Jump to content
Dogomania

Ma wspaniały dom, kochającą Rodzionę. Śliczna, mała Emi już nie potrzebuje naszej pomocy!


elik

Recommended Posts

Podobne lęki miała moja pięciomiesięczna rodowodowa seterka, która nie znała świata poza kojcem. Bała się telewizora, samochodu, lalka była straaaszna, o meble się obijała, nie umiała chodzić na smyczy ani po schodach. Ale to bardzo szybko poszło w niepamięć,  szybko stała się "miejskim" psem, nawet podróżowałyśmy środkami lokomocji publicznej (różnymi) na wystawy, w tłumie i hałasie, i problemów z lękiem nie było. Ale ona miała tylko 5 miesięcy, Emi może zająć to trochę dłużej. Dobrze, że jest ciekawska, to dobrze wróży :) 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Gabi79 napisał:

Emusia zapewne szybko się przekona, że świat nie jest taki zły, jak jej się wydaje.

Chciałabym tego dla jej dobra, bo nie ma jakichkolwiek podstaw do tego, żeby się czegokolwiek bała.

Ale na razie tak wygląda jej reakcja na zwykłą, wcale nie głośną rozmowę dobiegającą zza okna.

Zaniepokojenie, strach, a w końcu próba zastraszenia tego czegoś strasznego za oknem :(

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj był pierwszy wydatek.  Emi przyjechała zaszczepiona/wściekliźnie, ale nie odrobaczona :(  Nie dałam rady od razu pojechać po coś na robale i teraz muszę odrobaczyć także i rezydentów. Mają co prawda każde swoją miche do posiłków, ale miski na wodę stoją tak jak trzeba cały czas w kilku miejsc ach i wszystkie piją ze wszystkich, gdzie komu wypadnie. Za 5 pastylek zapłaciłam 40,00 zł. Każdy ma dostać po 1,5 tabletki. Zostanie 0,5.

Zapomniałam zapytać weta, jak długo po ewentualnym zarażeniu się robalami przeprowadzić odrobaczenie. Czy coś wiecie może na ten temat?

20180818_125828.thumb.jpg.89f93cbb44f4f18deb3be141b4cc18e6.jpg

Przyjeżdża do mnie brat z bratową i prawdopodobnie nie będę już dzisiaj na wątku. Jeśli w ogóle będę na dogo to na moim bazarku, bo właśnie dzisiaj się kończy więc muszę go  podsumować.

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Poker napisał:

elik, psy nie zarażają się robalami od picia z misek obok siebie tylko kontaktem  z odchodami zawierającymi jaja.

Myślę ,że ma sens odrobaczyć Twoje po ok. 2 - 3 tygodniach od kontaktu.

Chyba niezbyt jasno to napisałam :( Sorki.

Każdy psiak je ze swojej miski, ale piją z kilku misek ustawionych w różnych miejscach. Nie mają każde swojej miski do picia. Jak jedzą dopilnuję, żeby jadły ze swoich misek, ale nie upilnuję które pije z której miski. Czy w ślinach mogą być np jaja robali?

Te tabletki działają także na jaja.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Poker napisał:

Nie można zarazić się robalami w ślinie.

 

16 godzin temu, Poker napisał:

elik, psy nie zarażają się robalami od picia z misek obok siebie tylko kontaktem  z odchodami zawierającymi jaja.

W takim razie, jak zarażają się robalami ludzie, którzy przecież chyba nie grzebią w psich odchodach.

Link to comment
Share on other sites

Tak mnie tu ciągnie, a kompletnie nie mam czasu.

Dopiero co pożegnałam się z bratem, który przyjechał wczoraj w odwiedziny, a już muszę lecieć na bazarek, żeby go rozliczyć i powysyłać fanty, bo z kilku źródeł słyszałam, że od 1.09. maja podrożeć opłaty pocztowe i tak już nie małe.

Ogromnie Wam dziękuję za bywanie u Emiusi i proszę gorąco odwiedzajcie ją, niech jej wątek żyje :)

 

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, ewu napisał:

Elu jak finanse Emi?

Czy na razie jest na pokrycie wydatków? 

Basiu kochana na razie nie miałam kiedy rozesłać numeru konta i Emi ma zero, a właściwie - 40,00 zł na koncie.

Jak podliczę bazarek to roześlę nr konta. Chyba, że Ty Basieńko mogłabyś to za mnie zrobić. Podesłałabym Ci nr konta, bo już jest wolne po Neluni.

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, Poker napisał:

Od września mają podrożeć paczki.

Ludzie zarażają się przez brudne ręce. Jestem bardzo często świadkiem jak ludzie  wychodzą z toalety nie myjąc rąk.

Tylko paczki, a listy nie ? To dobrze, chociaż i paczki się zdarzają na bazarkach.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, elik napisał:

Basiu kochana na razie nie miałam kiedy rozesłać numeru konta i Emi ma zero, a właściwie - 40,00 zł na koncie.

Jak podliczę bazarek to roześlę nr konta. Chyba, że Ty Basieńko mogłabyś to za mnie zrobić. Podesłałabym Ci nr konta, bo już jest wolne po Neluni.

Elu to podaj mi proszę nr tego konta a ja wyślę Osobom , które o nie prosiły.

Link to comment
Share on other sites

Emi zaczęło teraz bardzo burczeć w brzuszku, a na spacerze miała bardzo luźną kupkę :(

Słychać głośno, jak przemieszcza się treść jelit :(

Co jej podać? Nie miałam nigdy z żadnym psem takich przebojów. To chyba na tle nerwowym. Ona cały czas wszystkiego się boi :(

Czy ja jestem skazana naz takie strachliwe psiaki?

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, elik napisał:

Tylko paczki, a listy nie ? To dobrze, chociaż i paczki się zdarzają na bazarkach.

Z tego co widzę na potwierdzeniach nadania to listy też . Niestety nie mogę znaleźć w necie nowego cennika listów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...