Jump to content
Dogomania

Badania krwi a guz sutka


Anarchia

Recommended Posts

Dziś o 14 moja suczka miała przeprowadzony zabieg sterylizacji wraz z usunięciem dużego guza sutka. Zabieg przebiegł bez żadnych problemów. Wcześniej oczywiście zrobiliśmy badanie krwi i prawie wszystkie wyniki są w normie.  Podwyższone są tylko WBC oraz ALKP

WBC 18.4 norma 6-17

ALKP 263 norma 23-212

Nie zdecydowałam się na badanie guza,  bo szczerze mówiąc brakło mi funduszy... cała pierwsza wypłata przeznaczona zostala na operację pieska. 

czy na podstawie takich wyników można stwierdzić, czy ten guz to był rak? złośliwy czy nie? A może to guz innego rodzaju? (Pierwszy wet twierdził, że to tylko tluszczak)

Nie wiem czy to jest wazne, ale suczka przed operacja przez tydzień brała leki, bo była w ciąży urojonej.

Link to comment
Share on other sites

Anarchia szkoda, że wet nie zaproponował Ci przechowania guza, można go było zakonserwować w formalinie i zbadać jakbyś miała fundusze. Na oko nie da się określić co to za guz, na sutkach najczęściej rosną gruczolaki i gruczolakoraki.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

vetches, dziękuję za odpowiedź - Pytałam weta czy może od razu wykonać badanie i poczekać na zapłatę trochę ponad 2 tygodnie, ale się nie zgodził. niestety nawet nie wiedziałam, że jest możliwość przechowania :( Szkoda, bo teraz będę się zastanawiać czy guz był złośliwy czy nie


A czy na podstawie badań które już miała zrobione da się coś stwierdzić, czy to za mało? (podwyższone WBC i ALKP, pozostałe badania z krwi i USG są ok)

ewentualnie czy są jakieś badania, które po jakimś czasie wykażą, co to było?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...