Jump to content
Dogomania

Bieganie za ludźmi


Joanienka

Recommended Posts

Mam kilka niewielkich kłopotów z zachowaniem mojego psa. Główny, to ten, że biegnie na spacerze do obcych ludzi. Nie każdy życzy sobie, żeby obcy pies się z nim witał, tym bardziej że mojemu kundelkowi bliżej do owczarka niż do milusiego malusiego pieseczka. Pies złych zamiarów nie ma, nie szczeka, on ogólnie ekstremalnie rzadko szczeka, nie spotkałam dotąd tak cichego psa (uaktywnia się przy samcach których nie lubi, a że lubi większość psów, to nie ma okazji do szczekania). Ale nie chce go na spacerach szarpać gdy biegnie do ludzi. W jaki sposób go szkolić aby tego nie robił?

Inna rzecz, która mnie dziwi, to to, że bardzo mało macha ogonem. Raz machał jak mnie rano przywitał po wstaniu z łóżka, czasem jak mąż wraca z pracy to też lekko pomerda. Ale ogólnie to jest bardzo powściągliwy. Czy to mu się kiedyś zmieni? Mamy go już 1,5 miesiąca.

pieseł1.jpg

piesio3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Musisz być na spacerach bardziej atrakcyjna dla psa niż obcy ludzie - baw się z nim, wydawaj polecenia i nagradzaj wykonanie - tak aby pies był cały czas zainteresowany Tobą. Wybierz się na kilka lekcji do dobrego trenera - powinien pokazać wiele rodzajów zajęcia dla Twojego psa i przepracować, przy pomocy innych kursantów, skupienie na Tobie, gdy obok przechodzą obcy ludzie. Dopóki tego nie opanujesz, wyprowadzaj psa na długiej, np 10-metrowej lince, aby mieć nad nim pełną kontrolę.  Psa nie trzeba szarpać linką - trzeba nauczyć, że powrót do Ciebie, gdy pojawia się ktoś obcy, oznacza smakowitą nagrodę. Półtora miesiąca to jeszcze dla bardzo wielu psów za krótko na pełny związek emocjonalny z nowym właścicielem.

Link to comment
Share on other sites

Pies jest zawsze na smyczy, przez pierwsze miesiące nie wolno mi go ze smyczy spuszczać. Na jakieś szkolenie wybieram się od września jak już temperatury będą niższe... A jakiego typu zabawy mogą to być? Pies nie bardzo potrafi się bawić, ja też w sumie, bo to mój pierwszy pies. Póki jest tak gorąco nie może za dużo biegać i być podekscytowany (adrenalina) ze względu na jego epilepsję. Czy są jakieś spokojne zabawy?

Link to comment
Share on other sites

Czy pies interesuje się jakimikolwiek zabawkami? Bo jeśli tak, to starczy pokazać zabawkę, schować tak, aby widział gdzie i pozwolić znaleźć. To jest spokojna zabawa.  A jeśli nie interesuje się jeszcze zabawkami - to zawsze można odwrócić się i uciekać psu, aby gonił za Tobą -  i bardzo nagrodzić jak dobiegnie - nie musi biegać daleko. Kilka metrów starczy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...