Jump to content
Dogomania

Pęknięta torebka stawowa


Olix

Recommended Posts

Cześć wszystkim :) mój piesek to 1,5 roczny kundelek, który waży 4 kg. Psina miała problemy z wypadającą rzepką w dwóch tylnych łapkach. Operacja na pierwszą łapkę udała się. Pod koniec maja psina miała operację na drugą nóżkę. Wszystko było ok... Do czasu. W pewnym momencie zaczęła podkulać tę operowaną łapkę, a równolegle zauważyłam, że pod szwem ma elastyczną gulkę. Okazało się, że to pęknięta torebka stawowa. Dostaliśmy wytyczne, żeby w miarę możliwości oszczędzać nóżkę i czekać... Niestety nie uniknęliśmy kolejnej operacji. Okazało się, że torebka rzeczywiście pękła, zrosła się, ale w złym miejscu. Po operacji pies próbował chodzić na 4 łapach. Dziś mija 10 dzień po operacji, piesek ładnie chodzi na 4 łapkach, ale niepokoi mnie jedna rzecz. Od czasu do czasu zdarza jej się podczas chodzenia jakby "gubić" nóżkę. Idzie na czterech łapkach, na sekundę delikatnie podkula nóżkę i znowu na 4. Prośba o informację ile taka torebka stawowa się regeneruje po operacji. Czy jest powód do obaw? Czy może to normalne, że może jeszcze odczuwać pewnien dyskomfort podczas chodzenia? Weterynarz mówi, że łapa jest bardzo stabilna. 

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam serdecznie!

 

Link to comment
Share on other sites

U ludzi w w stanach po uszkodzeniu torebki stawowej konieczna jest fizykoterapia.Nie wiem jak jest u psów,ale przecież możesz znaleźć weta ortopedę I dowiedzieć się wszystkiego,dostać wskazówki etc.Zaniedbanie tego schorzenia prowadzi do dość powaznych następstw (dalej mówię o ludziach..)

W jakim regionie kraju mieszkasz?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dzięki za odpowiedź. Jesteśmy umówione z psiakiem do ortopedy - niestety, ze wzgledu na sezon urlopowy wizyta wypada dopiero w połowie września. Dalej ograniczam psu ruch, żadnego skakania. Dziś mija 26 dzień po operacji. W ciągu tego czasu zdarzyło jej się podczas szybkiego zrywu na panelach przejść kilka kroków na 3 łapach. Zobaczymy co powie ortopeda...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...