Jump to content
Dogomania

Samba za TM. Samba na ogromnym minusie - każda złotówka się liczy. Mam na imię Samba i od wczesnego dzieciństwa mieszkałam w Krzesimowie. Zaczynam nowe życie i szukam przyjaciół


Jo37

Recommended Posts

11 minut temu, Havanka napisał:

Ja też zaglądam i bardzo się cieszę, ze sunia robi postępy. Joasiu, kiedy już podejmiesz decyzję o jej ogłaszaniu, daj znać, pomogę.

Bardzo dziękuję. Decyzję podejmie Kasia, bo to ona widzi psiaka na żywo.  

Link to comment
Share on other sites

Sambę można chyba już ogłaszać, tylko musimy jej porobić fotki.

Ona ewidentnie nie trawi chodzenia na smyczy. Całe życie wychodziła luzem i weszło jej to w krew. Podobnie jak towarzystwo psów.

Ona by była idealna jako towarzystwo jakiegoś psa/psów do domu z ogrodem (w mieszkaniu w bloku nie widzę jej zupełnie). Jako jedynaczka będzie zagubiona i nieszczęśliwa. 

Może z powodzeniem zamieszkać w ogrodzie. Ma manię wchodzenia łapami do misek z wodą, rozchlapuje ją okropnie i brudzi. W schronisku było tak samo (rozmawiałam z Majką i mówiła, że tam też już nie wiedzieli jak z tym walczyć). Jak stawiałam wyższy garnek, to zaczepiała łapami i wylewała wszystko. Teraz stoją trzy miski antywrotne, mniejsze i jedna większa, żeby tylko na tej jednej się skupiała. Niestety "korzysta" ze wszystkich, więc często trzeba wymieniać i dolewać wodę. Na rozsypywanie karmy na szczęście podziałały miski antywywrotne - Samba jeździ z nimi po całym boksie, ale karma jest na swoim miejscu. Saga też lubiła rozsypywać karmę. A inna suczka Aza (też z Krzesimowa) wciąga miski z karmą do budy (oczywiście połowę przy tym rozsypuje). I powiedzcie mi, że psy nie uczą się od siebie:)

W każdym razie średnio widzę te upodobania Samby w mieszkaniu...

Link to comment
Share on other sites

Ona na smyczy chodzi, tylko z wyjściem z boksu (na smyczy) jest masakra. Na smyczy załatwia potrzeby. Ale kiedy nie ma drugiego psa, to jest niespokojna, plącze się, szuka go lub ciągnie do boksu. Jak przyjechał wet, to tak się szarpała na smyczy, że nic się nie dało zrobić, skończyło się na tym, że przycupiliśmy ją w budzie, zdjęliśmy dach i tam wszystko spokojnie porobiliśmy (Samba była mega spokojna i nie protestowała w niczym). 

Teraz daliśmy jej trochę spokoju ze smyczą ze względu na krwotoki. U niej jest jeszcze ten problem, że ma mała główkę i ściąga nawet mocno zaciśnięte obroże. Na zacisku się poddusza... Muszę poszukać jakichś szelek chyba dla niej.

 

Koszty badania krwi: 65 zł, szczepienie na wirusówki 28 zł + 4,10 zł dojazd weta (25 zł na 6 szczepionych psów):

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/6ba709d5b825dca2

Link to comment
Share on other sites

Z szelkami na razie porażka, bo albo za duże/za małe, albo Samba z nich wyłazi. Ona wcale nie jest taka gruba, ma kupę futra i dlatego tak się wydaje (a może trochę schudła), w każdym razie parę szelek, który myślałam, że będą akurat były na nią za duże. Zostały mi jeszcze jedne do przetestowania obejmujące osobno klatkę piersiową i osobno szyję. W każdym razie Samba zachowuje się już trochę lepiej niż na początku, podchodzi do ręki, macha ogonkiem, czasami nawet daje się głaskać (to wszystko poza boksem, bo w boksie w budzie można przy niej wszystko zrobić, ale nie o to chodzi). Nadal jest zdystansowana, ale są wyraźne postępy i mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej. Planowaliśmy zrobić jej sesję w szelkach, ale nawet z boksu nie udało się suni wyprowadzić, bo się zaparła i szelki wiut:) Na razie trochę fotek na wolności:

samb.jpg

samb1.jpg

samb2.jpg

samb3.jpg

samb4.jpg

Link to comment
Share on other sites

24 minuty temu, Havanka napisał:

Na początek mogę ogłosić Sambę z ostatnimi zdjeciami. Wykorzystam kilka ostatnich zdjęć. Jak będą nowe, podmienię. Murka, ile waży Samba? Z wyglądu to kawał psa !

Teraz to ona pewnie waży 25-30 kg, ale powinna ok. 20 kg.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...