Jump to content
Dogomania

Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !


Recommended Posts

Wiem, ze jest forum www.belgi.pl,  ale nie jestem tam zalogowana i nie umiem wrzucac fotek, komputerowo to ja jestem za cienka w uszach. Nie jestem tez decyzyjna w sprawach Czesi, maliniaki znam najbardziej od strony szkoleniowej. Kazdemu DT, w promieniu nawet 100 km od Krakowa moge obiecac,  ze przyjade i pomoge ustawic szkoleniowo  - sama jestem w ciaglych rozjazdach i warunki, w jakich mieszkam, wykluczaja oferowanie DT dla Czesi. 

Daj mi znac, jak bedziesz robic nastepny bazarek dla Czesi, prosze. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Sowa napisał:

Wiem, ze jest forum www.belgi.pl,  ale nie jestem tam zalogowana i nie umiem wrzucac fotek, komputerowo to ja jestem za cienka w uszach. Nie jestem tez decyzyjna w sprawach Czesi, maliniaki znam najbardziej od strony szkoleniowej. Kazdemu DT, w promieniu nawet 100 km od Krakowa moge obiecac,  ze przyjade i pomoge ustawic szkoleniowo  - sama jestem w ciaglych rozjazdach i warunki, w jakich mieszkam, wykluczaja oferowanie DT dla Czesi. 

Daj mi znac, jak bedziesz robic nastepny bazarek dla Czesi, prosze. 

http://belgi.pl/belgi/sos.html

To jest link do strony o belgach,może warto tam napisać.przedstawić Czesię?

Link to comment
Share on other sites

Po konsultacji z ala123 zamówiłam ten tańszy but dla Czesi. Kupiłam też kołnierz na allegro - nie wiem czy będzie tak solidny jak ten z mlecznego plastiku, o którym pisałam, ale ma takie samo zapięcie, więc mam nadzieję, że wytrzyma dłużej... Z kołnierzem jakoś damy radę, dziś poległ kolejny, ale miałam w zapasie ostatnio kupiony i powinien wytrzymać do czasu aż przyjdzie ten zakupiony w necie. Gorzej z butem, bo on przyjdzie za jakiś tydzień, a nam się ostał już ostatni i to ledwo żywy but... Wystarczy parę godzin bez buta, a skóra zdarta do krwi i pazury także:( 

Dla ciekawostki, to ten ostatni kołnierz, który poległ. Nie wiem jak ona to robi, że zaczepy odgryza... resztę da się posklejać, ale bez zaczepów kołnierz jest do wyrzucenia:(

czes.jpg

czes1.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, IlonaS napisał:

Owczarek belgijski w potrzebie na Facebooku - tam można pisać. Oba fora owczarka belgijskiego - niebieskie i żółte są już zamknięte. Jest też Klub Owczarka Belgijskiego na Facebooku,  ale raczej pod kątem wydarzeń, zawodów, spotkań.

Ilona - ta strona nie jest zamknieta.

https://www.facebook.com/Owczarki-belgijskie-w-potrzebie-Belgian-Sheepdogs-in-need-191911064179288/

To jest link z podanej wczesniej przeze mnie strony 

http://belgi.pl/belgi/sos.html

  •  
 

 

Link to comment
Share on other sites

Bou - przez wiele lat działały dwa fora owczarka belgijskiego - niebieskie i żółte, był tam też kącik dla owczarka belgijskiego w potrzebie- teraz oba są już zamknięte. Na facebooku można ogłaszać psy na stronie którą podałaś i o której ja powyżej napisałam.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Sowa napisał:

Czy ona nie ma juz czucia w tej lapie zupelnie, ze sie rozgryza do krwi? Bo to tak, jakby ta lapa jej przeszkadzala? Jak zostala uratowana z rowu, to przeciez nie miala poharatanej lapy? Kiedy nastepna konsultacja u weta?

 

 

Ona jej nie rozgryza, tylko ociera o podłogę, ziemię. Po prostu ją wlecze po podłożu.

A dzisiaj zagadka: kołnierz zdjęty CAŁY, nawet nie rozmontowany, a rozgryziona obroża, na której się trzymał...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.11.2018 o 20:05, Sowa napisał:

Wiem, ze jest forum www.belgi.pl,  ale nie jestem tam zalogowana i nie umiem wrzucac fotek, komputerowo to ja jestem za cienka w uszach. Nie jestem tez decyzyjna w sprawach Czesi, maliniaki znam najbardziej od strony szkoleniowej. Kazdemu DT, w promieniu nawet 100 km od Krakowa moge obiecac,  ze przyjade i pomoge ustawic szkoleniowo  - sama jestem w ciaglych rozjazdach i warunki, w jakich mieszkam, wykluczaja oferowanie DT dla Czesi. 

Daj mi znac, jak bedziesz robic nastepny bazarek dla Czesi, prosze. 

Będę Ci bardzo wdzięczna za każdą pomoc w szukaniu domu dla Czesi, czy to czasowego czy stałego. Tym bardziej,że znasz tę rasę i wiesz, jakiego opiekuna potrzebuje. Sama na pewno nie dam rady.

Link to comment
Share on other sites

Czy Czesia ma wydarzenie na FB ? Jezeli nie ma to moze warto jej zrobic i poprosic w roznych grupach o udostepnienie. Napisac, ze sytuacja bardzo powazna , sunia po operacji i potrzebuje opieki domowej, czyli chociaz DT. Prosic ludzi ktorzy maja duzo znajomych o udostepnienia. Tak zeby bylo bardzo duzo udostepnien. Kilka dni temu u siebie na FB zobaczylam suczke Limbe i skojarzylam ,ze to piesek z dogomani i tez udostepnilam . Ktos z moich znajomych ja wczesniej udostepnil. FB ma sile i moze ktos wypatrzy Czesie. 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, IlonaS napisał:

Bou - przez wiele lat działały dwa fora owczarka belgijskiego - niebieskie i żółte, był tam też kącik dla owczarka belgijskiego w potrzebie- teraz oba są już zamknięte. Na facebooku można ogłaszać psy na stronie którą podałaś i o której ja powyżej napisałam.

A,dzięki za wyjaśnienie,w tych kwestiach ekspertem nie jestem.:(

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, ala123 napisał:

Będę Ci bardzo wdzięczna za każdą pomoc w szukaniu domu dla Czesi, czy to czasowego czy stałego. Tym bardziej,że znasz tę rasę i wiesz, jakiego opiekuna potrzebuje.

Nie jestem na Facebooku - kto moze tam oglosic Czesie? Tekst moge napisac i przeslac Wam do oceny. 

Co do rasy - malinois moga byc albo skrajnie nieufne,  albo szalenie serdeczne i calkiem otwarte na ludzi. Czesia jest szalenie ufna - sadzac z dotychczasowych opisow lgnie do ludzi, potrzebuje tylko cierpliwego w opiece domu, poki nie zacznie chodzic bodaj na trzech lapach.  Tylko tego wymaga od opiekuna - poswiecenia wiecej czasu.  Malinois czesto widziane sa przez pryzmat idiotycznych filmikow, gdzie to jeden pies samym spojrzeniem przegania stu bandziorow.  

Szukalam dla niej domu stalego i tymczasowego, od kiedy pisalas o niej - jedno co mi sie udalo, to sklonic kilkoro przyjaciol spoza Dogo do dorzucenia sie na operacje. Chyba tylko Facebook pozostal. 

Najtrudniej jest sklonic maliniaka, aby oszczedzal samego siebie - ona chce biegac, chce cos robic. Nie bedzie lezec na kanapie caly czas. I tu jest problem, bo jesli bedzie musiala dalej miec ograniczony ruch, to predzej czy pozniej zdarzy sie sytuacja, w ktorej na pewno wykorzysta moment nieuwagi, aby choc troche pobiegac. I wszystko zacznie sie od poczatku. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj znów Czesia zdjęła kołnierz razem z obrożą, ostatni but poległ, łapa obdarta, pazury zdarte do żywego, nie wiem czy odrosną... Opadły mi ręce i wszystko... ale przecież tak nie zostawię tej łapy... owinęłam na tymczasem resztką buta, kołnierz założyłam, docisnęłam maksymalnie obrożę. W nocy poświęciłam nieużywane psie ubranko nieprzemakalne, ucięłam gruby pas, zszyłam, zrobiłam z tego "torebeczkę" na łapę. Schowałam łapę, obwiązałam gumkami recepturkami. Może trochę wytrzyma. 

Mam wrażenie, że na początku Czesia nie wlokła tak tej łapy, podnosiła ją częściej. Teraz pewnie dlatego też te buty tak się zsuwają i zdzierają, że ta łapa jest mniej używana.

Żeby jeszcze tego wszystkiego było mało, to Czesia dostała cieczki:( w tym tygodniu wet miał ją szczepić, ale nie wiem czy w takim wypadku będzie można, może chociaż wściekliznę da się zrobić.

A oto ostatni but, który poległ (paski z rzepami były dwa...):

czes2.jpg

czes3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sowa ma rację. Dom, który zaadoptuje Czesię będzie musiał nieźle się nagimnastykować, by zapewnić jej takie życie jakie lubi. A na pewno lubi być aktywną i coś robiącą, bo taką jest natura owczarka belgijskiego - maliniaka. I tu jest problem, bo w jej przypadku bieganie odpada. Nic nie robiący pies zawsze znajdzie sobie zajęcie - nie zawsze takie, które nas ucieszy. 

Tak więc myślę, że amator wielkich wyczynów z maliniakiem nie powinien być brany pod uwagę, ale człowiek roztropny, zapewniający jej umiarkowany wysiłek i jakieś ćwiczenia myślowe. Ciężko znaleźć dom dla psa, a jeszcze w tym przypadku trudność podwójna. Ale tu na Dogo cuda się zdarzały, tak że i w tym przypadku należy mieć nadzieję. Uważam, że jej przyszły dom powinien być szczególnie sprawdzony,  bo belgi mają mimo wszystko bardzo delikatną psychikę i nie można pozwolić, by coś poszło nie tak. 

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, konfirm31 napisał:

Trafiłam do biednej maliny za wskazówkami Sowy. Licytuję dla Czesi, buciki na bazarku Kejciu, ale to niestety potrwa, bo nie ma opcji KT. 

Widzialam ,ze zapytalas o opcje KT :)  Mysle ,ze w takiej sytuacji gdzie biedna Czesia tak bardzo potrzebuje bucikow mozna by tylko dla jednego fantu zmienic zasade i wprowadzic KT. Opisac przy fancie.  Moze ktoras z Was zna Kejciu i moglaby ja o to poprosic. 

Link to comment
Share on other sites

Albo juz nie ma czucia w tej lapie, to musi ocenic wet. Co wtedy - kolejna operacja i zostanie na trzech lapach? Znam ON-ke starsza od Czesi - smiga na trzech lapach. 

Tylko cieczki do kompletu brakowalo!!!

Murka, nie jest Ci latwo z Czesia, chociaz ona juz zdazyla calkowicie Ci zawierzyc.

Ewentualny tekst na facebook

 

""Tak bardzo chcialaby biegac. Bodaj na trzech lapkach.

Nie wiemy, czemu Czesia stracila dom. Porzucona, potracona przez samochod,  wypelzla z rowu na trzech lapach, proszac o ratunek. Juz jest po operacji, ale nie wiadomo, czy kiedykolwiek odzyska czucie w kalekiej lapce. Byc moze konieczna bedzie amputacja.

Czesia nadal wierzy ludziom, usmiecha sie do opiekuna, wdzieczna za kazda chwile uwagi

Jesli mozesz zaopiekowac sie Czesia bodaj  na czas rekonwalescencji - zadzwon. Jesli mozesz pomoc zebrac pieniadze na druga operacje  lub wesprzec suczke w jakikolwiek inny  sposob - zadzwon takze.  Popatrz na Czesie jeszcze raz. Ona nadal wierzy, ze ludzie sa dobrzy.""

 

Jesli ktos decydujacy o dalszych losach Czesi zaakceptuje ten tekst - trzeba wstawic polskie fonty. I podac numery telefonu kontaktowego - na facebook czy na siepomaga - to juz wiecie lepiej ode mnie.

 

  

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...