Jump to content
Dogomania

Ma wspaniały dom, kochającą Rodzionę. Śliczna, mała Emi już nie potrzebuje naszej pomocy!


elik

Recommended Posts

2 godziny temu, Gabi79 napisał:

Nadrabiam zaległości.

Biedactwa, oby szybciutko wróciły do zdrowia.

Masz teraz Elu niezły sajgon, trzymaj się kochana!!!

Alficzek jest słodki  - moja miłość

Dziękuję Gabrysiu  371318600_serce9bijce.gif.66e033c2441b0ee45d786cab9b7e656b.gif

2 godziny temu, elik napisał:

muszę teraz dostarczyć 3 psy do weta. Szukam możliwości.

No i znalazłam, ale nic z tego musimy doczekać do powrotu męża i w poniedziałek pojedziemy ponownie do weta i będziemy czekać do skutku, choćby kilka godzin!

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, b-b napisał:

Co tam Eluś u Was?

Emi jakby już mniej kaszlała i nie za każdym razem wykrztusza z siebie tą wstrętną białą wydzielinę. Alfik też jakby mniej kaszle, ale biednej Masi  nadal uszy schodzą na tył głowy, a oczy z orbit wychodzą :( Męczy się okrutnie :(

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, elik napisał:

Emi jakby już mniej kaszlała i nie za każdym razem wykrztusza z siebie tą wstrętną białą wydzielinę. Alfik też jakby mniej kaszle, ale biednej Masi  nadal uszy schodzą na tył głowy, a oczy z orbit wychodzą :( Męczy się okrutnie :(

Oby jak najszybciej i Masia było lepij . 

Zdrówka dla trójeczki!

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, Figunia napisał:

Zaglądam z nadzieją na lepsze wieści. ..

Jutro pojedziemy do weta i będziemy czekać do oporu. Mam nadzieję, że po tej wizycie będzie lepiej.

Jutro też będę miała niezły kocioł. Kilka spraw do załatwienia w tym jazda do Krakowa. Znowu czasu braknie.

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, uxmal napisał:

Eliczku, nie chcę Cie straszyć ale moje psiaki miały taki kaszel jak na nagraniu.Leczenie trwało 2 tyg (zastrzyki +tabletki+syrop witaminy)

:(((((((((((((((

No to jednak mnie przestraszyłaś :(   Biedactwa.   Emi męczy ten kaszel już tydzień (cały czas zażywa ACC + wic C potem rutinoscorbin), Alfika kilka dni krócej, a Masia na razie ma straszny katar, ale Alfikowi właśnie od kataru się zaczęło :(

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, elik napisał:

No to jednak mnie przestraszyłaś :(   Biedactwa.   Emi męczy ten kaszel już tydzień (cały czas zażywa ACC + wic C potem rutinoscorbin), Alfika kilka dni krócej, a Masia na razie ma straszny katar, ale Alfikowi właśnie od kataru się zaczęło :(

Dusieńka po trafieniu do nas dwa razy przechorowała podobnie :( Zamiast tabletek Wit. C i rutinoscorbinu, podawałam jej dziecięcą Rutinaceę w syropie. Chętnie zlizywała a to trochę powlekało podrażnione od kaszlu gardło.

 

Link to comment
Share on other sites

Trzymaj się  Elik, wszystko będzie dobrze. Szkoda tylko nerwów.  Biedne psiaki, ale dadzą radę.

Lal w ubiegłym roku, przed samą sterylizacja też się zaziębiła, zastrzyki i po 3 dniach był spokój. Rutinoscorbin  i Vit C brała przez tydzień. Mam nadzieję, że w tym roku nie zafunduje mi takich atrakcji. Zwłaszcza, że teraz podanie jej jakiejkolwiek tabletki graniczy z cudem.

Trzymam kciuki za dzisiejszy dzień, będę miała dużo czasu na takie zajęcia.

 

Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, Dusia-Duszka napisał:

Zamiast tabletek Wit. C i rutinoscorbinu, podawałam jej dziecięcą Rutinaceę w syropie. Chętnie zlizywała a to trochę powlekało podrażnione od kaszlu gardło.

Ja podaję psiakom syrop, który poleciła Poker. Rozcieńczam wodą, bo jest bardzo słodki. Tak poradziła Poker.

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Nesiowata napisał:

Trzymaj się  Elik, wszystko będzie dobrze. Szkoda tylko nerwów.  Biedne psiaki, ale dadzą radę.

Lal w ubiegłym roku, przed samą sterylizacja też się zaziębiła, zastrzyki i po 3 dniach był spokój. Rutinoscorbin  i Vit C brała przez tydzień. Mam nadzieję, że w tym roku nie zafunduje mi takich atrakcji. Zwłaszcza, że teraz podanie jej jakiejkolwiek tabletki graniczy z cudem.

Trzymam kciuki za dzisiejszy dzień, będę miała dużo czasu na takie zajęcia.

Dzisiaj musiałam być w Krakowie. Straciłam pół dnia  i jak zadzwoniłam do gab.wet. okazało się, że umówiona pani doktor właśnie wychodzi :( Będzie jutro od 12-tej do 20-tej.

A psiakom chyba co nieco pomagają leki, które im serwuję, bo wszystkie mają mniejsze objawy. Jutro powinnam jechać z psiakami, do weta, ale jutro i pojutrze nie ma męża :(   Ja się zastrzelę   zmarwiony.jpg.afbca0b93b04f2d96cbefecd407bb97d.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Nesiowata napisał:

Dasz radę , tylko trzymaj się z daleka od broni palnej.

352029914_miech7.gif.dae10adc0d69e2958b4d1b1c315ec2d0.gif Obiecuję :)

Już jestem umówiona z sąsiadka na godz. 12-tą. No tom razom wizyta już musi dojść do skutku!

Emi już prawie nie kaszle, ale jednak jeszcze kaszle. Natomiast Alfikowi coś rzęzi w płucach, albo krtani? Oby to nie było coś od serca :(

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj przed wyjazdem do Krakowa zdążyłam odebrać z poczty przesyłkę od Basi - trzy pary szelek. Dwie dla moich psiaków na jesienne szarugi, te obecne są dość mocno zabudowane i długo schną po zmoknięciu oraz jedne szeleczki dla Emi, bo te moje przechodnie dla wszystkich tymczasów, całkowicie zniszczyła. Tyle psów z nich korzystało i były nienaruszone, aż trafiły na Emi! Nie były nowiutkie, ale były całe :)  Mąż pozszywał, ale nie są już pewne.

1384615511_przegryzioneszelki.jpg.68385321f440fbca807742aaa16822d0.jpg

Mąż za każdym razem  zszywał, ale nie są już pewne.

20180918_070524.jpg.6b4bc7e79c4d7073158a0bc9e7bbe2a8.jpg

20180918_070549.jpg.18c0fdd0aa8d26996651efd9000fc04f.jpg

20180918_070610.thumb.jpg.0c0b4d1cfde9422ee1e8ab50c7961ebe.jpg

 

12 godzin temu, Nesiowata napisał:

 w życiu to zawsze nieszczęścia chodzą parami, nic się na to nie poradzi.

A u mnie to chyba czwórkami. Na to całe zło, które mnie spotyka, to jeszcze paragon, który Basia włożyła do koperty razem z szelkami, ja po otwarciu koperty włożyłam do kieszeni na drzwiach samochodu, żeby nie zginął, bo taki malutki. Po odebraniu szelek, oglądnięciu ich, a jakże, mąż zawiózł mnie na dworzec i pojechałam do Krakowa. Po powrocie z idę ja po paragon, żeby zrobić zdjęcie i  wkleić na wątek, i co widzę?  Nic nie widzę. W tej kieszeni, do której włożyłam paragon, był kartonowy zapach samochodowy - kartonik nasączony olejkiem zapachowym :(  No i oczywiście olej z kartonika przeniósł się na paragon całkowicie uniemożliwiając odczytanie tego co było napisane :(

Pozostała jako dowód zapłaty jedynie cena przyczepiona do szelek  -  24,90 zł. Do tego 7,00 zł opłata pocztowa. Razem 31,90 zł.

IMG_20180917_185253.thumb.jpg.455785a33c804e2b6ff5cff0194adc6a.jpg

Ta przywieszka to mój nr telefonu, który ze zrozumiałych względów zasłoniłam.

IMG_20180918_103815.thumb.jpg.5c42393b13d5610460351572b388a0c3.jpg

Zwrot należności za zakupione szelki.  Bardzo dziękuję Basiu    kwietki.jpg.acc8eb6fee627a68351bd79ab1420a35.jpg

2130772517_Emiszelki.png.498f5a8e98512b45428bb01e4595f546.png

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Nesiowata napisał:

nieszczęścia chodzą parami,

 

5 godzin temu, elik napisał:

u mnie to chyba czwórkami.

No a teraz to już szóstkami :(

Byłam dzisiaj wreszcie u wetki z wszystkimi psiakami, choć w zasadzie Masia już całkiem wydobrzała z tego kataru, ale zabrałam ją dla upewnienia się, że jest całkiem ok. Emi ewidentnie zapalenie górnych dróg oddechowych i to wcale nie w końcowym etapie. Dostała antybiotyk w zastrzyku i do domu cztery w tabletkach. Alfik dokładnie to samo, tylko w większych dawkach. Oboje nadal 3x0,5 tabletki ACC dziennie. Zapłaciłam za wsjo 100,00 zł.   We czwartek do kontroli. Na szczęście we czwartek będzie już mąż.  Dzisiaj zawiozła mnie sąsiadka.

Właśnie wracałyśmy już do domu, gdy zadzwoniła MALWA z zapytaniem jak psiaki. Opowiedziałam co i jak i ile mnie to kosztowało, a MALWA na to, że powinnam odliczyć z konta Emi. W tym momencie uświadomiłam sobie, że nie wzięłam ani faktury, ani paragonu. Wzięłam tylko potwierdzenie potrącenia 100,00 zł z karty. Miałam zadzwonić jak przyjadę do domu, ale oczywiście zapomniałam. Będę we czwartek na kontroli to może coś da się zrobić. Jak nie, no to kolejny raz "zarobiłam" :)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...