Jump to content
Dogomania

Czy można wykąpać psa w "ludzkim" szamponie?:)


Kenzo

Recommended Posts

Witam Was.

Pytanko jak w temacie-czy mozna psa wykapać i "wyprac" w ludzkim szamponie lub dziecięcym? Zawsze sie nad tym zastanawiałam...Dzis byłam w sklepie i przegladałam kosmetyki dla psów-rozbój w biały dzien...te lepsze zaczynały się od 44zł a konczyły na 150zł za szamponik...czy to aby nie taki "chwyt" reklamowy, że człowiek dla psiaka zrobi wszystko i przez to sprzedawcy, żerując na naszej niewiedzy nabijaja sobie kieszeń?Jestem bardzo ciekawa Waszych opinii;)

Mój piesek naturalnie zawsze był kąpany w psich szamponach ale mnie to inryguje...

prosze o opinie;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 131
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Kenzo']Witam Was.

Pytanko jak w temacie-czy mozna psa wykapać i "wyprac" w ludzkim szamponie lub dziecięcym? Zawsze sie nad tym zastanawiałam...Dzis byłam w sklepie i przegladałam kosmetyki dla psów-rozbój w biały dzien...te lepsze zaczynały się od 44zł a konczyły na 150zł za szamponik...czy to aby nie taki "chwyt" reklamowy, że człowiek dla psiaka zrobi wszystko i przez to sprzedawcy, żerując na naszej niewiedzy nabijaja sobie kieszeń?Jestem bardzo ciekawa Waszych opinii;)

Mój piesek naturalnie zawsze był kąpany w psich szamponach ale mnie to inryguje...

prosze o opinie;)[/quote] Nie. Pies ma inne ph skóry , jeśli pies ma łupież to można go wykąpać w Nizoralu.Ale inne szampony nie i już:)pozdrawiam....

Link to comment
Share on other sites

Ja swoją kiedyś (z braku psiego szamponu) kąpałam w takim dziecięcym, z kaczuchą, nie pamiętam jak się zwie, ale to był jedyny dostępny w kiosku. Sucz się wytarzała w pachniuchu, a ja byłam bez szamponu :roll: Nie miała żadnej reakcji alergicznej, łupieżu, ani nic podobnego - a jest alergikiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lilki16']Nie. Pies ma inne ph skóry , jeśli pies ma łupież to można go wykąpać w Nizoralu.Ale inne szampony nie i już:)pozdrawiam....[/quote]
Odnośnie Nizoralu, tzn. w ogóle szamponów leczniczych z ketokonazolem, to nie jest taka prosta sprawa. To, że pies ma łupież nie znaczy, że jest to wskazanie do stosowania takiego środka. Różne są przyczyny łupieżu, a łupież może być objawem różnych schorzeń skóry i zastosowanie tego leku może nawet pogorszyć sprawę. To, że jakiś środek jest dostępny bez recepty nie znaczy jeszcze, że jest dobry na wszystko, co z łupieżem związane.

Link to comment
Share on other sites

Ja Bodzia w przypadku braku szamponu raz wykąpałam w szarym mydle. (wróciliśmy od rodziców z działki i wyglądał jak swój kolorowy kuzyn z za granicy :-) ). Nie było innego wyjścia, bo wszystkie zoologiczne były już zamknięte. Nie miał potem uczulenia a jego sierść był bardzo biała.

Link to comment
Share on other sites

Literatura zdecydowanie odradza kompania psa w ludzich szamponach - jak ktoś juz napisał - psy maja inne Ph skóry i powinny mieć szampon dostosowany do swojego Ph.
Incydentalnie jak się raz umyje ludzkim, to pewnie większości psów poza może swędzeniem nic nie będzie, ale na dłuższą metę bym nie ryzykował...
Zwykłe swędzenie może psa sprowokować do drapania, lizania, wygryzania sierści a w skrajnych przypadkach do zrobienia sobie ran...
Wet bedzi ekosztował więcej niż butelka szamponu wystarczająca na rok...

BTW - jak często psa kąpiesz? Nie ZA często? ;)

Link to comment
Share on other sites

Mój od zawsze był kąpany w ludzkich szamponach, nigdy nic mu nie było, zadnego podraznienia skory, zadnej alergii, lupiezu czy co kolwiek innego, szampony za 4 zł w zoologicznym nie wydawały mi sie jakoś szczegolnie dobre, tym bardziej ze ceny innych siegały nawet i 100 a ze dzieciak szkolny, pieniedzy nie miał, nie kupował... pies ma juz 15 lat i przeżył wszystkie zabiegi, także ja jakoś szczegolnie przekonana do psich szamponów nie jestem :roll:

Link to comment
Share on other sites

No właśnie. Myślę, że jak ktoś raz na pół roku kąpie to od delikatnego szamponu psu nic nie będzie (jeśli nie jest specjalnym alergikiem). Szare mydło też dla większości jest bardzo dobre.

M@d co to znaczy za często? Ja moją muszę wykąpać minimum co drugi tydzień. Jeśli pies ma natłuszczany włos to inaczej się nie da!

Link to comment
Share on other sites

To ja się nie wypowiem :eviltong: Mój Argis szamponem był kompany tylko 2 razy jak narazie, kupiłam jakiś dla szczeniaczków za 20zl. Jak jest bardzo zabłocony to do wanny, płukanko wodą i tyle. Nie śmierdzi, nie drapie sie, sierśc jest błyszcząca.
... no ale to husky :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Co drugi tydzień?
Konsultowałaś to z wetem?
Ja rozumiem spłukać wodą, ale nie ciągle szamponem ... :roll:

Kilka cytatów:

[FONT=Arial]"Na psiej sierści tak samo jak na ludzkich włosach osadza się pył, kurz, brud a w nim bakterie roztocza. Niektóre z nich mogą spowodować alergię, może wytworzyć się stan zapalny i choroba skóry gotowa. [B]Jednakże zbyt częste kąpanie narusza równowagę kwasowo-zasadową w skórze (zmienia pH) i przez to pies jest również narażony na działanie czynników chorobotwórczych. "[/B][/FONT]
[FONT=Arial][/FONT]
[FONT=Arial]"[/FONT][FONT=Verdana][COLOR=#003366] Nie powinno się kąpać szczeniąt przed ukończeniem sześciu - a nawet, zdaniem niektórych lekarzy weterynarii - ośmiu miesięcy życia. Zabrudzenia trzeba zetrzeć lub zmyć szmatką zwilżoną wodą. Można użyć do tego małej ilości dobrego gatunkowo mydła, jeżeli zabrudzenia są tłuste. [B]Częste kąpanie psa nie jest wskazane[/B], bowiem odtłuszcza skórę i włosy. Częstotliwość kąpieli należy odpowiednio regulować, [B]co trzy, a nawet sześć miesięcy, [/B]ale przede wszystkim rezerwować je na sytuacje "awaryjne", no i przed wystawami. Temperatura wody podczas kąpieli powinna być zbliżona do temperatury ciała psa, tj. 38-40°C. Do mycia najlepiej używać dobrego gatunkowo szamponu lub szarego mydła. Do uszu psa wkładamy tampony z waty. Po kąpieli należy dobrze go wytrzeć i pozostawić do całkowitego wyschnięcia; nie przykrywać. Na zewnątrz pies może wyjść dopiero po zupełnym wyschnięciu. [B]Uwagi o częstotliwości kąpieli odnoszą się do mycia z użyciem takich środków jak szampony, mydła itp., natomiast nie dotyczą kąpieli w zbiornikach wodnych."[/B][/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Rzeczywiście zbyt często kąpiesz psa.. to mu na dobre raczej nie wyjdzie, poza tym czy aby sama nie przyzwyczaiłaś sierści psa do przetłuszczania się? jesli w ogole takie cos wystepuje u psów :) moj z tym problemów nie miał... :)

ja psa kapałam zawsze raz na pół roku, chyba że sytuacja wymagała tego częściej .. ale gdy pies był czysty.. nie widziałam potrzeby...

Link to comment
Share on other sites

ale chyba to zależy od rasy, yorki i inne shih tzu się kąpie chyba co tydzień... nie wiem czy z szamponem czy nie ;)

goldena chyba nie trzeba aż tak często kąpać, może warto spróbować wypłukiwać go samą wodą, wyczesywać i porządnie suszyć? w końcu to w pewnym sensie myśliwiec, nie powinno się do niego nic "przyklejać" :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saite']Odnośnie Nizoralu, tzn. w ogóle szamponów leczniczych z ketokonazolem, to nie jest taka prosta sprawa. To, że pies ma łupież nie znaczy, że jest to wskazanie do stosowania takiego środka. Różne są przyczyny łupieżu, a łupież może być objawem różnych schorzeń skóry i zastosowanie tego leku może nawet pogorszyć sprawę. To, że jakiś środek jest dostępny bez recepty nie znaczy jeszcze, że jest dobry na wszystko, co z łupieżem związane.[/quote] Dzisiaj kąpałam bullmastiffa w nizoralu na polecenie wet: ....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lilki16']Dzisiaj kąpałam bullmastiffa w nizoralu na polecenie wet: ....[/quote]
I co w związku z tym? I z racji tego polecasz na forum stosowanie ketokonazolu ot tak? Bo Ty zastosowałaś się akurat do zaleceń weta i w przypadku Twojego psa były wskazania?

Co innego, że niektórzy weci idą po najmniejszej linii oporu metodą prób i błędów szczególnie w przypadku schorzeń skórnych. To tak a propos. Nie odbieraj jednak tego, jako kwestionowania zaleceń "Twojego" weta.;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saite']I co w związku z tym? I z racji tego polecasz na forum stosowanie ketokonazolu ot tak? Bo Ty zastosowałaś się akurat do zaleceń weta i w przypadku Twojego psa były wskazania?

Co innego, że niektórzy weci idą po najmniejszej linii oporu metodą prób i błędów szczególnie w przypadku schorzeń skórnych. To tak a propos. Nie odbieraj jednak tego, jako kwestionowania zaleceń "Twojego" weta.;)[/quote]Nie polecam ,odpowidam na pytanie ,czy mozna psa wykąpać w szamponie dla ludzi,a więc jesli jest to zalecenie wet: to tak ...a wet:mam wspaniałego:)a pies nie był mój ,wpada czasem na kompiel do mojego salonu:)

Link to comment
Share on other sites

Wypowiem się w tym temacie, bo doświadczenie z psami długowłosymi osobiste i na podstawie rozmów z innymi, mam od wielu lat. Do niedawna używałam tylko psich kosmetyków i to raczej tych z górnej półki, ale efekt mnie nie zadowalał. Po rozmowie z wieloma właścicielami pięknie ofutrzonych psów okazało się, że zdecydowana większość używa ludzkich szamponów, odżywek i innych. Zrobiłam zakupy i wreszcie włos zbliża się do wyglądu takiego jak powinien. Kilka lat temu wypytałam panią od bobtaila, czym pielęgnuje psa, a ona że w ludzkim. Zdziwiłam się i to bardzo, a teraz sama tak robię.
A co do częstości kąpieli, to kąpie się wtedy, kiedy pies jest brudny. U mnie jeden kąpany jest raz na tydzień, drugi raz na miesiąc.

Link to comment
Share on other sites

jak jest brudny? a co uwazasz za brud? bo błoto ktore lepi się do psa, z reguły wywyscha na nim zanim dojdzie sie do domu, wtedy pies idzie do wanny i jest splukiwany woda, bo nie widze sensu uzywania chemikaliow... , wyjatkowe sytuacje w ktorych moj pies był kapany to wytarzanie sie w odchodach, czy padłym zwierzęciu, wiec w sumie moge to policzyc na palcach u rak... a tak to raz na pol roku, bo wtedy juz po prostu pies dostaje bardziej inttensywny zapach ...
moj tez kapany jest w ludzkich szamponach, praktycznie od zawsze, i nigdy nic mu nie było, nigdy po kapieli sie nie drapal.. jak juz ktos wspomniał ;)

Link to comment
Share on other sites

Szampon dla psa kupisz już za ok. 10zł. Oczywiście nie będzie jakiś super (porównanie do ludzkiego bambino...), ale lepsze to niż eksperymentować z preparatami przeznaczonymi dla ludzi. Szampony ze średniej i górnej półki w 95% są skoncentrowane i należy je rozcieńczać z wodą, także ich pojemność rzeczywista jest czasem nawet 5-, 6-krotnie większa = starcza na dłużej.

Link to comment
Share on other sites

Ja mojego kąpię co parę miesięcy, w zależności kiedy jest brudny i czy wydziela specyficzny zapach czyli co 3 do 6 miesięcy, Chyba że się wytarza w różnych pachnidłach lub cały jest w błocie to wtedy wypada częściej.
Używam szamponu przeciwbakteryjnego za 10 zł i jestem zadowolona, sierść ma po tym mięciutką jak puszek i pachnącą. Pies jest krótkowłosy więc jakichś szczególnym zabiegów nie potrzebuje:). Szampon kupujemy w sklepie zoologicznym. Jest w podobnej cenie jak szampony typu "market" albo niewiele droższy ale dużo bardziej gęsty i tym samym bardziej wydajny od marketowych.

[quote name='Kenzo']
Kupiłam szampon do siersci długowłosej z DERMA-VET. Mam nadzieje, ze się sprawdzi:)[/QUOTE]

Ja właśnie tego szmponu ostatnio używałam, tylko do sierści krótkowłosej antybakteryjny i jestem z niego bardzo zadowolona :thumbs: . Kupowałam go w lecie, termin ważności skończył się dopiero w marcu, czyli miałam go w domu ponad pół roku, zużyłam około 2/3 szamponu, a psiak był kąpany kilka razy, jakieś 4. Z tym, że pies jest mały, waży około 10 kg. Na opakowaniu mam jeszcze cenę 8,30. Pojemność szamponu 150 ml

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaba14']jak jest brudny? a co uwazasz za brud? bo błoto ktore lepi się do psa, z reguły wywyscha na nim zanim dojdzie sie do domu, wtedy pies idzie do wanny i jest splukiwany woda, ...
;)[/quote]

brudny to brudny ;) U mnie oba długowłose, więc brudzą się trochę inaczej niż psy krótkowłose. A co do spłukiwania samą wodą, to robię to 3 razy dziennie, jak jest sucho to 2 razy (rano rosa - więc wracają czarne ze spaceru, a wieczorem już wilgoć, więc efekt taki sam jak rano :eviltong:).

Link to comment
Share on other sites

Witam Was;))
Ciesze się, że jest tyle postów-przeczytałam wszystkie:)


Ja mojego psa kapie 2 razy w roku. Zaraz po ziemie, jak zrobi sie pierwsze ciepełko i przed zimą nim zaczna się pierwsze chłody.Mój piesek mimo, że to golden-panicznie boi sie kąpieli i wody...żaden staw, żadna rzeczka i żadna kałuża go nie interesują omija z daleka...kapiel jest dla nas strasznym przezyciem mimo zabawek, smakołyków i pieszczotliwych pogawedek z psem...boi sie panicznie. Nie przypominam sobie, żebym gdzies popełniła błąd...No nic, jest jaki jest i musimy z tym żyć;)

Jak wraca ze spaceru ubłocony to wycieram go recznikiem na korytarzu...(duzym recznikiem kąpielowym)
potem on sobie lezy w przedpokoju, wstaje, otrzepuje się-ja zamiatam i po sprawie;) Na dniach bede go kapać bo mielismy remont to raz a dwa czuje od niego smród-poprostu...Najpewniej w niedziele. Kupiłam szampon do siersci długowłosej z DERMA-VET. Mam nadzieje, ze się sprawdzi:)

Link to comment
Share on other sites

:roll: szampony dla ludzi sa.......dla ludzi...
A szampon za 44 zl starcza na baaaaaaardzo dlugo i wcale to nie jest rozbuj w bialy dzien:mad: To sa koncentraty bardzo dobrej jakosci...
Uzywalam seidla za 15 zl a zmienilam na IV SANT BERNARD-AZ 40 ZL:crazyeye:
I nigdy wiecej nie kupie tanszego szamponu.Roznica kolosalna!!!!
Pozatym u dlugowlosego psa po nieodpowiednim szamponie wlos sie niszczy,szybciej lapie brud,wysusza sie,lamie...
Radze dla dobra psa uzywac naprawde dobrych markowych kosmetykow...
Ceny nie sa takie kolosalne,ja szampon kupowalam w wakacje zeszlego roku a mam jeszcze z polowe?:eviltong::p Raz na rok 40-50 zl to nie sa pieniadze:roll:

Link to comment
Share on other sites

Wykąpać można. Pies też tylko "może" dostać uczulenia :diabloti:

Są szampony dla psów w cenie szamponów ludzkich, może niespecjalnie nadające się dla psów o wymagającej szacie, ale dla przeciętnego czoronoga, którego chcemy po prostu wyprać z brudu wystarczają. Zanim przerzucilam się na BIO GROOM (z tego samego powodu, co cockermanka) z powodzeniem "pralam" psa krótkowlosego w Dr. Seidlu dla szczeniąt za bodajże 10 zeta. Może zdrożal od tamtej pory, ale na pewno nie do 44 PLNów ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...