Jump to content
Dogomania

Psia rodzinka- sunia Joy/Nela i jej synek Sem/Mailo już w DS.


Recommended Posts

2 godziny temu, Anula napisał:

Z bazarku transportowego naszej Havanki nadeszły 07.08.18 pieniążki dodatkowe zebrane na tymże bazarku - 135,00zł.Ta kwota nie została podzielona.Kiyoshi zrzekła się na korzyść naszej rodzinki.

Havanka,kiyoshi bardzo,bardzo Wam w imieniu rodzinki a także naszym dziękujemy.

                                                                           kwiat-emotikon-ruchomy-obrazek-0059

Anulka, proszę, potwierdź jeszcze na wątku bazarkowym, ok?  Cieszę się, że oprócz kasy na transport, ofiarodawcy wsparli dodatkowo potrzeby psiaczków.

Link to comment
Share on other sites

OLX - wyróżnione dla Semika (Wrocław).

https://www.olx.pl/oferta/semi-okolo-3-miesieczny-szczeniaczek-szuka-domu-CID103-IDvetbO.html

OLX - wyróżnione dla Dżoi (Wrocław).

https://www.olx.pl/oferta/dzoi-mala-mlodziutka-pieknosc-szuka-domu-CID103-IDverDT.html

Nie mogłam się opędzić od odpowiedzi.5 zapytać o Dżoi na dzień dobry.Wszystkich skierowałam do Hani.Hania nie opędzi się chyba od telefonów.Gro sądzi,że Dżoi jest rasowym pieskiem i pytają się ile autentycznie kosztuje.

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, Anula napisał:

OLX - wyróżnione dla Semika (Wrocław).

https://www.olx.pl/oferta/semi-okolo-3-miesieczny-szczeniaczek-szuka-domu-CID103-IDvetbO.html

OLX - wyróżnione dla Dżoi (Wrocław).

https://www.olx.pl/oferta/dzoi-mala-mlodziutka-pieknosc-szuka-domu-CID103-IDverDT.html

Nie mogłam się opędzić od odpowiedzi.5 zapytać o Dżoi na dzień dobry.Wszystkich skierowałam do Hani.Hania nie opędzi się chyba od telefonów.Gro sądzi,że Dżoi jest rasowym pieskiem i pytają się ile autentycznie kosztuje.

Trudno będzie wybrać właściwego opiekuna z sercem do zwierząt i empatią. Dżoi jest śliczna i młoda, więc ma powodzenie. Oby przyszli opiekunowie pokochali sunię a nie jej urodę. Trzymam mocno kciuki za dobre domy !

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Havanka napisał:

Trudno będzie wybrać właściwego opiekuna z sercem do zwierząt i empatią. Dżoi jest śliczna i młoda, więc ma powodzenie. Oby przyszli opiekunowie pokochali sunię a nie jej urodę. Trzymam mocno kciuki za dobre domy !

Jedna osoba nawet stwierdziła,że dla tej kruszynki tj.Dżoi odpowiedni domek to domek z ogródkiem aby słoneczko miało się gdzie wybiegać.To są słowa Pani.

Link to comment
Share on other sites

24 minuty temu, Anula napisał:

Bogusik napierała aby ogłaszać psiaki.W moim przekonaniu to jest za wcześnie.Dziś rano miałam na OLX 9 zapytań o Dżoi.Odpisałam.

O Semika było jedno zapytanie.

Anulko,moim zdaniem nie za wcześnie,choć raczej nie spodziewałam się aż tak dużego odzewu z ogłoszeń.Wiemy,że dużo z "niby" zainteresowanych odpada już na wstępie a zostaną może 1-2 domki warte rozmowy i sprawdzenia.Na spokojnie będzie można wybrać Yoy najlepszy z możliwych,który poczeka na nią tyle ile będzie trzeba.Semik też będzie wymagał naprawdę odpowiedzialnego domku a na to potrzeba czasu....

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Poker napisał:

Wydaje mi się ,że zakochany domek poczeka.  Nie zauważyłam informacji dlaczego sunia ma być sterylizowana dopiero we wrześniu ?

Hania pisała,że trzeba poczekać miesiąc,wyliczyłam,że to może być we wrześniu.Dopiero co jeszcze Semik ssał Dżoi.

W poście informacyjnym specjalnie zaznaczyłam daty wpisów Hani aby nie stracić rachuby.

Dalsze są zapytania.A także pretensje,że Hania nie odbiera telefonu.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Poker napisał:

Semik ssał ,ale od porodu minęło sporo czasu. Nie znam się na tym ,czy karmienie szczeniaka jest przeciwwskazaniem do sterylizacji. Czy to decyzja weta?

To decyzja weta.

Skopiowałam post Hani:

01.08.18 - Joy była dzisiaj u weta. waży 7,5 kg, ma ok. 2,5 roku. Otrzymała tabletkę na odrobaczenie, została zaszczepiona na wściekliznę i choroby zakaźne. Została jej zbadana krew - morfologia i biochemia - wszystko OK, jest minimalna anemia, ale to normalne po porodzie i karmieniu szczeniąt. Sterylizacja może być przeprowadzona najwcześniej za miesiąc. Wet zasugerował, aby oddzielić szczeniaka od mamy, aby produkcja mleka zaczęła się wyciszać. Uszy wyglądają na zdrowe, zaprószone lekko brudem, więc dostałam płyn do wyczyszczenia.

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Poker napisał:

Domy z Wrocławia i Katowic nie pasują do innych psów czy w ogóle są do kitu ?

Myślę,że nie są do kitu ale są zainteresowane Yoy i będą szukać pieska jaki im będzie odpowiadał.Pani z Katowic miała 9 lat yorka więc szuka w typie rasy.W obu wypadkach mam wątpliwości więc taką podjęłam decyzję.

Link to comment
Share on other sites

Bogusik nie pisze nic na wątku a więc ja napiszę kilka słów,resztę informacji szerszych zapewne napisze Bogusik bo ma ich więcej. 

Zgłosili się młodzi Państwo z Kościana,którzy zakochali się w Dżoi i chcą jej dać opiekę.Mieszkają w domku jednorodzinnym,teren ogrodzony.Mają troje dzieci,najstarszy syn 18 lat(nie wiem ile ma najmłodsze dziecko ale nie jest maleństwem).Zaadoptowali podobną młodziutką sunię z przytuliska i bardzo chcą aby sunia miała w postaci Dżoi towarzystwo,nie czuła się samotna.Pieski są do siebie podobne i wagowo też.Pani pracuje w domu,prowadzi Biuro Rachunkowe,Pan pracuje od 6-14godz a więc też jest wcześnie w domu.Zawsze u obu Państwa w rodzinie były psiaki.Ostatnio mieli większego psiaka,który odszedł.

W Kościanie ciężko było nam poszukać kogoś do przeprowadzenia wizyty a więc poprosiła Bogusik Hanię aby ją przeprowadziła,zawożąc Dżoi do Kościana.Państwo wyrazili chęć przyjechania po Dżoi do Hoteliku ale ze względu na brak osoby do przeprowadzenia wizyty,uzgodniono,że Hania zawiezie sunię a Państwo pokryją koszt transportu.

Wielogodzinne dosłownie rozmowy z Panem i Panią przekonały nas,że to będzie bardzo dobry dom dla Dżoi.Było i jeszcze jest multum zapytań o sunię ale w naszym odczuciu wybrałyśmy domek, ten najlepszy.Oby nasze przypuszczenia się sprawdziły.

Jutro Dżoi wyrusza do swojego domku.Trzymajmy kciuki.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Anula napisał:

Bogusik nie pisze nic na wątku a więc ja napiszę kilka słów,resztę informacji szerszych zapewne napisze Bogusik bo ma ich więcej. 

Zgłosili się młodzi Państwo z Kościana,którzy zakochali się w Dżoi i chcą jej dać opiekę.Mieszkają w domku jednorodzinnym,teren ogrodzony.Mają troje dzieci,najstarszy syn 18 lat(nie wiem ile ma najmłodsze dziecko ale nie jest maleństwem).Zaadoptowali podobną młodziutką sunię z przytuliska i bardzo chcą aby sunia miała w postaci Dżoi towarzystwo,nie czuła się samotna.Pieski są do siebie podobne i wagowo też.Pani pracuje w domu,prowadzi Biuro Rachunkowe,Pan pracuje od 6-14godz a więc też jest wcześnie w domu.Zawsze u obu Państwa w rodzinie były psiaki.Ostatnio mieli większego psiaka,który odszedł.

W Kościanie ciężko było nam poszukać kogoś do przeprowadzenia wizyty a więc poprosiła Bogusik Hanię aby ją przeprowadziła,zawożąc Dżoi do Kościana.Państwo wyrazili chęć przyjechania po Dżoi do Hoteliku ale ze względu na brak osoby do przeprowadzenia wizyty,uzgodniono,że Hania zawiezie sunię a Państwo pokryją koszt transportu.

Wielogodzinne dosłownie rozmowy z Panem i Panią przekonały nas,że to będzie bardzo dobry dom dla Dżoi.Było i jeszcze jest multum zapytań o sunię ale w naszym odczuciu wybrałyśmy domek, ten najlepszy.Oby nasze przypuszczenia się sprawdziły.

Jutro Dżoi wyrusza do swojego domku.Trzymajmy kciuki.

Z opisu wszystko wygląda całkiem dobrze. Domek z ogrodem, na dodatek solidnie ogrodzony, to duży plus wg mnie. No i mam nadzieję, ze rodzina jest psiolubna, a najmniejszy dzieciaczek nie będzie zbyt stresujący dla Dżoi.

Trzymam kciuki za jutrzejszą wizytę. Oby rozłąka Dżoi i Semiego nie była dla nich zbyt przykra.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...