Jump to content
Dogomania

Dieta psa seniora ze zwyrodnieniami stawów i chrząstek.


Recommended Posts

Przepraszam, jeżeli umieściłam ten post w złej kategorii- nie wiem do końca, gdzie go dać.

Mam 12-letniego kundelka- Bruna. Jego aktywność oceniam na średnią, wychodzimy z nim najczęściej 2 razy dziennie po 25-35 min. Po każdym spacerze kuleje, weterynarz podejrzewa, na podstawie "dotykania" (nie robiliśmy jeszcze żadnych konkretnych badań) zwyrodnienie chrząstek i stawów. Zalecił podawanie psu tabletek ArthroVet (suplement), do skończenia się opakowania, czyli przez 1,5 miesiąca. Jeżeli nie przestanie kuleć, mamy pojechać do weta na prześwietlenie itp, żeby mógł stwierdzić chorobę. 

Bruno je karmę Briantos i oczywiście przyjmuje tabletki.

Zastanawiam się, czy oprócz tego ma sens dawanie mu jakichś smakołyków reklamowanych "na stawy" itd? Czy jest jakiś produkt spożywczy, który warto dawać dla wzmocnienia chrząstek i stawów? A może powinnam mu zmienić karmę? Mogę wydać na nią max. 5,50 zł/kg

Z góry dziękuję za odpowiedzi. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Dla seniorów jest bardzo dobra odżywka Lupocox GRA Senior, można kjupić w zooplusie, kosztuje ok. 150 zł ale wystarcza u mnie dla rottki na 3 m-ce więc dla malucha wystarczy na pół roku więc w sumie się opłaca. Moja suka skończyła 13 lat co dla rottweilera jest bardzo długo i jeszcze jakoś daje radę chodzić choć już starczo słabną jej łapy.

Link to comment
Share on other sites

ArthroVet jest ok, ale zauważyłam, że suplementy na bazie suszonych małż dają o wiele lepsze efekty u mojego 14-latka. Są zwykłe sproszkowane małże (firmy Lunderland, Grau, Pokusa, Luposan) albo tabletki z ekstraktem z małż. Substancje aktywne są takie same - chondroityna i glukozamina, ale chyba są łatwiej przyswajalne. Do tego dorzcam Arthrodol raz dziennie. 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...