Jump to content
Dogomania

Pralina z Radys w DS. Serdecznie dziękuję Wszystkim za pomoc <3


Recommended Posts

Dzisiaj z Anulą byłyśmy w odwiedzinach u Szafirków w hoteliku i widziałyśmy Pralinkę.Muszę powiedzieć,że w realu jest chyba jeszcze trochę grubsza,szczególnie od brzucha do tylnych partii ciała.Ma pazury tak długie,że chyba nie widziały obcinacza na oczy...:( Bardzo dobra decyzja o zabraniu Pralinki z ds bo nie wiem jak by się to skończyło...A tak z dobrych wiadomości to takie,że jest cudowną i bardzo przytulaśną sunieczką.Zaraz dała nam się wygłaskać i nadstawiała brzusio do pieszczot :) Myślę,że Pralinka szybko zżuci nadmiar kilogramów bo ma bardzo dużo ruchu i Hania stara się aby jak najwięcej biegała po ogrodzie co sunia czyni z wielką przyjemnością :) Anula próbowała cyknąć jej zdjęcia ale nie wiem czy coś z tego wyszło bo przecież dużo innych i ciekawszych rzeczy było na ogrodzie od jakiegoś foto.aparatu...:)

Mariolciu mogę jedynie teraz wspomóc Pralinkę jednorazową 30zł

Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, Bogusik napisał:

Dzisiaj z Anulą byłyśmy w odwiedzinach u Szafirków w hoteliku i widziałyśmy Pralinkę.Muszę powiedzieć,że w realu jest chyba jeszcze trochę grubsza,szczególnie od brzucha do tylnych partii ciała.Ma pazury tak długie,że chyba nie widziały obcinacza na oczy...:( Bardzo dobra decyzja o zabraniu Pralinki z ds bo nie wiem jak by się to skończyło...A tak z dobrych wiadomości to takie,że jest cudowną i bardzo przytulaśną sunieczką.Zaraz dała nam się wygłaskać i nadstawiała brzusio do pieszczot :) Myślę,że Pralinka szybko zżuci nadmiar kilogramów bo ma bardzo dużo ruchu i Hania stara się aby jak najwięcej biegała po ogrodzie co sunia czyni z wielką przyjemnością :) Anula próbowała cyknąć jej zdjęcia ale nie wiem czy coś z tego wyszło bo przecież dużo innych i ciekawszych rzeczy było na ogrodzie od jakiegoś foto.aparatu...:)

Mariolciu mogę jedynie teraz wspomóc Pralinkę jednorazową 30zł

Dziękuję Bogusiu <3.

Ja nawet nie jestem w stanie wyobrazić sobie aby Pralina mogła być jeszcze grubsza niż to co widać na zdjęciach. To jest jakaś masakra. Dobrze chociaż, że sunia lubi myszkować po ogrodzie, teraz jej potrzeba dużo ruchu, bardzo dużo ruchu ...

Link to comment
Share on other sites

Chyba bidna siedziała głównie w domu.. A spacer wyglądał pewnie jak niestety wiele "spacerów", jakie obserwuję na moim osiedlu: pod drzewko, siusiu, i do domu, bo państwo nie lubią spacerować, albo doopę sadzają na ławce, a pies obok siedzi i ma "spacer"

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Przeglądałam dział  Psy w potrzebie i znalazłam watek Pralinki.

Nie chcę być obcesowa, ale aż ciśnie mi się na usta, by sporo powiedzieć o nieodpowiedzialności i głupocie obecnej właścicielki.

Ja rozumiem, ze w życiu rożnie bywa, coś ulega zmianie, i trzeba szybko, czasami nagle podejmować decyzje. Ale decyzje dotyczą nie tylko nas ludzi, ale tez naszego otoczenia. A pies to nie mebel, który można sobie kupić czy wziąć  i tak po prostu odstawić. 

Ja widzę rozwiązanie obecnej sytuacji - wystarczyłoby, by właścicielka umieściła sunię w domowym hoteliku, zrobiła jej ogłoszenia, a z tego co się orientuję, te można nadzorować i robić z każdego miejsca na świecie, i po prostu szukała jej domu. Suczka nie doznałaby traumy oddania, porzucenia, bo byłaby nadal obok człowieka, i pewnie innych psów.

Niestety, skoro kobieta chce oddać Pralinkę, to zabrakło tu dobrej woli .....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tak, tu zabrakło jakiejkolwiek dobrej woli. Za hotelik trzeba płacić, więc lepiej oddać i pozbyć się problemu .

Ja już pomijam nawet ten fakt zwrotu ale doprowadzenie psa do takiego stanu to się w głowie nie mieści. To już jest znęcanie się nad zwierzęciem.

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, Sara2011 napisał:

Tak, tu zabrakło jakiejkolwiek dobrej woli. Za hotelik trzeba płacić, więc lepiej oddać i pozbyć się problemu .

Ja już pomijam nawet ten fakt zwrotu ale doprowadzenie psa do takiego stanu to się w głowie nie mieści. To już jest znęcanie się nad zwierzęciem.

 

Chyba jestem naiwna, myśląc, ze niektórzy ludzie mogą być po prostu dobrzy i mądrzy....i  nie mogę nad tym przejść, ze psiak, który jest w domu, w rodzinie nagle to traci...

Sama w zeszłym roku, kiedy chorowałam przez blisko 5 miesięcy musiałam zapewnić opiekę moim psom, i przez te 5 miesięcy siedziały w domowym hoteliku. Nie mogłabym psiaków oddać czy po prostu wywalić z domu, kiedy wcześniej uratowałam je ze schronisk... ech, wyć mi się chce, kiedy coś takiego czytam...

A utuczenie Pralinki, to faktycznie problem. Ale sunia pobiega po ogrodzie, za innymi psiakami, to w zabawie szybko zrzuci zbędne kilogramy. 

 

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie Pralinka jest gruba ale na szczęście nie leży jest w ruchu,biega.Powinna zgubić kilogramy przy odpowiedniej karmie light.Przebywała z nami na ogrodzie cały czas i w ruchu.Trudno mi powiedzieć czy tęskni za panią.Nie jest smutna.Być może jej ciągły ruch wynika właśnie z szukania pani? Ale to tylko moje przemyślenia.

Jest psiakiem cudownym o wspaniałym charakterze,urocza,przymilna,łagodna,jednym słowem kochana.Kocha wszystko i wszystkich.

Wszystkie fotki Pralinki jakie posiadam.

 

IMG_1149.JPG

IMG_1148.JPG

IMG_1147.JPG

IMG_1146.JPG

IMG_1145.JPG

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Aska7 napisał:

Mam nadzieję, że dożyję czasów, gdy coś takiego będzie karane

No cóż trudno powiedzieć co lepsze,czy zatuczenie psa czy zagłodzenie.Myślę,że pani dawała jeść w dobrej wierze i nie zdawała sobie sprawy,że szkodzi psiakowi.Pralinka zgubi kilogramy i to szybko.Mnie przeraziły pazury bo to już ewidentne jest zaniedbanie.Hania ma jechać z Pralinką do obcięcia pazurów.Głównie te boczne są bardzo długie.

Link to comment
Share on other sites

Jeeeezu, jaka ona gruba :( Czy ludzie nigdy się nie nauczą, że pies oprócz dobrej karmy i ciepłego miejsca do spania potrzebują RUCHU, zajęć, spacerów, a nie kursiku po osiedlu? :((( Strasznie wygląda, przecież dla tak aktywnego psa brak ruchu podchodzi pod znęcanie się...Jak dobrze, że Pralinka już odebrana, może zażywać ruchu i cierpliwie czekać na dom.

Link to comment
Share on other sites

Na konto Praliny wpłynęło jeszcze dodatkowo 40zł od Moniki Frąckiewicz z FB. Ślicznie dziękuję Monika <3.

 

Wizyta u weta związana ze szczepieniem, obcięciem pazurów oraz ważeniu przełożona na środę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...