Jump to content
Dogomania

Biała nitka w kale szczeniaka


class

Recommended Posts

Witam ponownie w tym dziale, niestety...

Mój Pako (3 miesięczny owczarek niemiecki długowłosy), dzisiaj był na odrobaczaniu u wete, ponieważ w czwartek ma szczepienie. Dostał tabletkę. Po powrocie do domu, po jakimś czasie zrobił kupę, dużą i bardzo rzadką, w kupie była mega długa biała nitka (pewnie to tasiemiec). Nie ruszał się więc martwy (chyba). Moje pytanie, czy w takiej sytuacji należy iść do weterynarza ponownie z psem? Czy to że zażył tą jedną tabletkę, wystarczy i już pozbył się tego wszystkiego co w nim było? Dodam iż pies ma mega apetyt (mógłby jeść bez opamiętania) i nic by nie było w tym dziwnego, bo to szczeniak, ale on je dużo a nie tyje. Jak na pieska, 3 miesięcznego owczarka niemieckiego, 10kg to nie dużo (choć niedowaga to też nie jest, bo wete nie miała zastrzeżeń), a zjada ogromne ilości karmy. Dodam, że kuzyn kupił sobie takiego samego owczarka z tej samej hodowli, u niego pies jest wyższy, a czytałem na internecie, że przez tasiemca u szczeniaka, może zostać zahamowany wzrost.

Proszę o poradę, czy iść z tym do weterynarza, czy może jednak to normalne po takiej tabletce i wystarczy ona aby zwalczyć pasożyty? Dodam iż będzie miał szczepienie w czwartek a więc powinien być zdrowy. Ewentualnie może w czwartek przed zaszczepieniem poinformować wete o tej sytuacji?

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, class napisał:

Czy to że zażył tą jedną tabletkę, wystarczy i już pozbył się tego wszystkiego co w nim było?

Nie,to nie wystarczy.Najlepiej byłoby zrobić badanie kału na obecność pasożytów.Ale i tak trzeba go odrobaczyć drugi raz,szkoda,że nie zrobiłes zdjęcia (np).Troche inaczej postepuje się z tasiemcem,inaczej z glistą,(kolejne odrobaczenie jest w innym przedziale czasowym) tak,czy siak pogadaj z wetem,nawet za cenę przesunięcia terminu szczepienia.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, bou napisał:

Nie,to nie wystarczy.Najlepiej byłoby zrobić badanie kału na obecność pasożytów.Ale i tak trzeba go odrobaczyć drugi raz,szkoda,że nie zrobiłes zdjęcia (np).Troche inaczej postepuje się z tasiemcem,inaczej z glistą,(kolejne odrobaczenie jest w innym przedziale czasowym) tak,czy siak pogadaj z wetem,nawet za cenę przesunięcia terminu szczepienia.

Bardzo dziękuję za odpowiedź, była przydatna. Otóż wcześniej nie sprawdzałem nic o gliście psiej, teraz posprawdzałem i faktycznie, na 99.9% jest to glista psia. Porównałem dużo zdjęć tasiemca oraz glisty i jestem pewien że to glista, bo właśnie tasiemiec jest bardziej jak koraliki a glista prosta. Tak samo, glista psia jest bardziej prawdopodobna niż tasiemiec u szczeniaka (tak wyczytałem na internetach). 

Dodam iż pies robił kupę drugi raz (z 2 godziny temu) i kupa była rzadka oraz znowu była tam ta glista i w dodatku się ruszała... Godzinę temu znowu zrobił (tym razem małą i mniej rzadką) i już nie było tam glisty. 

Z tego co wyczytałem to w przypadku glisty to normalne odrobaczenia wystarczą tylko są one częstsze, ale to już ustalę z wete, jutro pojadę specjalnie się zapytać. Nie jestem też pewien czy podczas zarobaczenia glistami pies może mieć szczepienie, ale to najwyżej jutro od wete się dowiem.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, class napisał:

w przypadku glisty to normalne odrobaczenia wystarczą tylko są one częstsze,

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli,jeśli wydalił żywego pasozyta,to bezwzględnie konieczne jest drugie odrobaczenie,potem kontrola i dopiero wtedy bedziesz miec pewność,ze pies nie jest zarobaczony.Na razie upierz posłanie,myj ręce po kontakcie z maluchem.

Poczytaj o cyklu rozwojowym Toxocara Canis.

Pozdrawiam,M.

Link to comment
Share on other sites

Informacyjnie napisze co stwierdziła Pani lekarz weterynarii. Powiedziała że jak białe pasożyty w kształcie nitki to na pewno glisty bo są one nierzadkim zjawiskiem u szczeniaków. Jedno odrobaczanie na razie wystarczy i można zrobić szczepienia w czwartek, bo właśnie po to jest te odrobaczanie by pies przez ten okres pięciu dni pozbył się pasożytów. Natomiast w takim przypadku gdzie stwierdzono w kale glisty to profilaktycznie przez 3 miesiące należy co miesiąc chodzić na odrobaczanie, bez względu czy ma być szczepiony pies czy nie, po prostu aby była pewność że pozbył się tego wszystkiego. Po okresie 3 miesięcy zostanie wykonane badanie na posiadanie glist. No i oczywiście po każdym kontakcie z psem należy myć ręce, przynajmniej przez ten okres profilaktyczny. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...