Jump to content
Dogomania

Ma wspaniały dom, kochającą Rodzionę. Śliczna, mała Emi już nie potrzebuje naszej pomocy!


elik

Recommended Posts

2 godziny temu, Nesiowata napisał:

Zwłaszcza, że nie musi się wysilać przy postawieniu diagnozy.

Czemu tak uważasz? Myślę, że to nie takie proste, bo po pierwsze Emi nie kaszle cały czas i co, jak w gabinecie właśnie nie będzie kaszleć? Poza tym kaszel może też być objawem zarobaczenia, choroby serca i może czegoś tam jeszcze. Dlatego zastanawiam się, czy jest sens korzystać z porady w tut. gabinetach. Jakoś nie mam zbyt dobrego zdania o bocheńskich weterynarzach, zwłaszcza po tym, jak jeden z nich  przez pazerność doprowadził do zgonu wspaniałej suni z olkuskiego schronu, którą adoptował ode mknie jeden z sąsiadów.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.09.2018 o 09:09, Nesiowata napisał:

Cóż - w takim  razie nie ma sensu w ogóle korzystać z ich usług.

Korzystam z ich usług tylko w koniecznych lub błahych przypadkach - sterylizacja złapanego dzikiego kota, odrobaczenie, odpchlenie itp

W pozostałych sytuacjach jeżdżę do mojej wetki w Krakowie.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.09.2018 o 05:05, Nesiowata napisał:

Ślicznotko - dobrej soboty i porządnego, psiego zachowania. Pozwól Elik trochę odetchnąć od Twoich pomysłów.

Byłoby dobrze, gdyby posłuchała :)

Emi jest bardzo krzykliwym psiakiem. Najmniejszy odgłos za ogrodzeniem powoduje, że wybiega z domu głośno szczekając, z taką zajadłością, jakby od tego zależało jej życie :)

Ale trzeba też powiedzieć, że jest słodka   1358013630_serce9bijce.gif.fc31a2b385171394efeb8ed9d1d1a801.gif1358013630_serce9bijce.gif.fc31a2b385171394efeb8ed9d1d1a801.gif1358013630_serce9bijce.gif.fc31a2b385171394efeb8ed9d1d1a801.gif

Dzisiaj już jakby mniej kaszlała. Tylko rano.

Mam nagrany filmik jak Emi kaszle, ale nie wiem czemu nie mogę go przesłać na YouTube :(  Jak podgryza Alfika tez nie mogę wkleić. Nie wiem co się stało. Robię wszystko tak, jak zawsze.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, elik napisał:

Mam nagrany filmik jak Emi kaszle, ale nie wiem czemu nie mogę go przesłać na YouTube :(  Jak podgryza Alfika tez nie mogę wkleić. Nie wiem co się stało. Robię wszystko tak, jak zawsze.

Czasem mam zaćmienie :)   Robiłam wszystko tak samo z tym wyjątkiem, że zamiast przekopiować z telefonu na dysk, a potem z dysku na YouTube, to chciałam przekopiować bezpośrednio z telefonu na YouTube, a tak się nie da :)

Nic nie widać, bo jest jeszcze ciemno, a to chlapanie, to Emi uszy obijają się o łebek :) Emi otrzepała się.

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Zagrodowy pies polski napisał:

 Emi - jakby wychowywać male dziecko. Przed Elik trudne wyzwanie:):)

To już chyba ponad moje możliwości :(   Nie było nas tylko około dwie godziny, a przedtem psiaki były cały czas na polu + 2 razy na spacerze. Jak wróciliśmy była wielka mokra plama na dywanie :(

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, Zagrodowy pies polski napisał:

Oj, to okropne:( A może Emi ma coś z pęcherzem?

Nie wykluczone, choć na początku pobytu u nas nie robiła takich psikusów. Najgorsze jest to, że nie wierzę w fachową wiedzę tut. wetów, a na wizytę w Krakowie sunia ma szanse dopiero za tydzień. Od jutra do przyszłej niedzieli  mąż wyjeżdża i będę sama z psiakami

Link to comment
Share on other sites

Wspolczuje Elu takiego lejka...aż nie wiadomo, co napisać.

Malutka juz dość długo jest u Ciebie, widać, ze czuje się świetnie, wiec to chyba nie stres. Może to faktycznie jakieś niedomaganie dróg moczowych...

Mnie w takiej sytuacji, ktoś poradził Furagin. Ale chyba trzeba go podawać przynajmniej przez 5 dni.

Zadziorna, śliczna, malutka "sikawko", opamiętaj się!

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minuty temu, helli napisał:

Może siemię lniane jej zaparz, tylko złagodzi trochę gardło, jeśli podrażnione + Wit c ,albo rutinoscorbin?

Pewnie potem trzeba będzie antybiotyk

Witaj helli  203900707_serce9bijce.gif.f970405767ecc8e128cd6b46fcdcc820.gif

Nie mam siemienia lnianego, a poza tym boję się dawać jej cokolwiek, żeby nie zaszkodzić jeszcze bardziej, czy "zniekształcić" objawów. Wymyśliłam, że nagram filmik jak Emi kaszle i poślę go mojej wetce MMS-em potem zadzwonię i dowiem się co to i jak leczyć. Mam nadzieję, że tak będzie mogła postawić diagnozę. Czekam na godz. 10--tą. Już niedługo.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Syrop z dziewanny na pewno nie zaszkodzi. Daj jej 5 ml z wodą, bo jest bardzo słodki.

Pisałyśmy razem.

Emi ma mokry kaszel, bo jak suchy to ACC jeszcze bardziej nasili go i sunia będzie się męczyła. Syrop z dziewanny powleka błonę śluzową i łagodzi kaszel oraz ma działanie przeciwzapalne.

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Poker napisał:

Syrop z dziewanny na pewno nie zaszkodzi. Daj jej 5 ml z wodą, bo jest bardzo słodki.

Dzięki wielkie  1328589396_kwiatki2.gif.944716a9b9d212d5fa88213de239e1b0.gif  Chcę jej pomóc, bo widzę, że ją ten kaszel bardzo męczy  :(

W jakiej proporcji i ile razy dziennie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...