Jump to content
Dogomania

Ilość i długość spacerów


Joanienka

Recommended Posts

Nie mam doświadczenia z psami - proszę o poradę. Nie wiem, czy mój kundelek wystarczająco wychodzi na spacery. Zwykle spacerujemy:  1)  7.00 około 40 min   2)  i  3)  12.00 i 17.00 tu różnie i zależy od pogody zwykle po 45-60 min ale jak wyjadę na działkę to może pobiegać dłużej po terenie,  4) ostatni spacer około 21.00 - około 45 min. Czyli łącznie 4 spacery. W okresie upałów musiałam je bardzo skrócić, bo pies nie mógł na słońcu być przez jego chorobę (padaczka) i słaniał się. Raz niosłam go na rękach w drodze powrotnej...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Joanienka

Generalnie uznaje się, że 3 spacery dziennie to niezbędne minimum, z czego najdłuższy powinien być ten poranny a  ostatni spacer powinien troszkę psa wyciszyć przed spaniem więc nie szalejemy. Tyle jeśli chodzi o teorię; cała reszta zależy od naszych możliwości, potrzeb psa (wiek, rasa) itd. Musimy to wyczuć. Jeśli po półgodzinnym spacerze pies dalej chętnie biega i podskakuje to śmiało możemy ten czas wydłużyć a jeżeli ledwo idzie - wiadomo, wracamy do domu.

Ja sama mam dylemat w kwestii wyprowadzania mojego staruszka. Prawie nie widzi i nie słyszy, ma zaburzenia motoryki; chodzi w kółko, zdarza mu się przewrócić. Wyprowadzam go ok. 5 razy dziennie i staram się by w sumie ogólny czas spędzony na powietrzu trwał co najmniej 1 - 1,5 godz.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...