Jump to content
Dogomania

Nie ma już dziarskich dziadeczków :( :( :(. Lapiś i Pysio odeszły za Tęczowy Most..


Recommended Posts

Ja na Fundacje rzadko kiedy wpłacam,chyba,że jestem przymuszona.Nadmiar pieniążków jeżeli są, nie są oddawane danemu psu,idą na potrzeby Fundacji.Wolę aby wszystkie trafiły do psiaka.

Jestem zwolennikiem prywatnego konta.

Link to comment
Share on other sites

47 minut temu, Anula napisał:

Ja na Fundacje rzadko kiedy wpłacam,chyba,że jestem przymuszona.Nadmiar pieniążków jeżeli są, nie są oddawane danemu psu,idą na potrzeby Fundacji.Wolę aby wszystkie trafiły do psiaka.

Jestem zwolennikiem prywatnego konta.

Anula, rozumiem takie podejście, i mam podobne, jeśli nie znam fundacji, ale ostatnio musiałam po raz kolejny zwrócić kasę na niedopłacony podatek do skarbówki, i szlag mnie trafia, że płacąc duże podatki i comiesięcznie całkiem poważnie finansując bezdomne i krzywdzone zwierzęta, które powinny de facto być wspierane właśnie z tych podatków, jeszcze dostaję od naszego chorego państwa po doopie. Mimo, że podobno tak jest świetnie i mamy takie bogate państwo. Więc w sytuacjach kiedy tylko się da i kiedy fundacja jest mi znana, będę próbowała chociaż część tych comiesięcznych wydatków na zwierzęta przekazywać właśnie za pośrednictwem fundacji, żeby chociaż trochę zmniejszyć kwotę do zapłacenia dla skarbówki. Jeśli się nie da, to nadal oczywiście będę tak, jak do tej pory, płacić deklaracje na prywatne konta. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nie ja decyduję o losie dziadeczków ale mam nieśmiałe pytanie i proszę o Wasze głosy.

Nie mogę się dodzwonić do Onaa a sprawy mają się następujęco:

Dzisiaj zabieramy Telmę ze schroniska i uprosiłam anecik żeby ją wzięła do niedzieli.

Od niedzieli będzie u Pani rehabilitantki , która zajmie się rehabilitacją, dobraniem ortezy itd.

Potem trzeba jej znaleźć miejsce.

Martwię się o jamniorka i pozwoliłam sobie spytać anecik czy mógłby na te dwa tygodnie do Niej trafić.

Anecik nawet oba może awaryjnie przyjąć ale Pysiowi sporo brakuje i nie mnie decydować.

Za oba pieski  byłoby 15 zł  dziennie. Za jednego 7,50 zł.

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Anula napisał:

Ja na Fundacje rzadko kiedy wpłacam,chyba,że jestem przymuszona.Nadmiar pieniążków jeżeli są, nie są oddawane danemu psu,idą na potrzeby Fundacji.Wolę aby wszystkie trafiły do psiaka.

Jestem zwolennikiem prywatnego konta.

Anulko ale na dziadeczki są wpłaty na prywatne konto. Na Telmę prosiłam Fundaję o pomoc w zbiórce bo potrzeba  sporo pieniędzy na leczenie .

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, agat21 napisał:

Anula, rozumiem takie podejście, i mam podobne, jeśli nie znam fundacji, ale ostatnio musiałam po raz kolejny zwrócić kasę na niedopłacony podatek do skarbówki, i szlag mnie trafia, że płacąc duże podatki i comiesięcznie całkiem poważnie finansując bezdomne i krzywdzone zwierzęta, które powinny de facto być wspierane właśnie z tych podatków, jeszcze dostaję od naszego chorego państwa po doopie. Mimo, że podobno tak jest świetnie i mamy takie bogate państwo. Więc w sytuacjach kiedy tylko się da i kiedy fundacja jest mi znana, będę próbowała chociaż część tych comiesięcznych wydatków na zwierzęta przekazywać właśnie za pośrednictwem fundacji, żeby chociaż trochę zmniejszyć kwotę do zapłacenia dla skarbówki. Jeśli się nie da, to nadal oczywiście będę tak, jak do tej pory, płacić deklaracje na prywatne konta. 

Zgadzam się z Tobą. W sam raz Fundacja Człowiek i Pies , którą znam jest naprawdę w porządku. Została założona specjalnie żeby pomagać psiakom z podłych schronisk. To mała, skromna a rzetelna fundacja.

Szanuję też Fundację Skrzydlaty Pies. Wiele razy bezinteresownie pomogły.

Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, ewu napisał:

Nie ja decyduję o losie dziadeczków ale mam nieśmiałe pytanie i proszę o Wasze głosy.

Nie mogę się dodzwonić do Onaa a sprawy mają się następujęco:

Dzisiaj zabieramy Telmę ze schroniska i uprosiłam anecik żeby ją wzięła do niedzieli.

Od niedzieli będzie u Pani rehabilitantki , która zajmie się rehabilitacją, dobraniem ortezy itd.

Potem trzeba jej znaleźć miejsce.

Martwię się o jamniorka i pozwoliłam sobie spytać anecik czy mógłby na te dwa tygodnie do Niej trafić.

Anecik nawet oba może awaryjnie przyjąć ale Pysiowi sporo brakuje i nie mnie decydować.

Za oba pieski  byłoby 15 zł  dziennie. Za jednego 7,50 zł.

 

Ewu, chyba już nie tak wiele Pysiowi brakuje, bo ma miesięcznych deklaracji chyba 135 zł ne tę chwilę, jeśli na szybko dobrze przejrzałam posty.. jeśli się uda za jednym zamachem zabrać oba, to przecież też oszczędność na transporcie, nie mówiąc o oszczędzeniu psiakowi kolejnych stresów w schronie  - bo to  oczywiste. 

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, agat21 napisał:

Ewu, chyba już nie tak wiele Pysiowi brakuje, bo ma miesięcznych deklaracji chyba 135 zł ne tę chwilę, jeśli na szybko dobrze przejrzałam posty.. jeśli się uda za jednym zamachem zabrać oba, to przecież też oszczędność na transporcie, nie mówiąc o oszczędzeniu psiakowi kolejnych stresów w schronie  - bo to  oczywiste. 

Mogę zabrać oba ale ja już niestety nie mogę brać żadnej odpowiedzialności finansowej dlatego pytam.

I tak pójdę na żebry :(

Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, ewu napisał:

Proszę o wspólną decyzję? Czy mam  je zabierać?

A wysłałaś może sms-a Onaa? Myślę, że odpisze w wolnej chwili.

Co do Fundacji, to prawda - trzeba dobrze znać Fundacje, aby zaufać i wpłacać. Ja jeszcze jestem wierna Fundacji Adopcje Malamutów, oprócz CziP. Bardzo lubie widzieć jasno, ile dana Fundacja ma podopiecznych i jak wyglądają jej finanse.

Z psiakami mogę być tylko duchowo, nie mam jak dołożyć deklaracji.

Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, Madie napisał:

Zapisze sobie wiatek 

Witaj Madie.

14 godzin temu, Ewa Marta napisał:

Melduję się u Dziadków. 

Witaj u dziadeczków.

4 godziny temu, Aska7 napisał:

Dam stówę miesięcznie dla Pyśka

Bardzo Ci dziękujemy Asiu! Pysiu jest dla Ciebie nadzieja.

3 godziny temu, elik napisał:

Dołożę skromną dyszkę. Drugą deklarowałam dla Lapiego.

Dziękuję Ci Elu !

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, helli napisał:

To na Pyska dodam 25, 

Więc 75 będzie stałej, na 1 konto dwa Dziadki?

Chyba jeszcze nie wiadomo

Bardzo Ci dziekuję!

 

Proszę Was o cierpliwość , dzisiaj tyle tu sie dzieje a ja nie w formie, póżniej trochę to wszystko ogarnę, teraz już nie dam rady dłuzej być na dogo.

Bardzo Wam Wszystkim dziękuję, że jesteście.

Link to comment
Share on other sites

Zebrałam deklaracje dla pełnej jasności.

Deklaracjea dla Lapiego

   50,00 zł  -  helli

   10,00 zł  -  Onaa

  25,00 zł  -  jaguska

   15,00 zł  -  gabim

   20,00 zł  -  Ewa Marta

   20,00 zł  -  Radek  od VIII

   10,00 zł  -  Anula  przez 6 m-cy

   10,00 zł  -  elik

   10,00 zł  -  agat21

    25,00 zł  -  bakusiowa

= = = = = = = = = = = = = =

   195,00 zł 

 

Deklaracje dla Pysia

   100,00 zł  -  Aska7

    10,00 zł  -  elik

    25,00 zł  -  helli

    15,00 zł  -  gabim

    20,00 zł  -  Ewa Marta

    10,00 zł  -  Anula 

= = = = = = = = = = = = = =

   180,00 zł 

+     helli zapłaci za I-wszy miesiąc pobytu Pysia w hotelu

 

 +  20,00 zł  -  agat21  jednorazowo dla uzupełnienia brakującej kwoty

 +  34,00 zł  -  Havanka  pozostałość z bazarku transportowewgo

Link to comment
Share on other sites

Ile się znowu zadziało na wątku dobrego :) Oba staruszki jadą z Telmą :)) Jako że pierwsze 2 tygodnie będą trochę droższe, to jednorazowo zapłacę 30 zł zamiast zadeklarowanych 10zł, żeby dopłacić tam, gdzie będzie trzeba. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...