Jump to content
Dogomania

Suczka ze schroniska boi się mojego chłopaka a mnie uwielbia


Leczka

Recommended Posts

Witam, 

Dziś mieliśmy to szczęście przyjąć pieska ze schroniska.  Oboje bardzo czekaliśmy na ten dzień,  zwłaszcza mój chłopak,  który wprost uwielbia pieski.  Niestety,  sunia którą adoptowalismy okazuje lęk przed mężczyznami.  Nie szczeka,  nie ucieka,  ale podchodzi niechętnie. Za to mnie nie odstępuje na krok.   Kiedy ja idę do łazienki to stoi pod drzwiami i piszczy,  nie ma mowy o tym żeby mój chłopak ją uspokoił.  To dla nas trudna sytuacja i na pewno będzie wymagało czasu by mała się oswoila,  ale czy ktoś był w podobnej i może podzielić się doświadczeniami? 

Link to comment
Share on other sites

Dajcie jej czas. Nic na siłę. 

Przede wszystkim do strachulca kucać i nie nakrywać go ręką od góry tylko podawać rękę do obwąchania i jak pozwoli, to drapanie pod bródką i po boku szyi. 

Siadanie w pobliżu psa ze zwieszonymi dłońmi, w których jest coś małego, smacznego, o intensywnym i atrakcyjnym dla psa zapachu. Niech wącha, szuka i dostaje smaczka za dotykanie męskiej ręki. 

Nasza Dusieńka bardzo bała się mężczyzn. A teraz mąż to ukochany człowiek. Prawie pół roku nie pozwoliła mu na swobodne głaskanie. Teraz pcha się mu na kolana. 

I nie dawaj jej przesadnej swojej uwagi, bo zdominujesz kontakty psa z chłopakiem. I suczka może zacząć Cię przed nim bronić. Postarajcie się być do niej podobni w zachowaniach. Dajcie jej w domu swobodę poznawania otoczenia. 

I nigdy na spacer bez adresatki i smyczy przynajmniej przez 2 miesiące. Pozory mylą! W początkowym etapie spokój na spacerach może być skupianiem się psa na węszeniu za znanymi zapachami, czego konsekwencją może być ucieczka. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...