Jump to content
Dogomania

Mój pies goni rowerzystów, pieszych i samochody


Natalia 678

Recommended Posts

Mam psa prawie 2 lata a od tego roku jest w kojcu. Kiedy go wypuszczam żeby sobie polatał to jak jak zobaczy człowieka na ulicy albo u mnie na podwórku to biegnie i zaczna szczekać.  Ja się już boję że kogoś ugryzie. Da się go jakoś nauczyć żeby tak nie robił. 

Link to comment
Share on other sites

Da się. Poszukaj dobrego trenera i kogoś do współpracy aby najpierw zobojętnić człowieka stojącego, potem idącego, potem biegnącego.  Potem zobojętnić rower - leżący, stojący, prowadzony przez człowieka, jadący powoli, coraz szybciej, najeżdżający z przodu i z tyłu. Także wtedy, gdy rowerzysta wrzeszczy i macha rękami. Ale najpierw pies musi umieć wykonać siad na polecenie, niezależnie od tego, co dzieje się dookoła = i musi wiedzieć, że za to będzie nagrodzony.

Dopóki pies nie będzie traktować obojętnie ludzi ani rowerów, nie możesz puścić go że smyczy

 

Link to comment
Share on other sites

Więc skoro podczas "latania" luzem atakuje ludzi, to powinien  do czasu opanowania problemu latać na smyczy. Dobrostan psa wymaga zapewnienia mu aktywności typowej dla gatunku/rasy, ale w cywilizowanym świecie ta aktywność może być realizowana tylko pod kontrolą człowieka, bez naruszania czyjejkolwiek przestrzeni osobistej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...