Jump to content
Dogomania

Dysia odeszła[*] na zawsze:( Zegnaj dobra suniu:(


Recommended Posts

Na pierwszych dwóch fotkach widać gojącą się pozostałość po pierwszej operacji. Nasz wet to oglądał i stwierdził, że dlatego się to tak długo goi, że nastąpiło uczulenie na nitkę. W każdym razie już ładnie podsycha i zmniejsza się. 

Kolejne zdjęcia pokazują ostatniego guzka do usunięcia (znajduje się pomiędzy dwoma sutkami) - to chyba to, bo to jedyne co wymacałam.

dyska3.jpg

dyska4.jpg

dyska6.jpg

dyska7.jpg

dyska8.jpg

Link to comment
Share on other sites

wiele lat temu miałam sunię (wtedy 15 letnią) i taki sam problem z ogonkiem.Weci obawiali sie martwicy,zakażenia ,w koncu dyskomfortu u psa.Po dlugim leczeniu bez efektu ogon został amputowany w 1/3 długości.Wszystko pięknie i szybko sie zagoiło.

 

4 godziny temu, Elisabeta napisał:

Biedny jest Dysiowy ogonek... Invision-Board-France-111.gif Ciepłe myśli wysyłam do suni. Spokojnej niedzieli dla Wszystkich.

 

Link to comment
Share on other sites

Argosulfan w kremie... działa rewelacyjnie. Bardzo szybko się wchłania, wystarczy kilka minut przytrzymać sunię żeby nie zlizała. Nie trzeba bandażować - odpada problem pilnowania opatrunku.

Przed smarowaniem umyć ranę i spryskać OcteniSeptem.

Przemycie / polanie rany 10% solą - przyspieszy gojenie i ziarninowanie. Sól 10% jest tylko na receptę - należy zachować ostrożność - przechowywać w oznakowanym pojemniku (nie pomylić z solą fizjologiczną 0,9%)

 

Balsam Szostakowskiego bardzo dobry niestety musi być zabezpieczony opatrunkiem bo zbiera jak lep na muchy

Link to comment
Share on other sites

Dysia niestety źle reaguje na ten lek, ma rozwolnienie i dziś pojawiły się wymioty:( Musimy odstawić i wprowadzić połowę dawki przez parę dni (wg zaleceń z kliniki). Jak to nie podziała to myślę, że trzeba będzie zmienić lek na inny.

Ogonek zapryskuję OcteniSeptem (jak też resztkę rany pooperacyjnej). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Z ogonkiem lepiej, ale biegunka nie ustępuje po odstawieniu leku, w dodatku pojawił się śluz z krwią:(

Dziś wzięłam leki dla Dysi od weta, bo wszystko wskazuje na to, że biegunka to nie reakcja na podawany lek, tylko oddzielne choróbsko. Już dwa psy nam to przechorowały (takie same objawy), więc to pewnie jakiś wirus.

Koszt antybiotyku oraz pasty na biegunkę dla Dysi to 54 zł:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/13f25bda5582b834

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Murka napisał:

Z ogonkiem lepiej, ale biegunka nie ustępuje po odstawieniu leku, w dodatku pojawił się śluz z krwią:(

Dziś wzięłam leki dla Dysi od weta, bo wszystko wskazuje na to, że biegunka to nie reakcja na podawany lek, tylko oddzielne choróbsko. Już dwa psy nam to przechorowały (takie same objawy), więc to pewnie jakiś wirus.

Koszt antybiotyku oraz pasty na biegunkę dla Dysi to 54 zł:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/13f25bda5582b834

Murko które psiaki złapały wirusa?

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Olena84 napisał:

Murko które psiaki złapały wirusa?

Pierwsza była Miłka, potem Doy. One już zdrowe. Teraz złapało Dysię i Apsika, ale oboje się dzisiaj już dużo lepiej czują. Na szczęście to paskudztwo błyskawicznie przechodzi po antybiotyku.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Aska7 napisał:

Przypomnę się 

Niedługo będę robić rozliczenie. 

W klinice pozostało do zapłaty 1164 zł. Jak SMON opłaci fakturę na 200 zł, to pozostanie do zapłaty 964 zł. Doszły jeszcze leki, które ostatnio przyszły kurierem, dlatego dług się troszkę zwiększył.

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Aska7 napisał:

Czyli mocno w plecy ?

Niestety tak. A niedługo trzeba się będzie umawiać na drugą operację... 

Poza tym Dysia czuje się bardzo dobrze, koopy szybko się unormowały. Niestety im Dysia ma lepszy humor tym ogonek częściej uderza o kraty:( Z jednej strony się goi, z drugiej znów krwawi, ech:(

Zaczęłam znów podawanie tego leku z kliniki w zmniejszonej dawce i za parę dni zwiększę do normalnej dawki. Mam nadzieję, że tym razem będzie już ok.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...