Jump to content
Dogomania

drosły pies sika w domu


pepsi-chan

Recommended Posts

Witam! Mam poważny problem z moim 6-letnim yorkiem. Otóż kiedy go kupiliśmy byłam nierozgarniętą małolatą która myślała że pies nauczy się czystości sam. No niestety życie nie jest takie piękne i teraz w domu mam lejka a nie psa. Leje wszędzie najczęściej na łóżko i swoje legowisko. z łóżkiem problem jest taki że nawet gdy zablokowałam mi możliwość wejścia na nie t jakimś cudem i tak się na nie dostał. nie bardzo wiem co mam robić bardzo proszę o jakieś wskazówki.

jeśli chodzi o nagradzanie za sikanie na spacerze to nie da rady bo zupełnie nie interesują go przysmaki.

a w domu na maty nie zwraca uwagi a wręcz je omija

Link to comment
Share on other sites

Ja mojego uczyłam na smaczki, ale pieska można nagradzać też w inny sposób. Nie mam pojęcia jak mogłoby być u Twojego psa, może zabawa czy możliwość pobiegania? Niewykluczone, że akurat te przysmaki mu nie podeszły :) Możesz spróbować nagradzać psiaka np. wątróbką, serem, czymkolwiek innym co mu smakuje. 

Są też inne sposoby nauki czystości, między innymi z ta z klatką, ale szczerze mówiąc, raczej nie jestem jej zwolenniczką. A poza tym nie wiem, czy okaże się skuteczna, skoro mówisz że najczęściej leje na legowisko.

Ważne jest też, żeby spróbować ograniczać sytuacje, gdy pies się wypróżnia w domu. Czyli jak najczęściej spacerki, oczywiście nie mówię, żeby latać na dwór co godzinę jak przy małym szczylu :D

Rozumiem, że to jest piesek? Jeżeli tak, to kastracja zapewne ułatwiłaby sprawę, jednak należy pamiętać, że nie rozwiąże to całkowicie problemu. 

A maty/gazety są ble, mój zamiast sikać na nie jadł je :D

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...