Jump to content
Dogomania

Dziwne zachowanie psa


class

Recommended Posts

Witam, od 4 dni mam 2 miesięcznego szczeniaczka owczarka niemieckiego. Kupiłem go z hodowli wraz z książeczką zdrowia a więc był szczepiony itp. Pies musiał ze mną od hodowli do domu przejechać trochę, przez co po podróży praktycznie cały czas robił kupy i sikał, ale to normalne dla takiego małego pieska w dodatku w takiej sytuacji. Dzisiaj gdy byłem z nim przed domem dziwnie się zachowywał, plus od rana robi mega rzadkie kupy, bardzo dużo śpi mocno i szybko oddychając jakby był wystraszony lub przebiegł długi dystans. Posiłek zjadł tylko rano, a od tego czasu nie tknął jedzenia, jedynie bardzo dużo pije wody a pomimo tego nie sikał już od 4 godzin (pomimo iż jak na szczeniaka wypada, wcześniej sikał co godzinę). Jego dziwne zachowanie polega na tym, że gdy byłem przed domem to bardzo chciał iść do domu i skumlał cały czas, pomimo iż na polu miał wodę, jedzenie i mógł spać bo ciepło jest, gdy wziąłem go do domu, nie mógł sobie znaleźć miejsca i dalej skumlał. Nie wiedziałem o co mu chodziło i w końcu położył się, śpi nadal tak szybko i głęboko oddychając.Czy to może być spowodowane strachem lub czymkolwiek tego typu? Wczoraj się zachowywał normalnie. Warto iść do weterynarza czy może poczekać jutro jeszcze i zobaczyć jak się będzie zachowywał? 

Link to comment
Share on other sites

Nie czekaj, idź do weterynarza. I tak warto, by pies został oglądnięty przez weterynarza, może mieć on jakieś spostrzeżenia odnośnie psa, a Ty możesz pytać, jeśli masz jakieś wątpliwości.

Rzadkie kupy mogą sugerować chorobę, a pies  może się udowodnić.

Link to comment
Share on other sites

Zdecydowanie wybierz się do weta,to jeszcze psie niemowlę,a wiele wskazuje na to,że jest chory.Szybka reakcja może mu bardzo pomóc.

(IlonaS słusznie zauważyła,że piesek moze sie odwodnić,a jest to stan agrażający życiu).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...