Jump to content
Dogomania

Mój piesek sika w domu


yeonjae

Recommended Posts

Witam, od miesiąca posiadam szczeniaka suczkę rasy chihuahua oraz 10 letnią suczkę rasy shih tzu. Moja starsza sunia z racji tego, że miała duże problemy z pęcherzem zmusiła mnie do kładzenia chodniczka w przedpokoju, a który w razie potrzeby się zalatwiała w nocy, czy rano kiedy miała dużą potrzebę. Miesiąc temu zdecydowałam się na zakup drugiego pieska. Przed zakupem mojej suni zakupiłam maty dla szczeniaczka i "kuwetę" ze sztuczną trawką. Postawiłam ją w miejscu chodniczka, moja starsza sunia bez problemu od razu załapałą gdzie ma siusiać. A mały brzdąc przed tydzień będąc już w nowym domu sikała grzecznie na maty, a później jej się odwidziało i od 3 tygodni nie mogą się uporać z tym, żeby nie załatwiała spraw fizjologicznych gdzie popadnie. Załatwia się na łóżku na poduszkach, dosłownie tam gdzie jest, kiedy widzę, że wstaje po długim spaniu od razu zabieram ją na kuwetę, gdzie po długim czasie w końcu uda jej się załatwić. Ma bardzo dobry kontakt z moim starszym pieskiem, więc nie jestem w stanie skontrolować dokładnie kiedy chce jej się kupę albo siku, bo latają po całym domu jak szalone. Sunia ma 3, 5 miesiąca. Oczywiście będzie po szczepieniach wychodzić na dwór, ale jeśli mój starszy piesek nauczył się załatwiać w razie konieczności w jednym miejscu, to zapewne małego chuligana też się da nauczyć. Proszę o jakieś rady, już czasami ta sytuacje mnie osłabia, jak co chwilę muszę prać pościele i latać z mopem po domu. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...