Jump to content
Dogomania

Abi ma swój dom na zawsze - już nie dzikuska a domowa sunia


Recommended Posts

Dnia 5.10.2018 o 22:01, elik napisał:

Obawiam się, że wpłaciłaś na konto b-b - poprzedniego skarbnika Abi, bo Twoja wpłata do dzisiaj nie dotarła na obecne konto Abuni :)

Eluś wpłata poleciała dzisiaj rano na dobre konto czyli do Ciebie :)

Ja jak nie muszę - a nie rozliczam jeszcze bazarków -to nie zaglądam na konto bo po co mi wiedzieć, ze kiepsko tam z pieniędzmi ;)

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, b-b napisał:

Eluś wpłata poleciała dzisiaj rano na dobre konto czyli do Ciebie :)

Ja jak nie muszę - a nie rozliczam jeszcze bazarków -to nie zaglądam na konto bo po co mi wiedzieć, ze kiepsko tam z pieniędzmi ;)

Agat21 przepraszam za pominięcie przy zawiadamianiu o nowym numerze konta Abi. Było trochu zamieszania przy zakładaniu nowego wątku  i najwyraźniej umknęło to zawiadamiającemu.

Dobry sposób na nie zawracanie sobie głowy drobiazgami :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Nesiowata napisał:

Zaglądam sobie do Abi. Są może jakieś wieści?

Tak, w weekend była dziewczynka, sąsiadka Anecik. Zabrała Abi na spacer po wybiegu i potem po ogrodzie. Abi ślicznie chodziła na smyczy i była spokojna. Natomiast nagródki nie wzięła. Potem Anecik włożyła tę nagródkę do kojca i Abi tam ją zjadła. Abi zaczęła chętnie bawić się z innymi pieskami nawet zachęca je do zabawy. Puszczana jest już luzem po wybiegu, gdzie ogrodzenie jest solidne i wysokie. Ale na zawołanie nie przychodzi. Jeżeli drzwi od budynku z kojcami są otwarte, to sama wraca i wchodzi do środka. Natomiast nie pokazuje chęci do pogłębiania więzi z człowiekiem. Jeszcze ciągle chowa się przy posłaniu i wycofuje jak widzi opiekunów. Czasami zdarza jej się podsikać w kojcu. Po ogrodzie, gdzie jest żywopłot i więcej krzewów Abi chodzi na smyczy.

Anecik uważa, że Abi potrzebuje kontaktu z innymi psami, bo je obserwuje i wtedy się otwiera i naśladuje. Dlatego dobrze by było gdyby trafiła do domu z innym pieskiem. Na razie jednak na ogłoszenia - cisza:(

43255888_1027539674096102_8853524775134298112_n.jpg

43325196_293521017920819_2440641695964987392_n.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, b-b napisał:

Może teraz kiedy "widzi" inne psiaki zacznie się coś w niej zmieniać?

Oby. Oby zaczęła się po malutku otwierać.

Aneciek mówi, że to i tak duży postęp w stosunku do obojętności, jaka była na początku i że byłoby najlepiej gdyby trafiła do domku, gdzie już jest piesek. Niestety na razie nikt nie pyta:(

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Aneciek mówi, że to i tak duży postęp w stosunku do obojętności, jaka była na początku i że byłoby najlepiej gdyby trafiła do domku, gdzie już jest piesek. Niestety na razie nikt nie pyta:(

To i tak są bardzo dobre wiadomości.Czy cały czas są promowane ogłoszenia?

Link to comment
Share on other sites

Na konto Abi wpłynęły poniższe kwoty:

  •   450,00 zł znajoma ZPP  -  12.10.
  •     20,00 zł Pani Irena z Katowic  deklaracja X  -  12.10.
  •     50,00 zł Agnieszka od elik  deklaracja X  -  14.10.

Bardzo serdecznie dziękujemy

849563755_kwiatki5.jpg.99919e33039aef23b1c4c96ab8d2dfb7.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Nie było mnie tylko kilka dni a tu się tyle dzieje. Zauważyłam na FB Aneciek piękne zdjęcia psa. Poprosiłam Anecik aby też takie piękne pozowane zdjęcia zrobić Abi. Wstępnie umówione jest że w tym tygodniu zdjęcia zostaną zrobione puki jest piękna pogoda. Ponieważ trzeba przywieźć i odwieźć Panią fotograf, logistycznie będzie to trochę skomplikowane. Jak tylko będą zdjęcia to zrobimy nowe ogłoszenia.

Miałam wczoraj obiecujący telefon od Pani z Wrocławia. Opowiedziałam całą historię Abi i Pani zdecydowała, że porozmawia z mężem. Gdyby się zdecydowali to najpierw by odwiedzili Abi u Anecik. Państwo całe życie mieli psy i  teraz po pożegnaniu 16-letniego yorka Pani chciałaby znowu  przygarnąć psa. Córka mieszkająca osobno przygarnęła dwa pieski, których nie chciała rozłączać. Państwo mają dom z ogrodem ale Abi byłaby w domu. W domu cały czas ktoś jest, bo mama Pani mieszka razem nimi. Trzymajcie kciuki.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Tak, opowiedziałam wszystko dokładnie. Pani ma doświadczenie z psami wycofanymi. Miała takiego psa. Poza tym działa społecznie na rzecz psów. Pani córka od dwóch lat ma dwa przygarnięte dzikuski, które od szczeniaków socjalizowała i chodziła na na szkolenie.

Ostateczna decyzja zostanie podjęta po zapoznaniu się Pani i Abi u Anecik. Na razie czekam czy w ogóle Państwo się zdecydują na Abi.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję za wsparcie, bo martwię się czy Państwo się zdecydują. Jak tylko będę miała odpowiedź to napiszę.

Anecik mówiła, ze dała Abi nowy kocyk, a ta niewdzięcznica wywlokła go z legowiska i  potarmosiła, w ogóle nie doceniła prezentu. Widocznie stary kocyk pachniał jej lepiej.

 

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Tak, to jest myśl:) Dopytam Anecik czy jej daje do kojca zabawki i czy Abi jest nimi zainteresowana.

No właśnie :) Co prawda nie wiadomo czy Abi umie korzystać z zabawek, ale to młoda sunia i jeśli nie umie, to czas najwyższy, żeby się naumiała :) Jeszcze długie życie przed nią i coś w nim trzeba robić :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...