Jump to content
Dogomania

Pies do mieszkania


Cryptodog

Recommended Posts

Witam wszystkich,

rok temu odszedł mój 2-gi ukochany owczarek niemiecki :( czas już wyleczył ranę w sercu ale dużo się zmieniło od tego czasu. 

Wcześniej mieszkałem z rodzicami pod miastem z dużym terenem, teraz mieszkam z dziewczyną na mieszkaniu ok 90m2.

Dziewczyna pracuje 9-16, ja wliczając czas jazdy 8-18. Osobiście jestem dość aktywny fizycznie więc poranne i długie wieczorne spacery/biegania/rower wchodzą w grę, a psina będzie jeszcze dodatkowym motywatorem :))

Preferuje duże pieski z długa sierścią  dlatego myślałem nad:

- owczarkiem szwajcarskim (niestety cenowo raczej odpada)

- husky siberian/malamut(niestety wydaje mi się, że pies będzie potrzebował dużo więcej przestrzeni i czasu niż mógłbym mu poświęcić )

- owczarek podhalański (piesek za duży jak na taki metraż, dodatkowo nie chcę aby się zanudził na mieszkaniu - chociaż to jest wybór nr 1)

więc proszę o pomoc o podanie podobnych ras:

- zależy mi(dla dziewczny) żeby pies był jasnej sierści

- pies był duży i miał długie włosy/sierść(bez przesady z pielegnacją)

- pies miał przyjazne nastawienie do obcych

- koszt wyżywienia nieistotne

- cena za szczeniaka do 1000zł(budżet można nagiąć ;) ) 

- zawsze miałem psa i zawsze byliśmy najlepszymi przyjaciółmi, dlatego wolałbym pieska niż suke

Zależy mi(nam) bardzo na piesku, dziewczyna dodatkowo ma teraz ponad 2 miesiące wolnego, więc idealnie żeby piesek na początku był cały czas z kimś

Wiem, że labrador pasowałby prawie idealnie jednak z kuli moich owczarków długowłosych wolałbym włochatego lwa - dlatego może ktoś podsunie mi jakiś pomysł.

Z góry dziekuję za pomoc

 

 

Link to comment
Share on other sites

Może golden, to też prawie labradorale długowlosy, miły, przyjazni, niekłopotliwy bo raczej nie podhalan ani północniaki, one nie wytrzymają tylu godzin w samotności. Ale szczeniak tez tak długo nie da rady, 2 miesiące to trochę za malo, zeby udało się go nauczyć trzymania  siku przez 8 godzin ale może się uda.

Link to comment
Share on other sites

Też myślę, że wśród tych psów to polecam samojeda, husky i AM są bardziej pierwotne, więc tym samym bardziej specyficzne. Samojedy są już bardziej nastawione na człowieka, aczkolwiek też mają swoje za uszami - wejdź na portal e-samoyed.pl i poczytaj :) Nie możesz też zapomnieć, że takiego psa nie wyłączysz na cały tydzień i uruchomisz w weekend, naprawde potrzebują codziennie miminum 3-4spacery, w tym co najmniej 2 aktywne (czyt. ponad 1h konkretnej roboty). A zanim będa mogły biegać, muszą dorosnąć - do tego czasu najlepiej podzielić dzień na mniejsze i krótsze spacery, ale częściej. ;) I nauczyć wyciszania, zostawania, czystości itd.
No husky, malamuta, podhalana i labradora u Was nie widzę.

Ja jeszcze pomyślałabym albo o springer spanielu albo goldenie. Tylko tak jak wyżej - co taniej to drożej. Psy z dobrych hodowli, tzn socjalne, zrównoważone, po przebadanych rodzicach to koszt 2-3tysięcy złotych. Lepiej zaoszczędzić pieniądze i wybrac dobrą hodowlę, a nie łapac okazję, bo na tym się możesz przejechać.

Jednak masz taką rozpiętość wymagania, że spokojnie znalazłbyś dorosłego przyjaciela (albo podrośniętego, dochowanego) do adopcji, z Domu Tymczasowego. Plus taki, że ominąłby Was etap szczeniaka, a szczeniaki sa bardzo absorbujące, tak naprawdę całe życie wokół nich się kręci ;). Młody, dorosły pies mógłby spełnić Wasze oczekiwania.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...