Jump to content
Dogomania

Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !


Recommended Posts

Noooo...nie jestem radiologiem...ale - takie złamania trudno kostnieją,to duża płaszczyzna,a dobra wiadomość jest taka,że nie ma przemieszczenia,Myślę,że osocze bogatopłytkowe jest doskonałą opcją dla Czesi.Myślę też - że zdecydowanie nalezy ograniczać ruch.

Czas i dobra dieta,żelatyna (naturalna,typu np. łapki kurze itp.),produkty bogate w wapń - twaróg,jopgurt - mogłaby być pomocna.

Nie potrafię przewidzieć rokowania.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Zagladam do slicznej Czesi. Pamietam jak moj syn mial bardzo  skomplikowane zlamanie czterech kosci reki z przemieszczeniem , zalozone blaszki i sruby lekarz zalecil taka diete jak bou . Codziennie podawalam mu galarete z giczek i twarogi. Kosci szybko sie zrosly i po ok roku sruby wyjeto i reka jest sprawna. Moze warto co kilka dni nagotowac dla Czesi takigo wywaru i codziennie podawac. Mysle,( z wlasnego doswiadczenia)  ze to by pomoglo  Zycze Czesi szybkiego powrotu do sprawnosci .:)

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Póki co walczymy ze sprzętem. Wczoraj Czesia "zjadła" do końca buta; te buty są mniej solidne niż ten, który był wcześniej. Myślałam, że będzie odwrotnie, ale niestety mimo trzech rzepów zsuwa się, wciąż go trzeba poprawiać, jest cieńszy. Jakimś cudem Czesia regularnie objada go z pasków do zapinania, aż ostał się jeden i już nie było sensu go zakładać. Założyłam jej drugi, nowy. Kupiłam też kolejne dwa buty, tym razem takiego typu jak był ten pierwszy. On się trzymał do końca, póki materiał się nie przetarł całkiem.

Kołnierz poległ dzisiaj, założyłam jej kolejny...

Link to comment
Share on other sites

Tutaj rachunek za ostatnio kupiony kołnierz (21 zł):

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/b5696331e7cf37d3

 

Zastanawiam się czy nie kupić w necie jakiegoś trwalszego kołnierza, bo te od naszego weta są wygodne i szybkie do zakładania, ale zaczepy luzują się szybko i kołnierz się rozpina. Spinam zszywaczami, sklejam dookoła taśmą... i jakoś udaje się przedłużyć żywotność kołnierza... do czasu aż Czesia nie poobjada zaczepów:) 

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj przyszły zakupione buty (2 pary), koszt 37,50 zł:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/8643fb44b9afe965

Mam nadzieję, że wytrzymają nieco dłużej.

 

Rozliczenie Czesi za październik:

Stan konta na 30 wrzesień wynosił -240 zł

+350 zł Isiak

+130 zł ala123

-372 zł hotelowanie 1-31.10

-6,20 zł dojazd weta (badanie łapki)

-90 zł przejazd do Lublina

-151 zł wizyta kontrolna w Lublinie

-52,90 zł buty ochronne x 2 szt.

-20 zł kołnierz 30cm

-21 zł kolejny kołnierz 30cm

-37,50 zł buty ochronne x 2 szt.

Stan konta na 31 październik wynosi -510,60 zł.

 

W przyszłym tygodniu planujemy zaszczepienie Czesi, a potem (po ok. 2 tygodniach) sterylizację. Rozmawiałam z wetem i nie widzi przeciwwskazań do zabiegu, byle tylko była zaszczepiona wcześniej.

Link to comment
Share on other sites

Niestety butki poległy, tzn. założyłam drugi, a ten co był w użytku pozszywałam i jeszcze może trochę pożyje. One się po prostu zsuwają z łapy i jak nie zdążę poprawić, to Czesia do nich sięga i je mamle...

Potrzebne jest coś solidniejszego. Zastanawiam się nad takim butem:

http://www.firma-admiral.pl/but-ochronny-na-suwak.html

lub takim (tutaj dochodziłaby przy okazji korekcja zawijania się łapy, ale trochę obawiam się o te zapinki, czy długo pożyją...):

http://www.firma-admiral.pl/but-dorsiflex.html

 

Link to comment
Share on other sites

Z czystością stanęło w miejscu - czasami jest czysto, ale niespodzianki się zdarzają. Wydaje mi się, że ona po prostu musi częściej wychodzić, bo potrafi wytrzymać kilka godzin (na początku nie było o tym mowy). 

Wet mi napisał, że ten but rehabilitacyjny do podwijającej się łapki powinien się sprawdzić w przypadku Czesi. Tylko to niestety spory koszt i może tak być, że posłuży niedługo, bo np. Czesia sobie rozniesie kołnierz i dobierze się do buta... Nie jesteśmy w stanie pilnować jej cały czas. Ew. mogę jakiegoś solidniejszego kołnierza w necie poszukać. Mam jeden taki z mlecznego plastiku (dla Czesi niestety trochę za mały), który służy nam już kilka lat, ma wiele wgięć, zadrapań, ale jest nie do zdarcia.  Z jakiejś kliniki kiedyś go dostaliśmy, w necie go nie widziałam, ale mogę poszukać.

Najlepiej by było kupić jeden but rehabilitacyjny i drugi zwykły na wszelki wypadek, ale to koszt ponad 200 zł...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.11.2018 o 22:10, Murka napisał:

Potrzebne jest coś solidniejszego. Zastanawiam się nad takim butem:

http://www.firma-admiral.pl/but-ochronny-na-suwak.html

 

 

ten plastik na mrozie może popękać, poza tym sprawia wrażenie, że można się na nim poślizgnąć

Dnia 3.11.2018 o 22:10, Murka napisał:

lub takim (tutaj dochodziłaby przy okazji korekcja zawijania się łapy, ale trochę obawiam się o te zapinki, czy długo pożyją...):

http://www.firma-admiral.pl/but-dorsiflex.html

 

moim okiem nieortopedycznym ten bucik wygląda solidniej, tylko czy tych pasów Czesia nie zje?

 

Link to comment
Share on other sites

Buty dla belga to zadanie dla mistrza zawodu. Cienka, ptasia niemal kosc, wysklepione krotkie palce, dluuuuugie srodstopie, staw skokowy wyskoko - wiem, ile sie namordowalam przy belgijce ze skaleczonymi palcami tylnej lapy. 

Murko, a gdybys sprobowala skarpetke dziecieca zaopatrzyc w dodatkowe sznurowadla czy rzepy i na to but? Ja na skarpetke kladlam psi kalosz na rzepy i to sie jakos trzymalo przy wyprowadzaniu psa, a nawet w nocy, ale na dluzej to odlezyny od gumy kalosza gwarantowane. 

No i ona na pewno, bedac bez kontroli, sprobuje pozbyc sie kazdego buta, tani czy drogi. 

Link to comment
Share on other sites

Przymierzam się do bazarku dla Czesi. Mały będzie bo mały, ale może chociaż parę złotych wpadnie. Perspektywa  kilkumięsięcznego pobytu w hoteliku nie jest optymistyczna... Ja też oczywiście zaglądam do Czesi, ale nawet nie wiem, co mam pisać... Wszyscy widzą jaka jest sytuacja, trzeba czekać i już. Chyba,że wcześniej wydarzy się jakiś cud.

Link to comment
Share on other sites

Ala123, na Dogo juz zdarzaly sie takie nieprawdopodobne historie, ze ktos przygarnial starego ciezko chorego psa i dawal opieke nieodplatnie.  Moze warto sprobowac oglaszac Czesie - jest mloda, serdeczna do ludzi, a przeciez jest szansa, ze stanie na cztery lapy. Jak nie na cztery, to i trojlapki znajduja domy. Daj znac, kiedy robisz bazarek, postaram sie dorzucic jakies fanty. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.10.2018 o 00:05, bou napisał:

Noooo...nie jestem radiologiem...ale - takie złamania trudno kostnieją,to duża płaszczyzna,a dobra wiadomość jest taka,że nie ma przemieszczenia,Myślę,że osocze bogatopłytkowe jest doskonałą opcją dla Czesi.Myślę też - że zdecydowanie nalezy ograniczać ruch.

Czas i dobra dieta,żelatyna (naturalna,typu np. łapki kurze itp.),produkty bogate w wapń - twaróg,jopgurt - mogłaby być pomocna.

Nie potrafię przewidzieć rokowania.

 

Dnia 23.10.2018 o 00:46, Margo3011 napisał:

Zagladam do slicznej Czesi. Pamietam jak moj syn mial bardzo  skomplikowane zlamanie czterech kosci reki z przemieszczeniem , zalozone blaszki i sruby lekarz zalecil taka diete jak bou . Codziennie podawalam mu galarete z giczek i twarogi. Kosci szybko sie zrosly i po ok roku sruby wyjeto i reka jest sprawna. Moze warto co kilka dni nagotowac dla Czesi takigo wywaru i codziennie podawac. Mysle,( z wlasnego doswiadczenia)  ze to by pomoglo  Zycze Czesi szybkiego powrotu do sprawnosci .:)

Raczej hotelik nie będzie dla Czesi gotował.Czesia je raczej tylko suchą karmę.Nie wiem czy ma jakieś podawane preparaty wzbogacone w żelatynę,wapno.Najlepszym rozwiązaniem było by domowe DT,który by gotował dla niej ale gdzie go znaleźć.Może warto zrobić jej ogłoszenie w poszukiwaniu DT.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Sowa napisał:

Ala123, na Dogo juz zdarzaly sie takie nieprawdopodobne historie, ze ktos przygarnial starego ciezko chorego psa i dawal opieke nieodplatnie.  Moze warto sprobowac oglaszac Czesie - jest mloda, serdeczna do ludzi, a przeciez jest szansa, ze stanie na cztery lapy. Jak nie na cztery, to i trojlapki znajduja domy. Daj znac, kiedy robisz bazarek, postaram sie dorzucic jakies fanty. 

Czesia ma już ogłoszenia. Jeżeli chodzi o bazarek, to właśnie dzisiaj zaczęłam wrzucać fanty. Jeżeli chcesz coś podarować, to zrobię następny.

Nie wiem czy są jakieś fora zajmujące się tą rasą, ale na pewno są, w związku z czym byłabym  Ci wdzięczna za wrzucenie tam informacji o Czesi. Trzeba raczej liczyć na miłośników rasy.

41 minut temu, Anula napisał:

 

Raczej hotelik nie będzie dla Czesi gotował.Czesia je raczej tylko suchą karmę.Nie wiem czy ma jakieś podawane preparaty wzbogacone w żelatynę,wapno.Najlepszym rozwiązaniem było by domowe DT,który by gotował dla niej ale gdzie go znaleźć.Może warto zrobić jej ogłoszenie w poszukiwaniu DT.

O domu tymczasowym nie pomyślałam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...