Jump to content
Dogomania

Amstaff w czasie zabawy nagle atakuje inne psy.


owockowow

Recommended Posts

Witam , 

Mam problem ... Często chodzimy z  naszym 9 miesięcznym Amstaffem na wybieg, a tam zawsze inne psy się również  bawią. Ostatnio kilka razy zauważyłam, że początkowo również się z nimi bawi, ale w dużej ekscytacji ta zabawa przeradza się często w atak i bardzo groźne sytuacje. Kilka dni temu nawet on i mniejszy pies się złapały . Oczywiście ja Toffika odciągnęłam, ale to trwało długo bo 2 pies nie został złapany przez swoich właścicieli i ciągle do niego dochodził ... Nawet nie miałam możliwości go uspokoić i dopiero po chwili psy zostały rozdzielone. Oba psy były u weterynarza po tym i ja poniosłam wszystkie koszty leczenia. Nie chciałam się kłócić, czy coś zrobił toffikowi tamten pies i dlatego zareagował agresywnie. A i tak w moim otoczeniu zawsze będzie winny toffik dzięki uprzejmym  światkom, którzy nie widzieli co zaszło , ale duży groźny pies to na pewno jego wina. 

Jeśli chodzi o osobowość Toffika to z natury jest bardzo spokojny , ale ma dużo energii. Od ok 3 miesięcy był socjalizowany z innymi psami oraz ludźmi. W domu mamy 8 miesięczną córkę i nigdy nie było sytuacji zagrażających jej bezpieczeństwu, a wręcz przeciwnie on ją pilnuje ... zastawia drogę jak oddala się ze swojego miejsca zabawy , liże po stópkach ... Kiedy go szarpie za uszy nawet na to nie zwraca uwagi ( próbujemy ją tego oduczyć, ale malutka więc jeszcze nie rozumie).

 

Co możemy z tym zrobić ? Nie chce go odseparowywać od innych psów.

Dodam jeszcze, że sam był również pogryziony przez innego psa i to poważnie ... przegryziony farfocel w 3 miejscach z ranami szarpanymi, ale psy po tym się lizały i tamten Amstaff ani Toffik nie przejawia względem siebie agresji . ( poszło o zabawkę innego psa ... Toffik dzielący się swoimi podleciał do innego psa z zabawką i się zaczęło )     

Link to comment
Share on other sites

Twój pies dorasta - zabawa na psim wybiegu może skończyć się dramatycznie. Zamiast puszczać psa na psi wybieg, poszukaj dobrego szkoleniowca, który pokaże Ci jak wymagać od Twojego psa ignorowania w publicznych miejscach innych psów.  Na psich wybiegach nie ma miejsca dla psów zdolnych na serio atakować inne zwierzęta, do wspólnych zabaw Twój pies ma Ciebie i Twoją rodzinę.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

@Sowa A z mojego doświadczania każdy pies może na serio zaatakować innego psa ... Nawet z natury spokojny więc proszę nie szufladkować, że Toffik to sytuacja beznadziejna i nie da się  tego wyeliminować ... tylko od razu zakaz wybiegu i separacje od innych psów ...Miałam pierwszą taką sytuacje i chce to wyeliminować... Toffik nie reaguje agresywnie na spacerach na psy więc nie wiem czemu mam od razu separacje mu robić ....  

Link to comment
Share on other sites

Na wybiegu nie kontrolujesz zachowania innych psów. Najpierw naucz reagowania na Twoje polecenia w obecności innych psów. I jeszcze jedno - gdyby Twój pies na jakakolwiek prowokację, jaka może się zdarzyć w psim świecie, reagował przytrzymaniem innego psa bez użycia zębów, sytuacja byłaby inna.

Psie wybiegi obarczone są ryzykiem dlatego. ze nie ma tam raz ustalonej hierarchii, spotkanie dwóch psów, z których żaden nie zamierzą ustąpić, jest niebezpieczne. Dorastający, a potem dorosły pies zdecydowanie lepiej odnajduje się w znajomej grupie o ustalonej hierarchii. Nie jest izolowany od wszelkich kontaktów, ale te kontakty nie są niebezpieczne dla którejkolwiek ze stron.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

No właśnie.. kiedy patrzę jak właściciele rzucają psom piłki/zabawki  na psich łączkach (jest tam duużo psów) to mam wątpliwości czy to jest prawidłowe.

Psy biegają szarpią je warczą. Czy te zabawy na psich łączkach nie powinny być bez udziału zabawek?

Natomiast aportowanie pozostawić dla zabawy  pies-człowiek?

Link to comment
Share on other sites

@uxmal Moim zdaniem kiedy jest na wybiegu pies + właściciel to mogą być zabawki , a kiedy więcej psów zabawki powinny być zabronione. Szczególnie dlatego że większość psów jest wgl nie szkolonych ,a my np. jesteśmy na początku tej drogi gdzie zna komendy robi je , ale jeszcze posłuszeństwo nie jest w 100 %. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...