Jump to content
Dogomania

Kundelek


Joanienka

Recommended Posts

Od miesiąca mam piesorka wziętego ze schroniska. Tak się zastanawiam nad jego tendencjami do chorób - czyli do jakiej rasy jest mu najbliżej... ? Chyba, że jest to kundel z dziada pradziada, ale jest ładny i futro ma aksamitnie miękkie, cudne w dotyku. W kłębie ma około 50-52cm, waga 18kg, więc jest taki sobie średniak. Bardzo spokojny, zrównoważony, nie szczeka, chyba że na inne psy, ale nie zawsze. Raczej nie jest typowym przytulasem, rzadko merda ogonem, ale może potrzebuje więcej czasu na oswojenie się.

piesor6.jpg

piesor3.jpg

pies1.jpg

piesor11.jpg

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że może mieć w sobie coś z owczarka: belgijskiego tervika albo po prostu niemieckiego. Duże psiaki zazwyczaj dotykają problemy ze stawami, dysplazja, czasem wzrok. Natomiast jak sama stwierdziłaś, to kundelek i ciężko o wyrokowanie jakie może mieć do predyspozycje - rokrocznie przydadzą mu się badania kontrolne: morfologia z jonogramem (rozszerzona), mocz, biochemia, osłuchanie serca. I obserwowanie jak chodzi. 

Śliczne psisko, mój wymarzony ideał :) Brawa dla Ciebie, że adoptowałaś psiaka ze schroniska. Jeżeli założysz mu galerię to będę stałym gościem :)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję :)  Wydaje się owczarkowaty, tylko, że jest dużo mniejszy. Chociaż głos ma bardzo mocny jak już zdecyduje się odezwać :) Myślę o chorobach ponieważ mój pies ma padaczkę. Miał mocne ataki 2 dni po kastracji. Nie wiem czy miał ją wcześniej czy to efekt stresu albo reakcja na znieczulenie lub antybiotyk... W tej chwili jest na luminalu ale powoli zmniejszamy dawkę. W schronisku był pół roku, w tym czasie był zdrowym pieskiem. Ma prawdopodobnie około 6 lat.

Link to comment
Share on other sites

Miał badaną krew i wszystko jest ok. Nie wiadomo jaka jest przyczyna padaczki. Za miesiąc sprawdzimy poziom Luminalu we krwi, na razie bierze pół tabletki rano i pół wieczorem. Martwię się o niego, bo nie da się przewidzieć kiedy atak się powtórzy....

Yoru jest bardzo spokojnym pieskiem. Nie okazuje za bardzo miłości, czasem chciałabym żeby się przywitał merdając ogonem czy coś takiego ale on tego nie robi. Owszem, chyba lubi drapanie, przymyka oczy wtedy. Ale nie domaga się pieszczot. Reaguje gdy go wołam, podchodzi. Jak się krzątam po mieszkaniu to za mną chodzi. Zwykle drzemie blisko moich nóg i to chyba jego jedyny objaw początków przywiązania. Jest wyciszony na pewno od tabletek, ale był oszczędny w emocjach już od początku odkąd go widziałam w schronisku, w kojcu leżał spokojnie i się przyglądał nam, nie skakał na kraty i nie szczekał jak inne psy.

 

Link to comment
Share on other sites

Być może jest psem dość niezależny (nie każdy pies jest przytulakiem) albo właśnie też i leki mogą robić swoje. Na dogomanii masz specjalny dział poświęcony padaczce: http://www.dogomania.com/forum/forum/703-padaczka/
Zaś na wątku tej suni pisały osoby, które miały do czynienia z psiakami z padaczką, możesz do nich napisać, jeżeli szukasz kogoś, kto miał podobne doświadczenia i zajmował się psim epileptykiem: 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...