Jump to content
Dogomania

Nie ma już dziarskich dziadeczków :( :( :(. Lapiś i Pysio odeszły za Tęczowy Most..


Recommended Posts

Ukąszona kicia juz drugi dzien nie przyszła do domu na jedzonko, trochę sie martwię chociaż nasze kotki sa jak najbardziej wolnochodzące i nie zawsze siedzą w domu ale dość leniwe zawsze wolały przyjść na gotowe jedzonko do domu niz polować.. :(

 

Inny temat - po wnikliwej analizie "szczupłych" finansów doszlam do wniosku ze przy utrzymaniu tych niziutkich cen dla dziadziusiów nie jestem w stanie zapewnic im wysokiej jakości jedzonka caly czas, w zwiazku z tym chcialabym prosić żebyście tak mniej wiecej z raz na kwartał kupowały worek lepszego jedzonka na dziadka( ja napiszę Renatce jakie)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.09.2018 o 22:53, agat21 napisał:

O rany, to niedobrze, że tak koty traktuje. A nie ma wśród Twoich kotów jakiejś charakternej kotki, któraby mu po nosie dała i nauczyła szacunku? Pewnie niezwyczajne takiego zachowania i przestraszone?

No właśnie dziadzio chcial zjeść Julę, która ostro fukała nawet do wiekszych psiaków ale Lapiś chyba trochę niedowidzi i nie dosłyszy, groźne minki i fukanie kotka nie zrobiło na nim wrażenia i złapał Julkę za nóżkę... Nie bylo zadnej rany ale kotka byla zszokowana, jeszcze żaden psiak jej tak nie potraktował.

Link to comment
Share on other sites

Oj Lapisiu, Ty taki kochający cały świat i napadasz na kotki :( ??

Chyba Lapiś ma w sobie coś z psa myśliwskiego.

Jeśli chodzi o karmę dla dziadeczków łobuzków to bardzo dziękuję za wszelką dodatkową pomoc bo dziadeczki za wiele nie mają na koncie  :( a jeszcze musimy opłacić pobyt u kiko.

Link to comment
Share on other sites

No tak, tak Lapiś wyraźnie ma wiele z jamnika dlugowłosego a to rasa myśliwska ( nawet ma domieszke z cocker spaniela), juz nawet udalo mu sie raz złapać mysz (czy jakies takie zwierzątko podobne bo jednak roznilo sie troche od myszy), wyciagnelam mu z mordki i wypuściłam.

W kazdym razie absolutnie nie nadaje sie do mieszkania z kotami czy innymi małymi zwierzętami bo nieustannie poluje mały rozrabiak.  ;-)

 

20180930_100455_Film3-1-1.jpg

20180930_114428_Film3-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Miałam na olx zapytanie o Lapisia, tylko w domu są dwa króliki, często chodzą sobie poza klatką, i napisałam zgodnie z prawdą że Lapiś nie przepada za kotkami.

Lapi teraz wygląda jak mix cocker spaniela z jamnikiem długowłosym, odżył, chyba ciałka nabrał, włos ma ładny dłuższy :). Szkoda tylko że charakter myśliwego się w nim pokazał ale znajdziemy mu mam nadzieję jakiś dobry domek.

 

A czy ktoś mógłby pomóc ze zrobieniem bazarku na dziadeczki ?

Link to comment
Share on other sites

Na pw otrzymałam link do karmy, która Kasia chce dla Lapisia i dla Pysia:

https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/brit/brit_care/672827

A zatem do miesięcznego kosztu utrzymania każdego dziadeczka 200 zł za pobyt w hoteliku

dojdzie 48zł za karmę - karma kupowana raz na kwartał kosztuje 144, 80zł.

Dzisiaj zamówiłam 1 worek narazie dla jednego psiaczka.

 

Lapiś,

a takie to biedne było ...

jamnik stary po wypadku 3.jpg

a teraz :)

20180930_100455_Film3-1-1.jpg

dzięki Wam :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, Onaa napisał:

Na pw otrzymałam link do karmy, która Kasia chce dla Lapisia i dla Pysia:

https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/brit/brit_care/672827

A zatem do miesięcznego kosztu utrzymania każdego dziadeczka 200 zł za pobyt w hoteliku

dojdzie 48zł za karmę - karma kupowana raz na kwartał kosztuje 144, 80zł.

Dzisiaj zamówiłam 1 worek narazie dla jednego psiaczka.

 

 

Rozumiem, że jak psiaczki sa w tym samym miejscu, to mogą jeść z jednego worka, a za półtora miesiąca można kupić kolejny worek? 

Wpłaciłam swoje stałe dla piesulków za wrzesień.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tak, jasne, drugie jedzonko moze przyjść poźniej.

A ten nasz jamnikowaty Lapiś to jest taki śmieszny dziadek, przedwczoraj jak już sie położyłam wpadł Lapiś i... zaczął ciągnąć za prześcieradło i taki byl zawzięty,  że wydarł kawał materiału. Dopiero po moim chyba 5 "nie wolno" dal spokój. Trochę sie śmiałam z niego. Raczej nie chodziło o to by wejść na łóżko bo czasem bralam go ba kanape i zaraz zeskakiwał. Chyba polowal na te nieszczęsne koty, chyba myślał ze kotki wskoczyly na łóżko. Urwanie głowy z tym małym gagatkiem. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pysiek to jest bystrzak i troche taki moj ulubieniec. ;-) Pysiek lubi bardzo byc na dworze i jesli nie pada chetnie kladzie się przed domem i ma na wszystko oko ;-) ale rano zawsze siedzi koło mojego łóżka i czeka az otworzę oczy i wtedy wskakuje sie przywitać i daje sie drapac po brzuszku i chce rozdawać całuski (troszke sie uchylam) i zawsze jak wracam z pracy Pysio pierwszy biegnie do bramy..

Lapiś jest taki słodki, pocieszny ale nie jest najbystrzejszy a Pysiek to (jak dla mnie) psiak marzeń, taki mądrala spryciarz,  który reaguje i rozumie nawet miny czy ruch glową.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...