Jump to content
Dogomania

kotletzpandy

Recommended Posts

Witam! Chciałabym przestawić mojego kundelka-jest 5 letnią suczką (waży 10 kg z czego 2 kg nadwagi) z suchej karmy marki Brit Care na BARFa. Z internetu dowiedziałam się, że suki po sterylizacji powinny jeść dziennie 1,5% swojej masy. Wyliczyłam (z uwzględnieniem wagi 8 kg) że będzie to 120g. Nie za mało? 

Link to comment
Share on other sites

Wychodzi 160g dziennie :) Nie ważne, czy po sterylizacji, czy tez nie. Zaczynasz od 2% masy ciała, w razie czego zwiększasz dawkę. To się wydaje mało, jeśli do tej pory karmiło się karma komercyjną. Ale wierz mi, że całkowicie przeważnie starcza ponieważ pozbywasz się wszystkich niepotrzebnych składników z diety, które tylko nadkładały się na dodatkowe porcję, a dostarczasz tylko to co potrzebne i co wpływa na masę i energie psa. Możesz spokojnie zacząć nawet od 240g , czyli 3% masy ciała. Jeśli będzie przesadnie chudł zwiększasz dawkę o 1%. Jeśli zacznie tyć, zmniejszasz  o 1%. Jeśli wszystko jest ok, zostawiasz :) Liczy się również to, jak tój pies jest aktywny. Czy bardziej leniuchuje, czy tez nie może usiedzieć w miejscu. jak i fakt, czy ma predyspozycje do szybkiego tycia, czy też nie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...