Jump to content
Dogomania

Pies nie lubi spacerów, załatwia się w domu


magda_d1

Recommended Posts

Witam,

około 3 miesięcy temu wziełam z mężem psa ze schroniska, kundelka. Pies ma obecie około roku, w schronisku przebywał około 6-7 miesięcy. Od początku nie lubi spacerów, boi się innych ludzi i innych psów, jeżeli zdarza nam się wychodzić z nim póżno w nocy to wtedy dobrze się czuje na spacerze bo jest pusto. Na początku nie było problemów z załatwianiem się ale po około 2 miesiącach zaczął sikać na łóżko czasem w inne miejsca, tylko jak jestesmy w domu. Np siedzimy z nim w jednym pokoju a on idzie sobie do sypialni na chwile załatwia się i wraca do nas .. a my zastajemy zasikane łóżko. Na początku myśleliśmy, że to za długa przerwa między spacerami ale dlaczego nie dał znać ? Nie zapiszczał pod drzwiami ? Dzisiaj rano sytuacja dosyć podobna mąż ubiera się, żeby wyjśc na spacer, ja mówię do psa , że idzie na spacerek ..wiem, że zrozumiał bo już był niezadowlony bo nie lubi spacerów, mija kilka sekund a on sika nam na podłogę.. nie mam pojęcia dlaczego.. może przez to, że nie lubi spacerów myśli , że jak załatwi się w domu to nie będzie musiał wychodzić? .. Probemu na początku nie było, dopiero teraz zaczął sie tak załatwiać. Proszę o pomoc, w czym może leżeć przyczyna problemu ?

Pozdrawiam 

Link to comment
Share on other sites

pies piszczy pod drzwiami, żeby zasygnalizować ze chce wyjść, jak go człowiek tego nauczy - często ludzie tego uczą bezwiednie

to, że sika na łózko może wynikać z wielu, naprawdę wielu rożnych powodów, i trudno tak na odległość zgadnąć który jest prawdziwy

pies może być chory, mieć np zapalenie pęcherza- warto  zrobić badanie moczu i odwiedzić weterynarza

od dwóch miesięcy jest cieplej, może  pies więcej pije i potrzebuje więcej wychodzić -jeśli to mały piesek rozważ kuwetę dla psa, z której pies będzie mógł korzystać w domu

jednocześnie wazne jest żeby pies lubił wychodzenie na spacer  - pomysł co zmienić i jak to zorganizować, żeby spacery były dobrze odbierane przez psa -inne pory, inna trasa, coś fajnego w trakcie -nie wiem czego konkretnie pies nie lubi/czego się boi

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chodzi o spacery to pies w zasadzie boi się wszystkiego, innych ludzi, innych psów, tramwajów itd innej ścieżki za bardzo nie mam jak wybrać . Godziny zmieniam bardzo często bo mam zmienny tryb pracy jednak zawsze jest sporo ludzi i samochodów .. na spacerach czuje się dobrze tylko o 2-3 w nocy wtedy faktycznie jest pusto. 

 

Dzisiaj pies rano leżał sobie w łóżku , mąż znowu szykował ske do wyjścia z nim i jak już wychodzili to zsikal się przed samą windą :( gdybyśmy wiedzieli ze nie może już wytrzymać to byśmy się pospieszyli .. a on sobie leżał nie dając znać ze chce szybciej wyjsc .. czasem myśle ze może on sika w domu żeby nie wychodizc na spacery których nie lubi .

 

Czy psia szkoła albo behawiorysta psi są w stanie w tym pomoc ? 

Link to comment
Share on other sites

"Czy psia szkoła albo behawiorysta psi są w stanie w tym pomoc ? "

Z pewnością,dobry trener to na ogół sukces wychowawczy,ale na początek poszłabym do weta,żeby zrobić m.inn badanie moczu.
 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...