Jump to content
Dogomania

Cane corso


Konek

Recommended Posts

Witam wszystkich. Mam problem posiadam szczeniaka cane corso w wieku 7 miesięcy i mam takie pytanie do Was czy Ktoś z was ma również psa w podobnym wieku gdyż boję się że zostałam oszukana co do jego pochodzenia ponieważ jak na rasowego psa wydaje się dość niski jak na jego wiek czytałam że rosną do 1,5 roku ale wątpliwości jednak są 

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Konek napisał:

ale wątpliwości jednak są 

A skąd masz psa?Jeśli jest z hodowli ZKwP,to przecież ma udokumentowane pochodzenie.Masz jakąs metrykę,rodowód?Widziałas rodziców?

Link to comment
Share on other sites

Tak mam wszystko widziałam tylko matkę ale po prostu chce się upewnić czy wszystko jest ok bo słyszałam że rodowód wyrabia się dopiero po kupnie psa a ja już go otrzymałam przy zakupie szczeniaka wtedy nie wydawało mi się to dziwne ale teraz gdy sobie przypomnę trochę dziwne zachowanie poprzedniej właścicielki to zaczynam się zastanawiać nad wszystkim 

Link to comment
Share on other sites

Nie słyszałam żeby przy zakupie szczeniaka z hodowli należącej do ZkwP hodowca dawał rodowód(to dodatkowy koszt dla hodowcy z ZkWP).

Przy zakupie szczeniaka  otrzymuje się metrykę oraz(jeśli poprosisz) kopię protokułu z przeglądu miotu no i podpisuje się umowę. 

Link to comment
Share on other sites

53 minuty temu, Konek napisał:

No właśnie mi się to też wydawało dziwne dlatego napisałam na forum bo boje się że zostałam oszukana. Zaczęłam się nawet zastanawiać czy gdzieś tego nie zgłosić 

Czy ta hodowla jest zarejestrowana w Związku Kynologicznym w Polsce?Bo z tego co piszesz,wydaje się,że to jakiś inny związek.W ZKwP (jak wyżej na[pisała Uxmal) - dostajesz metrykę,zaświadczenia o szczepieniu,odrobaczeniu,protokół o przeglądzie miotu,a jeśli masz ochotę,to rodowód wyrabiasz sama.

Sprawdz,(jeśli to ZKwP,to zadzwoń do najblizszego oddzialu) gdzie jest zarejestrowana ta hodowla,jakie to zrzeszenie,czy związek.I pamietaj,że papier - jak i monitor - wszystko przyjmie.

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Konek napisał:

Dziękuję za pomoc niestety okazało się że najprawdopodobniej zostałam oszukana dana hodowla nigdy nie istniała no cóż czas pokaże co będzie dalej i co wyrośnie z tej mojej psiny

Cokolwek wyrosnie,wyrosnie pod Twoja opieką I będzie Cię kochało najwierniejszą miłością,która nigdy nie zdradzi...Powodzenia Wam!

Link to comment
Share on other sites

Właśnie, nawet jeśli nie jest rasowa jest godnas miłości jak każdy pies. A takie są skutki jak się nie sprawdxa hodowli i organizacji do której należy a tylko na cenę szczeniaka. Niestety cena mówi o jakości - inaczej kosztuje maluch a inaczej mercedes.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.07.2018 o 15:56, dwbem napisał:

Właśnie, nawet jeśli nie jest rasowa jest godnas miłości jak każdy pies. A takie są skutki jak się nie sprawdxa hodowli i organizacji do której należy a tylko na cenę szczeniaka. Niestety cena mówi o jakości - inaczej kosztuje maluch a inaczej mercedes.

Konek ma rację. Zdarzają się oferty w których pseudo sprzedają psy na podobnym poziomie co normalne hodowle.

Ludzie mogą zostać wprowadzeni w błąd. Zrobiło się ogromne zamieszanie kto gdzie należy.

Niestety ZKwP moim zdaniem mało robi w kwestii edukacji co oznacza rasowy pies i po co warto kupić rasowego psa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...