Jump to content
Dogomania

nauka 4 miesięcznego psa załatwiania na zewnątrz


olardo3

Recommended Posts

Witam, trzy dni temu 4 miesięczny maltipoo stał się nowym członkiem rodziny. Niestety mamy z nim mały problem: nie potrafi załatwiać się na polu. Swoje potrzeby załatwia samotnie w jakimś kącie w domu np. łazienka (mimo tego, za ma rozłożona mate przy drzwiach). Po jedzeniu wyprowadzamy go na pole lecz on nie rozumie, że oczekujemy od niego że się tam załatwi. Jednego czego tu nie rozumiem: małe szczeniaki potrzebują często się załatwiać, a on potrafi wytrzymać ze mną cały dzień na polu po czym po przyjściu do domu schowa się gdzieś i tam załatwi. Wiem, że należy stosować zasadę nagród za załatwianie na zewnątrz, ale on ani razu jeszcze się tam nie załatwił więc jak mam go pochwalić? Dowiedziałem się, że długie spacery po jedzeniu pomogą. Niestety Poppy nie umie za bardzo chodzić na spacer. Siada w miejscu, a nie zamierzam go ciągnąć. Na spacerze nawet nie myśli o załatwianiu swoich potrzeb. Pani z hodowli mówił, że załatwiał się na polu, ale zazwyczaj poprawiał po innych psach wychowujących się z nim. Jak mam go nauczyć, że odpowiednim miejscem na załatwianie nie jest dom lecz trawnik przed domem. Wychodząc wieczorem Poppy w ogole nie jest zainteresowany załatwieniem potrzeby lecz natychmiast ucieka do domu (siedzi przed drzwiami i czeka na wpuszczenie).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

U nasz na początku tez był ten sam problem, po prostu szczeniak nie wie jeszcze, ze spacer służy miedzy innymi do załatwiania potrzeb. Mój szczeniak jest z nami od 2 miesięcy i tak jak pisałam, na początku było ciężko a teraz już ładnie spaceruje, załatwia się. Na początku tez zadawałam sobie to pytanie "jak nauczyć psa załatwiania się na zewnatrz i go nagradzać skoro się nie załatwia?". 

Moim zdaniem to wina nowego otoczenia, pies musi je poznać i zacząć odkrywać :) Ja swojego mopsa tez nie ciagnelam mimo ze siadał i nie chciał iść, ale brałam go na rece i przenosiłam w inne miejsce i tak powolutku, z dnia na dzień chodził coraz śmialej :) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...