Jump to content
Dogomania

Psia rodzinka- sunia Joy/Nela i jej synek Sem/Mailo już w DS.


Recommended Posts

Semi ma ok. 3 miesiące, próbuje jeszcze pić mleko mamy, ale Joy nie bardzo jest chętna i ucieka. Dzisiaj też wydaje się być zdrowy - biega, bawi się, je, pije, nie wymiotuje.

Joy była dzisiaj u weta. waży 7,5 kg, ma ok. 2,5 roku. Otrzymała tabletkę na odrobaczenie, została zaszczepiona na wściekliznę i choroby zakaźne. Została jej zbadana krew - morfologia i biochemia - wszystko OK, jest minimalna anemia, ale to normalne po porodzie i karmieniu szczeniąt. Sterylizacja może być przeprowadzona najwcześniej za miesiąc. Wet zasugerował, aby oddzielić szczeniaka od mamy, aby produkcja mleka zaczęła się wyciszać. Uszy wyglądają na zdrowe, zapruszone lekko brudem, więc dostałam płyn do wyczyszczenia.

Jutro jak odbiorę fakturę, to podeślę.

Link to comment
Share on other sites

Ksiąęeczki zakładamy my, z Radys zazwyczaj psiaki są bez książeczek. Semiego nie ważyłam, zważę na wizycie szczepiennej, czyli za kilka dni, jeśli będzie pewność, że jest zdrowy. Wg mojej wiedzy sprawa szczepień wygląda tak, że szczepić na choroby zakaźne należy w 3 i 6 tygodniu, więc w Semiego przypadku za kilka dni, natomiast na wściekliznę po ukończeniu 4 miesiąca życia, czyli za miesiąc. Co sądzicie o rozdzieleniu? uważam, że skoro psiak ma 3 miesiące, to można by je już rozdzielić, ale nie chcę sama podejmować tej decyzji.

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, szafirka napisał:

Ksiąęeczki zakładamy my, z Radys zazwyczaj psiaki są bez książeczek. Semiego nie ważyłam, zważę na wizycie szczepiennej, czyli za kilka dni, jeśli będzie pewność, że jest zdrowy. Wg mojej wiedzy sprawa szczepień wygląda tak, że szczepić na choroby zakaźne należy w 3 i 6 tygodniu, więc w Semiego przypadku za kilka dni, natomiast na wściekliznę po ukończeniu 4 miesiąca życia, czyli za miesiąc. Co sądzicie o rozdzieleniu? uważam, że skoro psiak ma 3 miesiące, to można by je już rozdzielić, ale nie chcę sama podejmować tej decyzji.

Haniu,ja się zdaję na Ciebie całkowicie.Jak zadecydujesz tak będzie.Nie wiem czy Semik nie będzie tęsknił i odwrotnie.Są w jednym miejscu.

Link to comment
Share on other sites

Wybaczcie że się wypowiem pierwsza ale tutaj jest sprawa i suni i szczeniaka...

Moim zdaniem im dłużej Semi pije mleko mamy tym lepiej dla niego. Bo w mleku sa przeciwciała, które ochronia go przed ewentualnymi chorobami/ pomoga zwalczyć. Jesli to możliwe- jeszcze kilka dni bym poczekała.

Mamusia ma anemie, ale jeśli nie jest silna, to dobra dieta pomoże jej....

Takie jest moje zdanie. Na pierwszym miejscu koncentrowałabym sie na zdrowiu malucha, bo jeszcze kilka dni jest niepewnych....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Sara2011 napisał:

Haniu, czy psiaki przyjechały bez żadnych zaświadczeń dotyczących szczepień ?

Hania napisała,że Joy została zaszczepiona na wściekliznę i choroby wirusowe to wygląda na to,że przyjechały nawet bez zaświadczenia o szczepieniu.Nie wiem jak to wygląda przy odbiorze psów z Radys,czy dokumenty jakiekolwiek są przekazywane.

Z Zamościa psiaki przyjeżdżają z książeczką i wpisanym szczepieniem,nie mamy z tym kłopotu. Doszczepiamy tylko na wirusówki. 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Anula napisał:

Hania napisała,że Joy została zaszczepiona na wściekliznę i choroby wirusowe to wygląda na to,że przyjechały nawet bez zaświadczenia o szczepieniu.Nie wiem jak to wygląda przy odbiorze psów z Radys,czy dokumenty jakiekolwiek są przekazywane.

Z Zamościa psiaki przyjeżdżają z książeczką i wpisanym szczepieniem,nie mamy z tym kłopotu. Doszczepiamy tylko na wirusówki. 

Jakie schronisko taka dokumentacja. Moja Tami tez przyjechała bez dokumentów i do tej pory nie zostały dosłane a mija juz ok. miesiąc kiedy opuściła Radysy i musialam ją zaszczepić.  Joy z synkiem trafili dopiero co do schronu, chyba ze 2-3 dni wcześniej  jak go opuścili i byc moze nawet nie zdążyli psów zaszczepić. Może to i lepiej, teraz przynajmniej na 100% wiadomo, że są zaszczepione.

Link to comment
Share on other sites

Psiaki z tego schroniska zazwyczaj są bez książeczki, czasami wydawane jest zaświadczenie o szczepieniu przeciwko wściekliźnie, a czasami właśnie mówią, że doślą i cisza. Tonia ma takie zaświadczenie. Szczeniak i mama są razem, dostają suchą karmę i animondę. Dzieciaczek ma się dobrze, więc w przyszłym tygodniu wybiorę się z nim na szczepienie. Jutro Joy idzie do fryzjera.

IMG_20180802_201102_800x600.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, Havanka napisał:

Transport Joy i Semiego już uregulowany. Anula, prześlij mi proszę numer konta do wpłaty. Zostało jeszcze trochę kasy na potrzeby rodzinki.

Havanko Kochana,bardzo,bardzo dziękuje za pomoc.Jest to taka ogromna pomoc.Zaraz prześle dane do przelewu.image.jpeg.cf3310cc0428e84246e54843d855512f.jpeg

                                                                  

                                                  

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ja też oniemiałam z wrażenia.Śliczna nasza dziewczynka się zrobiła.Czy nie mogła tak zawsze wyglądać?Czy musiała wylądować w Radysach zaniedbana,porzucona ze szczeniaczkiem na karku?

Haniu bardzo dziękuję za opiekę nad naszymi psiaczkami.

Czy potrzeba zakupić pakiet Animondy?

Zaraz przeleję pieniążki za SPA.

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, szafirka napisał:

No niestety, powinna ozdabiać, a nie tułać się gdzieś. Szczęście w nieszczęściu, że jest teraz piękna, pachnąca, szczęśliwa. Domek szybko się znajdzie.

Tak Aniu, miałam pisać o Animondzie bo się kończy, niech pojedzą troszkę mięska.

Okey to zamówię.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...