Jump to content
Dogomania
fattyciak

[PODKARPACKIE] Spokojny pies do bloku- wznowa wątku

Recommended Posts

W niedzielę uśpiliśmy Gizmosia. Jest pustka. Dom kochający zwierzęta, mieszkanie w bloku. Rodzice najpierw nie chcieli zwierza. Teraz ojciec chce bo nie da się wytrzymać.

Poszukujemy

*pies dorosły do 5 lat

*niewielki

*spokojne usposobienie, nie adhd

*łagodny

*wygląd nie gra roli, dotychczas zawsze były psy długowłose więc mamy i sprzęt i doświadczenie aby dbać o szatę

*chętnie z DT który będzie mógł dużo opowiedzieć o piesku

*raczej podkarpacie

*miło by było aby pies był zgodny z kotami (gdyby w razie wyjazdu musiał pomieszkać u mnie)

*fajnie, jeżeli nie boi się ruchu ulicznego, mieszkamy w mieście więc dzikusek byłby w stresie

Oferujemy:

*dużo miłości

*mieszkanie w bloku czyli częste spacery + kilka razy w tygodniu możliwość wybiegania na działce 

Raczej teren podkarpacia.

Ja mogę przedstawić Tofika, który u nas przebywa. To psiak 3-4 letni, waży 10 kg. Z kotami nie ma problemu (u nas są 3), w domu zachowuje się wzorowo (czystość super, nic nie niszczy). Jest wesoły, wielki pieszczoch, jest też bardzo karny. Błyskawicznie uczy się wszystkiego.  Jest niesamowicie pocieszny.

Jest już wykastrowany.

Przeżył rok w schronisku w Radysach, stąd ma blizny na pyszczku:(

tofi8.jpg

Więcej zdjęć w jego galerii:

http://hotelumurki.c0.pl/portrety/portret-tofi/portret-tofi.html

I jeszcze Apsik, psiak 2-letni, średniej wielkości (waga ok. 15 kg). Miał poważną operację (na skutek prawdopodobnie wypadku samochodowego miał przesunięte narządy wewnętrzne i trzeba było je ulokować na swoim miejscu), ale teraz jest już wszystko ok.  Jedynie wątroba wymaga wspierania preparatami.

Apsik w domu jest bardzo grzeczny, zachowuje czystość, nic nie niszczy. Wobec kotów nie jest agresywny, ale lubi je ustawiać i gonić (jak uciekają). Jest z niego ogromny pieszczoch, nie lubi konkurencji w postaci innych zwierzaków. 

apsik14.jpg

Więcej zdjęć w galerii:

http://hotelumurki.c0.pl/portrety/portret-apsik/portret-apsik.html

Co to za pocieszny stworek był... 

delikatny i neurotyczny. Rytualista, jak się nie dopełniło jakiegoś zwyczaju piesek był rozbity i nie chciał współpracować, taki był jego urok :)

Cały czas mi się wydaje, że śpi pod łóżkiem. Dzwonię do drzwi i czekam na ostrzegawcze "baałałał!" i pazurki na panelach. Jest cisza :(

murko, dziękuję za propozycje, skonsultuje się. Niezobowiązująco pokazałam tacie pieski u Ciebie w hoteliku i oczywiście podobają się te duże ;)

19 minut temu, fattyciak napisał:

murko, dziękuję za propozycje, skonsultuje się. Niezobowiązująco pokazałam tacie pieski u Ciebie w hoteliku i oczywiście podobają się te duże ;)

Duże też do wzięcia:)

1 godzinę temu, fattyciak napisał:

delikatny i neurotyczny. Rytualista, jak się nie dopełniło jakiegoś zwyczaju piesek był rozbity i nie chciał współpracować, taki był jego urok :)

Po prostu autysta :))) Wiele psów tak się zachowuje. Uwielbiają rutynę, która daje im poczucie bezpieczeństwa i porządkuje świat. Tak jak ludzie autystyczni funkcjonujący na wyższym poziomie odbierania bodźców, u których dokładanie do tego jeszcze zdarzeń niespodziewanych wzbudza panikę lub obronne odcięcie się od otoczenia. 

Dusia-Duszka, wahałam się czy użyć tego określenia, ale on właśnie taki był. Schodząc ze schodów musiał być przy ścianie, inaczej nie zszedł. Wchodząc do klatki schodowej musiał być od strony drzwi, nie od barierki. Jeżeli akurat wtedy ktoś wychodził i chciałam go przesunąć to przypadał do ziemi i nie chciał się ruszyć - później już sąsiedzi nauczyli się, że piesek ma utarte trakty i trzeba mu zejść z drogi, inaczej się stresuje i pada plackiem na ziemię. Kupa tylko w odpowiednich miejscach na kupę- mieliśmy takie "miejsca sralne".

Psie ciasteczka układane pedantycznie jak od linijki- długo myślałam, że to mama mu tak układa, dopóki nie zobaczyłam jak robi porządki w swoim koszyczku(wyciągał koce, wyciągał ciastka, wkładał ciastka, wciągał koce).

Po spacerze obowiązkowo posiedzenie na ławce pod klatką schodową- bez tego trzeba go było holować na górę.

Kochał koty! Z natury się świetnie z nimi dogadywał. Nawet koty działkowe wiedziały, że nie ma się go co bać. Gdy podrzucono nam kociątko był zachwycony i bardzo opiekuńczy.

Były pewne problemy z jego relacjami z psami, i pamiętam, że m.in tu porad szukałam. Właścicielki onków i labków udzielały rad sugerując się swoimi psami, a Gizmoś wszak inny. Później spotkałam się z kimś kto miał startującego w obiedence szetlanda. Dziewczyna stwierdziła, że zna się trochę na tym i nam pomoże. Przyszła z zabawkami, ze smaczkami, z klikerem a po godzinie zrzedła jej mina  podsumowała "Przecież z nim nie ma żadnego kontaktu!" - ano, kontakt był w domu, na spacerze żadnego.

I tak strasznie kochałam to moje dziwadełko.

Zdaję sobie sprawę, ze offuję - ale jestem na etapie, ze potzrebuję o tym mówić :(

A może Ula,

Ula

W tej chwili w hoteliku (mieszkaniu prywatnym) koło Nowej Soli, gotowa do adopcji. Czyściutka po psim spa. Jest gładkowłosa ale ma cudowne umaszczenie i bardzo mięciutką sierść,której to urody zdjęcia nie oddają. Pragnąca kontaktu z człowiekiem, łagodna do innych psów i dzieci, zrównoważona, zachowuje czystość, jeżdzi samochodem bez problemów.  Wiek ok. 1 rok, waga ok. 11 kg, średniej wielkości do kolana (na zdjęciach wydaje się większa),  zdrowa, wysterylizowana, zaszczepiona

Ula jest ogłaszana na olyx: https://www.olx.pl/oferta/roczna-ula-czeka-na-nowy-dom-CID103-IDuVE1L.html

1 minutę temu, Zagrodowy pies polski napisał:

A może Ula,

Ula

W tej chwili w hoteliku (mieszkaniu prywatnym) koło Nowej Soli, gotowa do adopcji. Czyściutka po psim spa. Jest gładkowłosa ale ma cudowne umaszczenie i bardzo mięciutką sierść,której to urody zdjęcia nie oddają. Pragnąca kontaktu z człowiekiem, łagodna do innych psów i dzieci, zrównoważona, zachowuje czystość, jeżdzi samochodem bez problemów.  Wiek ok. 1 rok, waga ok. 11 kg, średniej wielkości do kolana (na zdjęciach wydaje się większa),  zdrowa, wysterylizowana, zaszczepiona

Ula jest ogłaszana na olyx: https://www.olx.pl/oferta/roczna-ula-czeka-na-nowy-dom-CID103-IDuVE1L.html

Ula już chyba ma chatę z siostrą Panią Boksikową. 

Proponuje Foresta - super pies dla rodziny. Obecnie w hoteliku u Murki. Charakter ma zupełnie inny niż Gizmo. Ale może właśnie taki piesek  byłby akurat dla tej rodziny.

Forest poleca się do adopcji!
Ma ok. 5 lat, jest średnim pieskiem, waży ok 15 kg, sięga przed kolano.
Jest niezwykle radosny i towarzyski. Forest to żywe srebro, sama radość, ciągle chce się bawić albo przytulać. Jest szczęśliwy tylko z człowiekiem, uwielbia być przytulany, głaskany. Nie sprawia problemów, jest grzeczny, chodzi na smyczy i zachowuje czystość.
Kocha ludzi całym sercem, jest niezwykle towarzyski i radosny. Chętnie pójdzie na spacer i pobiega w ogródku. Potrzebuje odpowiedzialnego domu i kochającego człowieka. Najszczęśliwszy jest przy swoim opiekunie.
Forest jest wykastrowany, zaczipowany, z kompletem szczepień.

Forest 1.jpg

Forest 3.jpg

Forest 1.jpg

40 minut temu, fattyciak napisał:

[...] I tak strasznie kochałam to moje dziwadełko.

Zdaję sobie sprawę, ze offuję - ale jestem na etapie, ze potzrebuję o tym mówić :(

To Twój wątek. Pisz. Oswajaj śmierć. Inaczej tego nie przepracujesz, jeśli potrzebujesz o tym mówić, by przeżyć żałobę po przyjacielu. 

A daje to też obraz jakiego psa szukasz i z jakim sobie poradzicie :) 

5 godzin temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Proponuje Foresta - super pies dla rodziny. Obecnie w hoteliku u Murki. Charakter ma zupełnie inny niż Gizmo. Ale może właśnie taki piesek  byłby akurat dla tej rodziny.

Tak, to byłby wspaniały pies dla rodziny.

Ja zaproponuję naszą Zuzę. Ma 5 lat, wysterylizowana, super zachowuje się w mieszkaniu, jedyny minus - nie przepada za kotami. Mimo to, pokazuję, bo może akurat. Czeka na dom już bardzo długo, niestety. 

Jesteśmy z podkarpacia i chętnie dogadamy się w kwestii zapoznania :) Okolice Stalowej Woli.

https://www.olx.pl/oferta/mix-basset-oddam-CID103-IDujLnf.html

Marlena, niekotolubny niestety odpada.

Irysek z tego co widzę w jego temacie to ancymonek, poszukuję kogoś spokojniejszego :)

Proszę, pomóżcie mi pomyśleć.

Obecnie rodzice znów reprezentują opór, psa im wszak na siłę nie wcisnę. I wpadłam na to, że JA go zaadoptuję, a na czas mojej pracy będę go zaprowadzać do "dziadków" na przechowanie(nie mam daleko, 10 minut spokojnym spacerkiem). Mama gdera nadal(ten typ tak ma i cieżko mi się tego słucha :/ że po weterynarzach nie będzie chodzić i z psem nie będzie chodzić... sęk w tym, że ona od lat z Gizmo nie wychodziła, a do weta z pieskiem zawsze ja się bujałam). Tata natomiast widzę, że błysk w oku się pojawił. Gizmoś to był jego pies, a i zależy nam, żeby miał kto tatę na spacery wyprowadzać.

I tutaj wątpliwości - nie namieszam psu w głowie? 

U mnie, to już jednak czwarte piętro.

Mam 2 dachowce bez wcześniejszego kontaktu z psami, obawiam się zapoznawania zwierzaków.

moim zdaniem fajny pomysł

wiele psów świetnie się dogaduje z kotami; mam dwa psy i koty  i nie było problemów ani przy wprowadzaniu psów ani kotów

weź po prostu psa z DT, w którym są koty