

-90 zł transport do Lublina na kontrolę

Stan konta na 30 listopad wynosi -140,90 zł.

 

 

Link to comment
Share on other sites

33 minuty temu, bou napisał:

No ale co z tą rehabilitaCJą w Krakowie?Byłby to cud dla Czesi,Alu123, uważasz,że to wykonalne,zgadzasz się?Dobrze byłoby wiedzieć,skoro rehabilitantka szuka na czas zabiegów DT.Wow...są jednak ludzie o wielkich sercach.

Sowa - dzięki!

To powinnam odrzucić dwie poprzednie oferty dt tak od razu, bez sprawdzenia? Druga oferta jest z Wrocławia, kobieta też jest rehabilitantką, dzisiaj wysłałam dokumentację medyczną Czesi. Myślę,że trzeba zaczekać z podjęciem decyzji, tym bardziej że mamy kilka dni ,zanim Czesia wróci ze szpitala.  Czy ta osoba w Krakowie wymaga sprawdzenia, czy jest to pewniak?

 

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Sowa napisał:

To jeszcze nie jest pewniak, tylko pierwsza propozycja. Pani prosi o bezpośredni kontakt, podałam namiary na wątek na Dogo. Niczego moim zdaniem nie można odwołać, w Krakowie zabiegi mogą być nieodpłatne, ale dom jest poszukiwany.

 

 

Podałam na pw swój nr tel. Porozmawiam z panią. Czy w razie czego, mógłby ktoś pojechać do kobiety ?

Link to comment
Share on other sites

34 minuty temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Ja wspomogę finansowo, moja znajoma, osoba o wielkim sercu zadeklarowała pomoc finansową dla Czesi. Poproszę o nr konta:)

Przydałoby się przejrzyste rozliczenie wpływów i wydatków na Czesię. Kilka razy ktoś o to prosił, ale nadal trudno się zorientować w finansach Czesi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...