Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
BrunoiKlakier

Dieta psa seniora ze zwyrodnieniami stawów i chrząstek.

Recommended Posts

Przepraszam, jeżeli umieściłam ten post w złej kategorii- nie wiem do końca, gdzie go dać.

Mam 12-letniego kundelka- Bruna. Jego aktywność oceniam na średnią, wychodzimy z nim najczęściej 2 razy dziennie po 25-35 min. Po każdym spacerze kuleje, weterynarz podejrzewa, na podstawie "dotykania" (nie robiliśmy jeszcze żadnych konkretnych badań) zwyrodnienie chrząstek i stawów. Zalecił podawanie psu tabletek ArthroVet (suplement), do skończenia się opakowania, czyli przez 1,5 miesiąca. Jeżeli nie przestanie kuleć, mamy pojechać do weta na prześwietlenie itp, żeby mógł stwierdzić chorobę. 

Bruno je karmę Briantos i oczywiście przyjmuje tabletki.

Zastanawiam się, czy oprócz tego ma sens dawanie mu jakichś smakołyków reklamowanych "na stawy" itd? Czy jest jakiś produkt spożywczy, który warto dawać dla wzmocnienia chrząstek i stawów? A może powinnam mu zmienić karmę? Mogę wydać na nią max. 5,50 zł/kg

Z góry dziękuję za odpowiedzi. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla seniorów jest bardzo dobra odżywka Lupocox GRA Senior, można kjupić w zooplusie, kosztuje ok. 150 zł ale wystarcza u mnie dla rottki na 3 m-ce więc dla malucha wystarczy na pół roku więc w sumie się opłaca. Moja suka skończyła 13 lat co dla rottweilera jest bardzo długo i jeszcze jakoś daje radę chodzić choć już starczo słabną jej łapy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ArthroVet jest ok, ale zauważyłam, że suplementy na bazie suszonych małż dają o wiele lepsze efekty u mojego 14-latka. Są zwykłe sproszkowane małże (firmy Lunderland, Grau, Pokusa, Luposan) albo tabletki z ekstraktem z małż. Substancje aktywne są takie same - chondroityna i glukozamina, ale chyba są łatwiej przyswajalne. Do tego dorzcam Arthrodol raz dziennie. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

Announcements

×